Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#288944
Cześć wszystkim.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż mój Golf V w ostatnim czasie zaczął chodzić strasznie źle, mianowicie chodzi o jego pracę. Po odpaleniu samochodu wydobywa się dziwny dźwięk spod maski, mało tego zalewając go olejem 4 litrowym, wystarczy kilka dni i wszystko z niego ucieka (jest pod samochodem)

W linku wysyłam jak brzmi samochód zaraz po odpaleniu, dodam że po odpaleniu nadal traci olej i w bardzo dużych ilościach, leje się z niego.

https://files.fm/f/myycrwj5f
#288946
Na początek należy wymyć silnik na myjni i to porządnie, ustalić miejsce wycieku oleju, i wtedy rozpocząć diagnostykę pracy silnika.
U mnie był wyciek oleju przy wejściu wiązki kabli do silnika od pompo wtrysków, z stamtąd się lało na skrzynię biegów, oraz dziura w czujniku temperatury silnika w pobliżu tej wiązki.
Hałas którego szukałem dłuższy czas pochodził z plastikowej pokrywy silnika jak uszczelka gumowa na wlewie oleju była źle założona, oraz rolka napinacza przy alternatorze była zużyta.
Na biegu lokalizuj wyciek i zlikwiduj go -na co liczysz aż silnik zatrzesz?
Może kto nie dokręcił śruby do spuszczania oleju?
Jak masz osłonę dolna pod silnikiem to ją odkręć i wszystko będzie wiadomo gdzie się leje. Filozofii nie ma na kanał trzeba wjechać.
U mnie tej osłony nie ma, nie wszystkie golfy ja posiadały chroni silnik od dołu.
Latarkę do ręki i szukać miejsca wycieku.
Na co liczysz?
Nie potrafisz tego zrobić sam, to do mechanika i to szybciutko.
:hi: