Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By buczek -  03 wrz 2020, 8:14
 mazowieckie
#283238
Tak z ciekawości, to którędy leciało uszczelniaczem? Na styku z wałem, z blokiem, czy z miską?
Ten silikon był na wardze uszczelniacza, czy na obudowie uszczelniacza?
Może on przy zakładaniu przerwał tą uszczelkę i zlepił silikonem?
Szkoda, że nie masz fotek jak to wyglądało :)
Awatar użytkownika
By tomoang123 -  03 wrz 2020, 13:46
 spoza Polski
#283242
Było to z tylu przy podstawie uszczelniacza na tych gumowych wargach podejrzewam ze to tam jakoś wcisnol zanim przykręcił uszczelniacz cieklo dolem na dwumas i trochę syfu w skrzyni bo cala zaolejona magik. Dziś ide so niego bo zostawilem tam klucze od bramy zobacze czy ma ten stary uszczelniacz i zrobię zdjęcia "Buczek "takich bobuw to jest nie widziałeś założę się :laugh: :laugh: :laugh:
By buczek -  03 wrz 2020, 14:46
 mazowieckie
#283244
Może to jakiś mechanik zabytkowych maszyn rolniczych...
W dawnych czasach tolerancja spasowania materiałów była na tyle duża, że konieczne było użycie wszelkich "mas uszczelniających" :laugh:
:wall:

Ja bym na Twoim miejscu żądał zwrotu, za uszkodzenie dwóch uszczelniaczy przez nieumiejętny montaż :box:

Między nami, nawet jeśli użył by silikonu, ale po odtłuszczeniu zarówno uszczelniacza, jak i bloku/miski, to o ile była by to niewielka ilość, nie powinno cieknąć.
Jeśli ciekło, to znaczy że na tłustą powierzchnię nałożył silikonu :wall:

Ale z ciekawości, patrzyłeś czy przypadkiem nie leci z tego broka pod osłoną ?
Awatar użytkownika
By tomoang123 -  03 wrz 2020, 15:32
 spoza Polski
#283248
Brok był ok sprawdziłem ale tak naprawdę to byl olej wszędzie bo dwumasa go rozbrysgala wszędzie na całe szczęście jak wyjolł tarczę sprzęgła to byla sucha ani grama oleju bo bym mu kazal kupić nową na jego koszt ale głupio mu się zrobiło jak zobaczyłem te dwa boby . Wiesz ja też sądzę ze jak by tam dal troszke silikonu to by się nic nie działo ale mówię ci szczerzę dwie takie kulki z silikonu z prawej i lewej po pul centymetra. :wall: :wall: :wall:

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Nawet nie wiem jak on to zrobił :silence: :silence:

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
Jak do niego pujde po te klucze bo dzwonilem ze przyjde po nie to mu powiem żeby mi pokazał jak jeszcze ma może w koszu ten uszczelniacz bo chce wziąć sobie numer tego uszczelniacza i zrobię szybko fotke to ci wyślę nie uwierzysz jak zobaczysz :ireful: :ireful: :ireful:

Dodano po 1 godzinie 56 minutach 35 sekundach:
No niestety dziś zabierali smieci i juz go nie ma ciekawe czemu :yes: :laugh: :laugh: No nic niema co napewno tam nie wrócę i dziękuję wszystkim za pomoc . :thank_you: :thank_you: :thank_you: