Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By marnon -  18 maja 2019, 8:30
 śląskie
#274277
Szukam wskazówek jak pozbyć się uciążliwego wycia w zakresie 70km/h-90km/h

moje auto to golf VII variant z 2014r 1.6TDI 110KM skrzynia 5 biegów , 165kkm przebiegu

- wyje przy jednostajnej jeździe delikatnie trzymając gaz
- jak odpuszczam gaz też wyje
- jak wcisnę sprzęgło cisza
- opony nie mają znaczenia - zimówki i lato tak samo
- dźwięk słychać po lewej stronie silnika

10tyś km temu wymieniłem sprzęgło na nowe SACHS - moje wersja nie ma koła dwumasowego, sprzęgło jest zintegrowane z takimi sprężynami podobnymi jak w dwumasie.

Właśnie to wciśnięte sprzęgło i ustający dźwięk mnie martwi czy to nie skrzynia biegów, ale bez znaczenia czy to 3,4,5 bieg.

Drugi objaw który mi daje do myślenia to sprzęgło - wymieniłem rok temu ponieważ jak auto stało na postoju to było słychać dźwięk jak przy zurzytym kole dwumasowym, takie stukanie sprężyn. Obecnie jak auto jest dobrze zagrzane to na postoju potrafi się ten dźwięk znów pojawić, wciskam sprzęgło cisza. Jeżdżę spokojnie.

Mechanik który serwisuje auto zlecił zgłośnić sobie radio ew wymienić olej w skrzyni biegów :shock:

moje podejrzenia to : zużyte łożyska w skrzyni biegów, poduszka silnika, przegub, łożysko koła ale to by cały czas wyło, a na luzie nie wyje
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 maja 2019, 8:44
 opolskie
#274278
@marnon Może nie wymienili łożyska na sprzęgle, bo pewnie "było dobre"? Warto wymienić ten olej w skrzyni. Z twoich przypuszczeń to pasuje tylko ta skrzynia. Od poduchy to rzuca silnikiem, przeguby raczej stukają-jak nie masz uszkodzonych osłon to raczej nic z nimi będzie.
Awatar użytkownika
By marnon -  18 maja 2019, 9:33
 śląskie
#274279
Sprawa łożysk w skrzyni ponoć była popularna w mk6 myślałem że 7 są poprawione pod tym względem . Najgorsze to że mechanicy w okolicy nie mają czasu , wg mnie ta wymiana oleju niewiele pomoże ale na pewno nie zaszkodzi więc spróbuję sam to ogarnąć .
Awatar użytkownika
By pitt52 -  19 maja 2019, 15:51
 śląskie
#274311
Szkoda czasu i pieniędzy na wymianę oleju. To nic nie da. Podjedź do Wapienicy tel. 606 463 024. U mnie tam robili skrzynię dwa lata temu i jest spokój z łożyskami. Najpierw powiedzą co i jak. Pzdr
Awatar użytkownika
By marnon -  19 maja 2019, 21:20
 śląskie
#274317
Dziś na innym forum uzyskałem informacje że można pozbyć się tego wycia poprzez skasowanie luzu na wałku sprzęgłowym . W najbliższych dniach sprawdzę to .
Awatar użytkownika
By przemo564 -  17 cze 2020, 17:14
 łódzkie
#282157
marnon pisze:
19 maja 2019, 21:20
Dziś na innym forum uzyskałem informacje że można pozbyć się tego wycia poprzez skasowanie luzu na wałku sprzęgłowym . W najbliższych dniach sprawdzę to .
Odkopie temat bo u mnie w octavi 3 też z tym silnikiem trochę słychać ale tylko przy przyspieszeniu, po opuszczeniu gazu lub wciśnięciu sprzegła jest cisza. Ale to nie jest uporczywe i jak ktoś nie wie to nie zauważy a przy włączonym radiu nie slychac.

Napiszesz co było u Ciebie i na czym się skończyło
By Sasha -  13 lip 2020, 21:17
 łódzkie
#282592
Posiadam taki sam problem jak założyciel w watku w mk7 1.6 tdi 5biegow-lekkie dodanie gazu huk puszczenie cisza dodatkowo przy wyższych prędkościach telepanie budą. Gość rozłożył skrzynie i tak jak przypuszczałem przy przebiegu 80 tys ideal. Jakie są wasze doswiadczenia?
Awatar użytkownika
By marnon -  16 lip 2020, 10:45
 śląskie
#282629
u mnie trochę przebiegu przybyło obecnie mam 187kkm przebiegu, objawy ciągle takie same nie pogłebiły się w między czasie wymieniłem olej w skrzyni biegów. Wczoraj byłem w firmie regenerującej skrzynie biegów - diagnoza dokładna po rozebraniu skrzyni, ale mechanik potwierdził że te skrzynie do udanych nie należą, koszt samych łożysk i uszczelniaczy to 1600zł dam znać bo w czwartek będę skrzynię regenerował to po otwarciu będę miał diagnozę stanu.
By Sasha -  19 lip 2020, 14:48
 łódzkie
#282673
1600? Same lozyska? Twoja decyzja ale sprawdź na allegro ile takie zestawy kosztują - z olejem nie przekraczają 600zl. 1600 to cena z wyjeciem i naprawa skrzyni. Ja bym ich omijał szerokim lukiem. Znalazłem też gości którzy za 1500 sprzedają zregenerowane skrzynie z kilkuletnia gwarancja i samymi pozytywnymi opiniami
Awatar użytkownika
By marnon -  21 lip 2020, 22:56
 śląskie
#282709
Akurat do serwisu mam zaufanie, sporo wiem ale raz a dobrze .. Jutro oddaje auto do mechanika w czwartek mają naprawiać moja skrzynie

Dodano po 1 dniu 18 godzinach 18 minutach 56 sekundach:
Właśnie odebrałem moja skrzynie z regeneracji : wymienione wszystkie łożyska i uszczelniacze. Reszta ok. Wg diagnozy dwa łożyska ewidentnie przegrzane. Jutro montaż i się okaże czy pomogło.
Awatar użytkownika
By marnon -  29 lip 2020, 8:28
 śląskie
#282794
od soboty użytkuje auto - faktycznie łożyska miały na sobie ślady przegrzania i luzy. Niestety wymiana łożysk nie wyeliminowała całkowicie problemu wycia - na 4 biegu przy jednostajnej prędkości 70-75km/h delikatnie słychać wycie... :( dodatkowo mam problem z czujnikiem biegu wstecznego - w trakcie jazdy wyskakuje mi usterka "auto-hold" - świecą mi światła wsteczne, a podczas postoju nawet na luzie komputer pokazuje jakbym miał wsteczny wbity - tak jakby zawieszał się czujnik biegu wstecznego.

Ręce opadają - firma regenerująca twierdzi że wszystko zrobili jak należy, nie było opiłek w skrzyni, koła zębate nie były zużyte. Wg nich wycie może być spowodowane : brakiem dwumasy, wadą sprzęgła lub wadą fabryczną skrzyni.

Może ja jestem przewrażliwiony i oczekuję zbyt wiele, ale wydałem za całość prawie 2500zł to dla mnie dużo a efekt jest ...średni.
By buczek -  30 lip 2020, 16:08
 mazowieckie
#282813
A-R-T-U-R pisze:
29 lip 2020, 22:03
Uwielbiam takie teksty.
Wszystko zrobiliśmy jak trzeba, ale usterki nie wyeliminowaliśmy. To po :censored: uja wymieniali skoro nie wiedzieli co
Bo klient zapłaci :wall:
Jak się nie uda, to może da się naciągnąć na kolejne zmiany. Może w końcu wyeliminujemy problem.
:ireful: