Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By bOGDAN -  19 sie 2019, 23:36
 dolnośląskie
#276441
jarek60 pisze:
04 sie 2019, 22:34
Biegi nie do końca wchodzą szczególnie 3 bieg (trzeba dociskać drążek żeby wszedł). Nie znam powodu dokonałem regulacji linek na chwilę pomogło za kilka dni problem powrócił. Regulacja na filmikach na you... Co moglem prze oliwiłem nasmarowałem jedna linka na pewno nowa druga w dobrym stanie. Co dalej zrobić nim mnie krwiożerczy mechanik oskubie z kasy?
Wymień olej w skrzyni biegów , tylko polecam oryginał z aso , synchronizatory się "kleją" , to pierwsze co bym zrobił a właściwie zrobiłem bo miałem ten sam objaw .
Awatar użytkownika
By jarek60 -  21 sie 2019, 15:21
 zachodniopomorskie
#276478
Jest różnica między końcówką B i C Inne fi otworów mocujących. Jutro z rana będę montował to zobaczymy która pasuje.
Po obejrzeniu końcówek montaż nie wymaga opisu -będą problemy opisze.
Nie znalazłem w którym miejscu odpowietrza się sprzęgło.
Awatar użytkownika
By Cimek -  21 sie 2019, 17:06
 opolskie
#276480
@jarek60 Chyba chodziło o wysprzęglik :hmmm: pod 9budową filtra powietrza, zaraz obok tego "konika/przeciwwagi" na skrzyni biegów. Od góry wchodzi w skrzynię poziomo, na forum chyba Dexter opisywał jego wymianę i tam znajdziesz fotki w dziale "zrób to sam " o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  21 sie 2019, 20:06
 zachodniopomorskie
#276481
Pogubiłem się. Napinacze linek wymienię raczej bez problemu. Moje stare napinacze linek to szrot z porównaniu z nowymi. Kwestia czy pasują jutro sprawdzę.
Problem drugi to przy okazji chciałem sprzęgło odpowietrzyć. (nie równa praca silnika jak lekko zdejmę nogę z gazu to chciałem wrzucić na inny temat). Podejrzewam że jak zdejmę filtr powietrza to gdzieś znajdę te odpowietrzenie (od dołu na kanale nic nie znalazłem).
Tera szukam dane vw katalogowe do wybieraka (kulka i koszyczek plastikowe) są wyrobione duży luz. przydała by się etka.

Dodano po 29 minutach 7 sekundach:
"WYSPRZĘGLIK" i już se fotki w necie obejrzałem wiem czego szukać -myślę że odpowietrzę bez problemu dziękuję za podpowiedz.
Super jeszcze tylko zdobyć etka z wybierakiem i nr vw części.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 sie 2019, 20:37
 pomorskie
#276482
Ja wymieniałem konik na skrzyni pod filtrem powietrza, ciężko wchodziły biegi nieparzyste czyli 1, 3 i 5 oraz R. Konik był wyrobiony, nowy za ok. 500 zł rozwiązał problem ale na to jest sposób, odczepiasz linki i ręką sprawdzasz czy konik lekko wybiera biegi, jeśli ciężko tak jak drążkiem to do wymiany
Awatar użytkownika
By jarek60 -  22 sie 2019, 20:06
 zachodniopomorskie
#276515
Konik działa prawidłowo biegi wchodzą bez problemu gdy im poruszam.

Napinacze linek -jeden nowy drugi wyczyszczony używany (pasował tylko jeden z 2 zakupionych nowych PASUJE TYLKO TEN Z LITERKĄ C , NATOMIAST Z LITERKĄ B ZA DUŻA ŚREDNICA OTWORU).
Awatar użytkownika
By jarek60 -  04 wrz 2019, 20:15
 zachodniopomorskie
#276817
Przesmarowałem wybierak (łożysko wybieraka) nalałem strzykawką oleju do linek od strony skrzyni biegów.
Ponownie przeprowadziłem regulacje linek. Odpowietrzyłem sprzęgło (nie zauważyłem powietrza) .
3 bieg już lżej wchodzi z mniejszym oporem mam wrażenie że najbardziej pomogło nalanie oleju do pancerza linek czas pokaże, czas na testowanie.

Dodano po 1 dniu 20 godzinach 1 minucie 1 sekundzie:
Temat chyba wyczerpałem wszystkie biegi wchodzą ale już z minimalnym oporem -może ma tak być (wyczuwalny lekki opór drążka przy wrzucaniu biegów słyszalny stuk przeskok na drążku ).
Testuje na razie 2 dzień myślę że będzie ok.
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. :clap:
By kalifs -  18 lis 2019, 17:06
 dolnośląskie
#278542
Witam wszystkim mam podobny problem z 3 biegiem więc jeśli można podepnę się do tematu.Problem jest z wrzucaniem biegu z 2- na 3 ,często dźwignia napotyka opór tak jakby nie trafiała we właściwe miejsce,wtedy cofam do pozycji neutralnej i gdy jeszcze raz daję na 3 wchodzi bez problemu.Z 4 na 3 nie ma tego problemu wchodzi za każdym razem.
Odpowietrzałem sprzęgło i regulowałem linki wybieraka,nie pomogło.Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję. Golf 5 1.6 bse skrzynia FVH
Awatar użytkownika
By jarek60 -  18 lis 2019, 18:21
 zachodniopomorskie
#278547
Zrób wszystko co ja i myślę że pomoże. Zacznij od wlania oleju strzykawką do pancerza linek od strony końcówek (gumy ciągnij) itp. (końcówki umyj z błota i sprawdź czy się prawidłowo zacisnęły na linkach a nie tylko nałożone przetrenuj na sucho jak się zaciskają) . Koszyczek przesmarować smarem silikonowym. Ja nawet do regulacji mam pręt wytoczony 4,8mm (wiertło tej średnicy też załatwi sprawę). Wiaderko filmów obejrzyj na YouTube jak inni to robili. Odpowietrz na wszelki wypadek.
Tu wszystkie porady opisane co i jak zrobić -działa aż miło. (pamiętam jak mnie to wku...).