Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By eRR -  17 paź 2020, 6:33
 dolnośląskie
#283791
Dzień dobry. Mam auto golf 7 gti z 2016 roku. Kilka razy już zauważyłem, że po zaparkowaniu ale jeszcze nie zgaszeniu silnika dymi się trochę z grila. Otworzyłem dziś maskę i dymi się z miejsca, gdzie są ślady jakiegoś smaru bądź oleju. Znajdują się one na plastikach powyżej wentylatora. Zapach jakby palony olej jednak nie jestem pewien. Na załączonych zdjęciach zaznaczyłem na czerwono gdzie te ślady smaru bądź oleju. Po zgaszeniu silnika dymienie ustaje. Dodam, że płynu chłodniczego nie ubywa a silnik trzyma 90 stopni podczas jazdy.
Obrazek



Obrazek
By eRR -  18 paź 2020, 15:38
 dolnośląskie
#283810
Auto stało od wczoraj nieruszane. Dziś otworzyłem maskę i w tych miejscach gdzie wczoraj rano był niby olej czy smar zupełnie sucho było. Olej by chyba nie wyparował? Pod tymi plastikami nie wiem co idzie, bo bez rozkręcania nie da się tam dostać, ale przez te małe otwory widzę tam cienki przewód otoczony plastikiem. Niżej jest tylko wiatrak i takie aluminiowe coś (chłodnica? intercooler?) Przejechałem się ze dwa kilometry i nic nie dymiło, ale to pewnie za krótki dystans.
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 paź 2020, 20:12
 opolskie
#283817
@eRR No to jak nie olej, to płyn chłodniczy/spryskiwaczy. Jak wystąpi objaw znowu, powąchaj czy nie czuć octem (tak śmierdzi płyn chłodniczy).