Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By janekdzbanek -  01 paź 2021, 21:25
 warmińsko-mazurskie
#287318
Witam,
Jestem po wymianie sprzęgła. Powodem wymiany był ciężko chodzący pedał . Jak się okazało łożysko oporowe się rozsypało. Przed wymianą samochód jeździł cicho, bez szmerów i innych hałasów. Teraz po stronie kierowy słyszę tak jakby dudnienie(nieregularne) które wzrasta znacznie powyżej 100km/h. Po odgłosie wydawałoby się, że to koło dudni, ale zamieniłem z tylnymi i to samo. Pojechałem do mechanika który wymieniał sprzęgło, rozkłada ręce. Na zakrętach hałas się nie zmienia, więc to nie jest przegub zewnętrzny. A może wewnętrzny? Lub może sprzęgło nie jest dobrze wyśrodkowane.
Proszę o sugestie
Pozdrawiam

Jetta 5 1,6 8V skrzynia 5 bieg
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 paź 2021, 10:24
 śląskie
#287331
Ja u siebie tez 1.6 mpi zmienialem sam dwa razy elementy sprzęgła.
Robota prosta nic skaplikowanego.
Ostatnim razem mialem taki temat ze po złożeniu wszystkiego trzeba wiadomo przejechać sprawdzić.
I podczas jazdy slyszalem jakiś dziwny leki szum jakby cos obcierało.
Ale po chwili sie zmniejszyło ale dalej trochę bylo to słychać.
Po ogledzinach okazalo sie ze chyba prawa pół oś byla podwiazana do góry podczas demontażu skrzyni bo nie chcialo mi się jej wyjmowac.
I ona ma na silniku osłonę metalowa.
Ona się wykrzywila jak silnik lekko opuszczony byl i ona tarla o metalowa część mocowania pól osi.
By janekdzbanek -  03 paź 2021, 21:50
 warmińsko-mazurskie
#287335
Dzięki za odpowiedź. W tygodniu sprawdzę, bo też dodatkowo po prawej stronie słyszę jakiś cichy pisk. Natomiast zastanawiam się na tym dudnieniem czy nie wymienić kompletnej półosi.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 paź 2021, 22:23
 śląskie
#287344
Jeśli nic przed wymianą sprzęgła nie dudniło lub innych nie bylo objawów to nie szukaj problemu w sprawnych starych częściach. Reklamacja wykonanej uslugi i niech szukaja co źle zrobili.
By janekdzbanek -  05 paź 2021, 23:41
 warmińsko-mazurskie
#287348
Mam wątpliwości czy do niego wracać, bo jeszcze bardziej rozwali. Zanim jego wybrałem robiłem wywiad miedzy ludźmi oraz sprawdzałem opinie w necie. Wszyscy go zachwalali. Teraz po fakcie doszły mnie jednak słuchy, że opinie w necie to jakiś koleś za piwo mu wystawia i że lubi on używki wstawiać. Tak się zastanawiam, czy u mnie nie wstawił bo pedał sprzęgła wciska się jak w wodę(bardzo małe opory, mimo, że odpowietrzał przy mnie). Dodatkowo przy demontażu rozwalił przegub wewnętrzny i 100 do tyłu. A teraz wyszło , że muszę jeszcze wymienić osłonę gumowa przegubu bo pewnie przeciął przy wymianie i chlapie smarem.
Chyba pójdę do innego mechanika niech sprawdzi co tam wstawił. Ale kasy szkoda :( .
Pozdrawiam
By janekdzbanek -  09 paź 2021, 23:40
 warmińsko-mazurskie
#287397
Dałem do innego mechanika. Zadzwonił do mnie ze problem rozwiązał. Uff ulga. Mówi, że ci co wymieniali sprzęgło zostawili na silniku łańcuch od wieszaka sinika. Ale jak odebrałem samochód i przejechałem się to dalej to samo. Radość przedwczesna. A czy zbieżność może mieć tu wpływ? Zauważyłem, że opony trochę tnie.