Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  04 sie 2019, 22:34
 zachodniopomorskie
#276145
Biegi nie do końca wchodzą szczególnie 3 bieg (trzeba dociskać drążek żeby wszedł). Nie znam powodu dokonałem regulacji linek na chwilę pomogło za kilka dni problem powrócił. Regulacja na filmikach na you... Co moglem prze oliwiłem nasmarowałem jedna linka na pewno nowa druga w dobrym stanie. Co dalej zrobić nim mnie krwiożerczy mechanik oskubie z kasy?
Awatar użytkownika
By jarek60 -  18 sie 2019, 20:23
 zachodniopomorskie
#276402
Jutro jestem umówiony na odpowietrzenie układu.
Czy może kto podesłać Etka z końcówka linkami skrzyni biegów cięgnami (czy są wymienne końcówki linek napinacze-regulatory)? Czy wymienia się cale linki?
By kuba94 -  19 sie 2019, 7:30
 pomorskie
#276409
Też mam Golf V 1.9 tdi swoje kupiłem w seacie bo miałem bliżej do ASO. VW od lat robi te same części do swojej grupy VW . Masz numer to zadzoń do skody i spytaj sie czy maja taką cześć i bedziesz wiedział czy pasują . A może to nie wodziki tylko wybierak się wysypał bądź konczy się sprzegło z dociskiem.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 sie 2019, 8:52
 zachodniopomorskie
#276411
Jak piszesz coś się sypie za godz sprzęgło odpowietrzę i chcę te napinacze wymienić jeden wygląda jak nowy drugi z fatygowany jakoś nie pewnie chodzi lekko się zacina. Nie mam etki do golfa nie wiem z jakiego powodu w sklepie gdzie się zaopatruje mają z ta wersją trend problem jak mam etke to kupuję gdzie taniej po nr vw. Jadę do mechanizatora hi hi.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 sie 2019, 11:35
 zachodniopomorskie
#276421
Masz trochę racji za często przebywam za granica. Widzisz ja kończyłem szkołę dobrej zmiany objazdową parafialna wystarczyło dać na tacę. Szanuję cię ale pisz jak problem rozwiązać a nie o nauce języka który zapominam powoli. Na chleb trzeba zarobić a nie żyć z 500+.

Dodano po 7 minutach 8 sekundach:
Odpowietrzę dopiero za parę dni. Stare nr vw to 1k0711761B i 1k0711761C zamówiłem 1J0711761C i 1J0711761B ponoć to samo tak twierdzili w sklepie. Przydał by się krótki opis wymiany napinaczy na lince.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  19 sie 2019, 13:52
 dolnośląskie
#276422
Jeśli ktoś zwraca Tobie uwagę to przyjmuj to do serca. Bo robi to z szacunku. Napisz i przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Czy to ma jakikolwiek sens. Być może warto aby ktoś inny rzucił na to okiem. Serio. Twoich wypocin nie da rady czytać bo cholera jasna wie czy czegoś potrzebujesz Ty czy potrzebują od Ciebie. A póki co, to regulamin w tej kwestii jest bardzo jasno sformuowany. Tyle w temacie :cool:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 sie 2019, 15:07
 zachodniopomorskie
#276426
Panie A-R-T-U-R PROSZĘ NIE POMAGASZ TO NIE PRZESZKADZAJ JAK NIE ROZUMIESZ CO PISZĘ. Dążysz na silę żeby mi zamknąć temat.
1 Problem dotyczy skrzyni biegów konkretnie biegi 1 i 3 nie zawsze wchodzą prawidłowo -z oporem czasami.
2 Dokonałem regulacji linek- efekt chwilowy znów te same problemy.
3 Poradzono żebym odpowietrzył układ sprzęgła. Czekam nadal w kolejce nim mechanik to zrobi -chwilowo brak możliwości.
4 Poprosiłem o nr części tak zwane końcówki do napinania linek skrzyni biegów, dla pewności poprosiłem o zdjęcie z programu Etk-a ustaliłem nr katalogowe oryginalne i zakupiłem te z nr jakie podał mi inny uczestnik forum SĄ WYMIENNE i kosztują 45 PLN szt.
5 Poprosiłem o opis jak to wykonać poprawnie. Jedna linka nie działa w/g mnie poprawnie.
6 Wpier..... i dążysz żeby temat zdyskredytować i zamknąć. Masz problem ze sobą to nie szkodź innym JA NIE SRAM KASĄ ŻEBY NAPRAWIAĆ SERVISIE ASO. INNI UCZESTNICY Z FORUM STARAJĄ SIĘ MI POMÓC A TY ....... ?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  19 sie 2019, 19:51
 dolnośląskie
#276428
:wacko: :wacko: :wacko:
jarek60 pisze: 6 Wpier..... i dążysz ...
Na jednym gownie sie nie slizgalismy abys w moim kierunku uzywal brzydkich slow. Paniał?
jarek60 pisze:... A TY ....... ?
A ja jestem od tego, aby tacy jak ty pisali w jezyku zrozumialym dla innych uczestnikow forum, gdyz aby pomoc to trzeba zrozumiec co ktos napisal.
Z mojej strony EOT jesli jeszcze tego nie zauwazyles
Ps. Zdyskredytowac to mozna kogos ale nie temat :oczko:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 sie 2019, 22:45
 zachodniopomorskie
#276439
Panie Artur robisz tu syf nie masz nic w temacie do powiedzenia to "spieprzaj dziadu".
Proszę o pisanie na temat i zignorować tego Pana.

Potrzebny schemat elementy dźwigni zmiany biegów Etka z wykazem części. (Golf V trend 1k10 2006 1.9TDI )
Mile widziany opis wymiany napinaczy linek skrzyni biegów.