Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By dlugiiii -  05 paź 2022, 0:34
 śląskie
#289612
Klimatyzacja z wymienionym 2 lata temu nowym kompresor DELPHI (w starym urwana śruba od koła pasowego) bez spręgła magnetycznego , tylko zawór regulacyjny wydajność pompy.
Po wymianie kompresora, klima działała super,schodziła do 3-5 stopni w kratce.
Ostatnio klima działa jak chce z wydajnością max 70%. Pomiary z VCDS przy 15°C na zewnątrz:
Ciśnienie na postoju 4-5bar, po odpaleniu przeważnie podnosi sie do max 7 bar i opada na 4.5-5.5bar.
Wentylatory sprawdzone-działają(i tak nie włączają się przy tym ciśnieniu), zawór wydajności wysterowany na max (820mA).
Podczas jednostajnej pracy silnika na ok 1800-2200, ciśnienie czasami podnosi się do 6-7 bar, ale ma tendencje opadania. Podczas przyśpieszania, ciśnienie opada do tych 5 -5.5 bar. W momencie kiedy auto jest na wyższych obrotach i puszcze go na luz (obroty jaławe), ciśnienie podskakuje do max 8-9 bar i ponownie opada pomału.
Temperatura na czujniku EVP przeważnie jest 12-14°C, jak klima zacznie dobrze działać to i zdarzyło się, że spadło do 6°C . Też zauważyłem, że klima "lepiej działa" kiedy zawór wydajności pompy nie jest wysterowany na full np 550mA niż 820mA.
Czy z takiego opisu można wnioskować, że zawór regulacyjny w pompie może być uszkodzony czy zawór rozprężny na rurkach? Czy można brać pod uwagę brak gazu? Na starym kompresorze nie miałem problemów z nieszczelnością.
Grubsza,wychodząca rura z kompresora jest zimna-mroźna(mokra), druga cienka ciepła.
By dlugiiii -  05 paź 2022, 15:19
 śląskie
#289616
Nie koniecznie, bo źródła na google mówią " na spoczynku w klimie samochodowej jest ok 4,5 do 5 bar ( przy temp ok 20 stopni)"
U mnie jest od 4.2-5.5 w zależności od temperatury
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  10 paź 2022, 17:20
 śląskie
#289628
Ja nie miałem problemu myśle że tak z tym że ja pojechałem oni mi ściągneli prawie całość po wymianie sprężarki podjechałem do nabicia i policzyli tylko brakujące gramy plus obsługa może tak to zrób będzie taniej.