Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By TKM240 -  31 lip 2022, 20:49
 mazowieckie
#289256
Witam nie dawno kupiłem golfa V z DSG DQ250 2.0 TDI 170km przebieg 160kkm.
No i teraz jest taka zagwozdka usłyszałem że podczas redukcji z 3 na 2 występuje pewne stuknięcie. Pojechałem więc do warsztatu gdzie mają doświadczenie w automatach no i pan powiedział że w 90% elektrozawory no i olej. Podczas wymiany zadzwonił do mnie i powiedział że chyba olej niegdy nie był wymieniany bo ma sporo opiłków i stwierdził że należy zdemontować skrzynie. Niestety nie byłem przygotowany na dodatkowy koszt i zostałem na wymianie elektrozaworów i oleju. Jestem po kilku dniach od wymiany no i nic się nie zmieniło no może rzedziej to występuje. O co może tu chodzić?
Ps. Stwierdził że może być to łożysko a wtedy trzeba by było wszystko sprawdzić i koszt przewyższa dobrą używkę ew regenerowaną, ale nic nie chuczy ani nie zgrzyta.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sie 2022, 12:20
 pomorskie
#289268
TKM240 pisze:podczas redukcji z 3 na 2 występuje pewne stuknięcie
Dopóki jedzie bym jeździł i nadto nie inwestował poza olejem. DSG nie należy do komfortowych skrzyń, przy takim przebiegu dwumasowe koło ma na pewno pewne oznaki zużycia więc lać i jeździć. Jak skrzynia zacznie szaleć, gubić się, przeciągać to wtedy zacząć myśleć o generalnym remoncie