Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Kokkurin -  19 mar 2021, 14:14
 wielkopolskie
#285531
Cześć,
prosiłbym o poradę. Wczoraj odebrałem od mechanika Golfa V 1.9 TDI 77 kw po wymianie kompletnego sprzęgła VALEO (wraz z dwumasą). Auto mam od tygodnia, przy zakupie wiedziałem, że dwumasa jest do wymiany bo auto całe latało, jednak same biegi wchodziły jak w masło.
Tak jak pisałem, wczoraj odebrałem auto, biegi wchodziły jak marzenie, auto się uspokoiło, wszystko cacy. Przejechałem na 5 biegu autostradę 30km. Po zjechaniu z autostrady musiałem się zatrzymać i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem wrzucić 1 biegu.
Aktualnie jest tak:
1 bieg - muszę trzymać drążek i powoli puszczać sprzęgło - bieg zaskakuje po delikatnym "pyknięciu" , ale potrafi też wypaść albo zgasić auto
2 bieg ok
3 bieg ok
4 bieg - muszę mocno trzymać drążek (dociągać do siebie) i powoli puszczać sprzęgło - bieg zaskoczy
5 bieg - w ogóle go nie ma

oddałem rano auto do warsztatu i usłyszałem, ze albo jest uszkodzony wybierak, albo widełki w skrzyni i dlatego biegi nie wchodzą. Podobno odczepili linki z wybieraka i próbowali ręcznie wbijać biegi - efekt taki sam. Do sprawdzenia muszą zdjąć skrzynie - oczywiście na mój koszt.

Co o tym sądzicie?
By Paweł_Pawlo -  20 kwie 2021, 13:44
 śląskie
#285907
Hej, jak mogę coś podpowiedzieć to moze podjedź sobie jeszcze do innego mechaniak, niech ktoś inny to zobaczy i oceni, wiesz róznie to bywa. Ja swoje też robiłem, ale jest wszystko ok nie stawiałbym tutaj na producenta sprzęgła załozone mam https://www.sprzegla24.pl/produkt/dwuma ... 0KM/110KW-[CRLB,-CRBC,-DCYA]#opis_start zerknij sobie może do porówniania, u mnie śmiga.