Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By malina998 -  24 mar 2020, 16:21
 łódzkie
#280548
Witam.
Co usunę usterkę, pojawia się nowa. Wirus dopadł mojego gofra.
Mam problem z ogrzewaniem. :ireful:
Od strony kierowcy przy temperaturze ustawionej na 27 stopni leci zimne powietrze. Od strony pasażera trochę cieplejsze.
Natomiast gdy ustawie temperaturę na Hi, to leci gorące powietrze ze wszystkich kratek.
Czytałem, szukałem na różnych forach ale nic konkretnego poza biciem piany i wróżeniem z fusów nie znalazłem. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem albo wie co tu mogło nawalić to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  24 mar 2020, 16:49
 lubelskie
#280549
Te same objawy były w Seacie Altea XL córki - okazało się, iż uszkodzony był czujnik temperatury nawiewu 3D0907543A (który steruje cyfrowo temperaturą jaka ma być podana na klimę), umiejscowiony tuż za lewą kratką nawiewu, dostęp od dołu pod kokpitem - trochę ciężki dostęp ale da się go przekręcić o 90* i wyjąć z gniazda, pooglądaj wcześniej schematy aby nic nie uszkodzić. Oryginał kosztuje coś ok. 150 PLN najtaniej kupić z grupy VAG ze Skody, jako że w tamtej chwili nie było takowego w żadnym z VAG ASO kupiłem używany z Audi (o takim samym numerze OEM) za 20 PLN na allegro. Śmiga już rok i klima działa aż miło.
By malina998 -  24 mar 2020, 16:55
 łódzkie
#280550
leszek158 pisze:
24 mar 2020, 16:49
Te same objawy były w Seacie Altea XL córki - okazało się, iż uszkodzony był czujnik temperatury nawiewu 3D0907543A (który steruje cyfrowo temperaturą jaka ma być podana na klimę), umiejscowiony tuż za lewą kratką nawiewu, dostęp od dołu pod kokpitem - trochę ciężki dostęp ale da się go przekręcić o 90* i wyjąć z gniazda, pooglądaj wcześniej schematy aby nic nie uszkodzić. Oryginał kosztuje coś ok. 150 PLN najtaniej kupić z grupy VAG ze Skody, jako że w tamtej chwili nie było takowego w żadnym z VAG ASO kupiłem używany z Audi (o takim samym numerze OEM) za 20 PLN na allegro. Śmiga już rok i klima działa aż miło.
Dzięki za odpowiedź. Jeśli dobrze zrozumiałem to po zdjęciu kratki nawiewu będę miał jakiś dostęp do tego? I mówimy o lewej kratce tej przy drzwiach?
Awatar użytkownika
By leszek158 -  24 mar 2020, 17:11
 lubelskie
#280551
NIE,
napisałem wyraźnie - czytaj ze zrozumieniem - "umiejscowiony tuż za lewą kratką nawiewu, dostęp od dołu pod kokpitem - trochę ciężki dostęp ale da się go przekręcić o 90* i wyjąć z gniazda, pooglądaj wcześniej schematy aby nic nie uszkodzić"
umiejscowiony jest w otworze rury nawiewu - za kratką z lewej strony, poprzecznie do niej, około 10 cm w głąb instalacji nawiewu.
tak wygląda ten czujnik:
Obrazek
nie mogę na razie znaleźć rury z tym czujnikiem, ale zobacz sobie w ETCE - ma nr 40
https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/golf ... 819030/#40

przykładowe zdjęcie umiejscowienia czujnika w rurze
https://archiwum.allegro.pl/oferta/audi ... 75514.html
Awatar użytkownika
By leszek158 -  24 mar 2020, 18:14
 lubelskie
#280553
Jak chcesz mieć 100% pewności, jak ja, to sprawdź vcds - w parametrach klimy i wyjdzie nie błąd a wartość jaką przyjmuje czujnik, u mnie wyszło, że jego reakcja i "puszczanie" ciepłego powietrza w lewy obieg następuje dopiero coś około 70 stopni, czyli jak zadasz mu polecenie HI na pokrętle klimy, a tak poza tym - łapka w górę i dziękuję za wysłuchanie porady, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  24 mar 2020, 19:00
 warmińsko-mazurskie
#280556
leszek158 pisze:
24 mar 2020, 18:38
Ha, ha, no tak Wojtuś,
jeżeli poniżej lewej kratki wylotu powietrza - to powyżej puszki z bezpiecznikami. :yes:
Leszku chodziło mi o to, że dostęp w zwykłym golfie jest lepszy, bo tylko po zdjęciu bocznej zaślepki (widać czujnik na fotce) nie tak jak w Altei od dołu. :cray2:
O a tutaj chyba jest drugi po przeciwnej stronie
Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  24 mar 2020, 19:10
 lubelskie
#280557
wojtas4589 pisze:
24 mar 2020, 19:00
leszek158 pisze:
24 mar 2020, 18:38
Ha, ha, no tak Wojtuś,
jeżeli poniżej lewej kratki wylotu powietrza - to powyżej puszki z bezpiecznikami. :yes:
Leszku chodziło mi o to, że dostęp w zwykłym golfie jest lepszy, bo tylko po zdjęciu bocznej zaślepki (widać czujnik na fotce) nie tak jak w Altei od dołu. :cray2:
O a tutaj chyba jest drugi po przeciwnej stronie
A to super, że jest wygodniej, nie skojarzyłem - iż na zdjęciu widać ten czujnik, jeszcze prościej. W Altei z dołu, w GMKV z boku.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, 8:14 przez leszek158, łącznie zmieniany 1 raz.
By malina998 -  24 mar 2020, 20:01
 łódzkie
#280560
Czyli dobrze myślałem. ;-)
Jeśli z drugiej strony od pasażera również jest łatwy dostęp to zamienię je miejscami i zobaczę czy ta usterka się przeniesie.
Narazie nie mam możliwości sprawdzenia Vcds em. Mam tylko obd, sprawdziłem tylko czy jakieś błędy są ale jest czysto.
Jeśli problem się nie poprawi to będę szukać dalej.