Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Foju -  16 sty 2021, 20:32
 pomorskie
#284758
Witam , problem u mnie polega na tym ze wycieraczki pracują dziwnie a wiec
przy odpaleniu silnika zrobią 2 - 3 pelne ruchy , następnie nie chcą w ogóle ruszyć , po wielu próbach lewa cos jak by chciała a nie mogla , a dokładnie podniesie się na kilka cm a prawa a ni rusz W końcu jak cos zaskoczy i oby dwie ruszą to prawa z impetem opada i tak pare razy aż w końcu zaskoczą oby dwie . A zauwazlem ze czasem same z siebie robią dziwne ruchy jak by się chciały ruszać takie jak by drgania i to bez mojego wlączania ich :eek: i wtedy cała deska mi miga :eek:
Awatar użytkownika
By Foju -  16 sty 2021, 21:45
 pomorskie
#284763
A-R-T-U-R pisze:
16 sty 2021, 21:36
Moze problem jest z manetką od wycieraczek :hmmm:
:hmmm: :hmmm:
ale takie dziwne objawy by były , że jedna podnosi , a drugiej nie chce , a jak już podniecie to wali w dól jak z procy

a dodam jeszcze ze zauwazylem ze tak się dzieje przy niskich temperaturach na dworze , jak jest sporo na + to problemu nie ma
By Pablo -  16 sty 2021, 22:21
 małopolskie
#284765
Foju pisze:
16 sty 2021, 20:32
Witam , problem u mnie polega na tym ze wycieraczki pracują dziwnie a wiec
przy odpaleniu silnika zrobią 2 - 3 pelne ruchy , następnie nie chcą w ogóle ruszyć , po wielu próbach lewa cos jak by chciała a nie mogla , a dokładnie podniesie się na kilka cm a prawa a ni rusz W końcu jak cos zaskoczy i oby dwie ruszą to prawa z impetem opada i tak pare razy aż w końcu zaskoczą oby dwie . A zauwazlem ze czasem same z siebie robią dziwne ruchy jak by się chciały ruszać takie jak by drgania i to bez mojego wlączania ich :eek: i wtedy cała deska mi miga :eek:
Przejrzyj mechanizm w podszybiu, zobacz czy się nie zaciera, czy coś w tym stylu.
Co do drgań wycieraczek, to w Mk5 i pochodnych wycieraczki przednie mają 4 czy 5 położeń spoczynkowych i jeśli są nieużywane to co jakiś czas zmieniają pozycję aby gumowe pióro nie leżało w jednej pozycji.
Jednak deska nie powinna wtedy migać.
Awatar użytkownika
By Foju -  16 sty 2021, 22:31
 pomorskie
#284767
Pablo pisze:
16 sty 2021, 22:21
Foju pisze:
16 sty 2021, 20:32
Witam , problem u mnie polega na tym ze wycieraczki pracują dziwnie a wiec
przy odpaleniu silnika zrobią 2 - 3 pelne ruchy , następnie nie chcą w ogóle ruszyć , po wielu próbach lewa cos jak by chciała a nie mogla , a dokładnie podniesie się na kilka cm a prawa a ni rusz W końcu jak cos zaskoczy i oby dwie ruszą to prawa z impetem opada i tak pare razy aż w końcu zaskoczą oby dwie . A zauwazlem ze czasem same z siebie robią dziwne ruchy jak by się chciały ruszać takie jak by drgania i to bez mojego wlączania ich :eek: i wtedy cała deska mi miga :eek:
Tak się zastanawiałem nad tym żeby spr mechanizm i wyczyścić ,bo mechanik stwierdził ze będzie prawy silniczek do wymiany , ale jak by to był silnik to raczej by nie trybiła w ogole :hmmm: :hmmm:
ale z moim talentem do rozbierania to zrobie więcej szkód niż było :wall: jak to się mowi , nic siłą wszystko młotkiem :silence: :silence:
Przejrzyj mechanizm w podszybiu, zobacz czy się nie zaciera, czy coś w tym stylu.
Co do drgań wycieraczek, to w Mk5 i pochodnych wycieraczki przednie mają 4 czy 5 położeń spoczynkowych i jeśli są nieużywane to co jakiś czas zmieniają pozycję aby gumowe pióro nie leżało w jednej pozycji.
Jednak deska nie powinna wtedy migać.
Dodano po 5 minutach 5 sekundach:

Tak się zastanawiałem nad tym żeby spr mechanizm i wyczyścić ,bo mechanik stwierdził ze będzie prawy silniczek do wymiany , ale jak by to był silnik to raczej by nie trybiła w ogole


tam wyżej coś żle odpowiedziałem :burp:
By Pablo -  16 sty 2021, 23:02
 małopolskie
#284768
Nie zwróciłem uwagi, że to Plus. Fakt, może to być problem z jednym z silniczków. przed wizytą u mechanika zaglądnij tam :)