Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By mmx166 -  24 lut 2023, 18:56
 małopolskie
#290193
Dziadek13 pisze:Jak uszkodzony nie załączy wentylatorów.
Jak mało czynnika lub brak też nie załączy wentylatorów choć będzie dobry.
Jedyna opcja to podłączyć pod maszynę i próbować dobić czynnika i wtedy będzie jasne co jest uszkodzone ?
Podczas testowania przy pomocy vcds wentylatory śmigają .
Czy vcds nie powinien pokazać ze zawór uszkodzony ?
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#290202
No tego nie wiem czy czynnika jest wystarczająco .
Pojadę to sprawdzić . Jeśli jest ok czynnika to jak mówisz zawór lub sprężarka . Czy nowsze sprężarki pasują ?
Zauwazylem ,ze z zaworka serwisowego chyba ucieka czynnik bo tak syczy jak sie odkreci kapturek . Mozliwe ze caly juz uciekl :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#290206
Wiec tak naprawiłem wyciek czynnika nabity do pełna .
Sprawa ma się tak jak na zdjęciu .
Na początku ciśnienie idzie do 10 później spada do 7-8.5 napięcie jak na kompresorze , wiatrak co jakiś czas się wyłącza i załącza . Czy to wina zaworu w sprężarce ?
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#290219
Dziadek13 pisze:
02 mar 2023, 17:12
Ciśnienie w sprężarce spada stawiam na wydajność sprężarki albo zawór. Dlatego wentylatory nie pracują cały czas podczas pracy sprężarki w Compressor load widać że jest słabo i niższy prąd wtedy pobiera.
A jak ma ciśnienie nie spadać ? Jak wiatraki chodzą , przecież teraz jest w miarę zimno … włączają się jak dobije do tych 10 batów i wiatraki maja zbić ciśnienie , w jaki sposób ma się utrzymać 10-12 ciagle ? Jak będzie + 30 to to wtedy będą chodziły dłużej bo dłużej będą zbijać ciśnienie chłodząc czynnik . W każdym aucie tak jest.
#290220
mmx166 pisze:
02 mar 2023, 17:52
I na maszynie do klimy tez zauwazylem jak wentylatory wylaczyly sie cisnienie spadlo.
Czyli co jak mu spadło ciśnienie i nie chodzą wiatraki wtedy to jest dobrze? ale klima też nie chłodzi.
Tu wydajność jest sterowana cyfrowo ze sterownika do elektrozaworu w sprężarce tu nie ma stałego napięcia 12V. U mnie startuje wentylator po załączeniu klimatyzacji dotykając rękom strony gorącej sprężarki jest gorąca i tak ma być mam dwa wentylatory duży i mały, klima manualna.
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72