Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Cimek -  26 lip 2017, 9:36
 opolskie
#255108
JaworVw pisze:U mnie był podobny dźwięk nabilem klime i poza przetartymi silniczkami które stukają czasem jest Ok już. Nie radziłbym używać klimy bo możesz popsuć kompresor używając jej bez nabicia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kompresor się nie włączy jak jest za niskie ciśnienie w układzie.
By czorny27 -  26 lip 2017, 11:25
 łódzkie
#255117
Witam.
Aż wstyd się przyznać przy kupnie nie sprawdziłem czy auto ma grzanie.
W aucie jest climatronic 2 strefy.
Strona pasażera grzeje elegancko na wszystkich ustawieniach.
Strona kierowcy cały czas zimne powietrze.
Klima działa w obu strefach elegancko.
Na Econ zimno na klimie zimno.
Na wszystkich ustawieniach zimno.
Zrobiłem reset przyciskami econ+środkowy nawiew nic nie wyświetlilo. Nic to nie dało.
Podpiąłem pod vcds wszedłem w grupę 8 AUTO HVAC.
Wypwaliło mi 2 błędy.
Co robić Panowie i gdzie szukać przyczyny.
Błędów narazie nie kasowałem.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
#255121
Brzmi grozie da radę to samemu ogarnąć.
I gdzie ich szukać bo czytam już na różnych forach ale albo nie dokładnie albo nie potrafię wychwycić gdzie one dokładnie są.Ewentualnie jakiś manual.
Tak one dokładnie się nazywają?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Już nie wiem gdzie wyczytałem że ten błąd 1809 to od jakiegoś silniczka nagrzewnicy tak?
Jak się dobrać do tego ustrojstwa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
#255122
Już nie wiem gdzie wyczytałem że ten błąd 1809 to od jakiegoś silniczka nagrzewnicy tak?
Jak się dobrać do tego ustrojstwa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze dopytam silniczek V71 znajduje się po stronie pasażera dobrze myślę tak wyczytałem? Tylko że tam wszystko działa i klima i grzanie.

A silniczek V158 po stronie kierowcy.
Zakładam że gdzieś po prawo na dole tak?
Coby trzeba rozmontowac żeby się dobrać bo pojęcia nie mam.
Zależałoby mi najpierw na tym aby zrobić grzanie od strony kierowcy.
#255330
Witam,

Mam problem z klimatyzacją i szukam pomocy :oczko:
Po zimie zauważyłem, że po wyłączeniu klimatyzacji i przełączeniu na zwykłą "dmuchawę" przez jakąś minutę-dwie czuć nieprzyjemny zapach, coś jakby wilgoć, ciężko mi to opisać. W każdym razie muszę otworzyć szyby, żeby to wywietrzyć. Po wywietrzeniu nic nie czuć, nie ważne czy włączona jest "dmuchawa", czy też klimatyzacja. Problem występuje przez chwilę po każdym wyłączeniu klimatyzacji.

Byłem w punkcie, gdzie zajmują się serwisem klimatyzacji, powiedziano mi, że trzeba przeczyścić i odkazić klimatyzację. Dodatkowo uzupełniono czynnik. Po serwisie klimatyzacja lepiej chłodzi, jednak ten smród jak był, tak jest. Co więcej, jest teraz bardziej uciążliwy, powoduje drapanie w gardle.

Ma ktoś pomysł co to może być? Za kilka dni pewnie znowu odwiedzę ten serwis, ale póki co chciałbym wiedzieć w ogóle co to może być?

Dziękuję i pozdrawiam :)
#255356
czorny27 pisze:Już nie wiem gdzie wyczytałem że ten błąd 1809 to od jakiegoś silniczka nagrzewnicy tak?
Jak się dobrać do tego ustrojstwa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze dopytam silniczek V71 znajduje się po stronie pasażera dobrze myślę tak wyczytałem? Tylko że tam wszystko działa i klima i grzanie.

A silniczek V158 po stronie kierowcy.
Zakładam że gdzieś po prawo na dole tak?
Coby trzeba rozmontowac żeby się dobrać bo pojęcia nie mam.
Zależałoby mi najpierw na tym aby zrobić grzanie od strony kierowcy.

Kolego wszystko jest w tym temacie https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=13018
Ja wymienilem od strony pasazera i zregenerowalem (sposob regeneracji na innym forum wiec nie bd reklamowal) i do dzis dziala ale od strony kierowcy za chiny nie moge sie dobrac wiec zostawiam to mechanikowi. pozdrawiam
#255744
Mam dwa pytania. Czy to będzie ten sam silnik. Silnik V158 z mk5
I ten że zdjęcia.
Niby napisane,że do mk5 mk5 Passat i pokrewne.
Jeżeli to nie to samo czy przełożenie potencjometru z innego silniczka np z tego że zdjęcia zda egzamin i mój stary zadziała czy szkoda zachodu?ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 72