Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  24 wrz 2019, 19:45
 zachodniopomorskie
#277210
Boskie polskie ASO nie odpowiedziało ponownie obiecało ze jutro na pewno ktoś zadzwoni do mnie - i jedz tu człowieku do serwisu 100km. Żałuje że nie pojechałem do niemieckiego ASO z 5 km tylko € potrzebne. Chyba ten kołek do mocowania lampy sam wystrugam jak Dżepetto. :PP

Dodano po 18 godzinach 3 minutach 24 sekundach:
2 dni oczekiwania i zadzwonił tel. z ASO :clap: Zaczęło się ponowne tłumaczenie po raz 3 co mi jest potrzebne -umówiłem się że prześle im zdjęcia i wysłałem. Odpowiedz zabrzmiała że trzeba kupić pas przedni za około 1600PLN (który w pierwszej rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że tego elementu nie zawiera) i w całości go wymienić. Poprosiłem o cenę wykonania tej naprawy -kontakt email się urwał. Będzie ciekawa korespondencja do producenta będzie wesoło.
Coś mi się zdaje że taniej wyjdzie kupno drugiego egzemplarza na części :yahoo: WIELKI WSTYD DLA ASO JAK KŁAMIE I OLEWA KLIENTA. CO NA TO PRZEDSTAWICIELSTWO VW NA POLSKĘ. Z ciekawości podjadę do serwisu w Niemczech za miedzą. :pepsi:

Dodano po 21 minutach 43 sekundach:
Odp. ASO Celem pełnego kosztorysu naprawy mam się zgłosić do działu blacharskiego. :yes:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  14 paź 2019, 18:28
 zachodniopomorskie
#277673
Ostatecznie naprawiłem mocowanie lamp przednich poprzez zastosowania wkrętów do składania mebli fi 7mm zastępując oryginalne fi 6mm. Bylem na szrocie niemieckim i dokładnie obejrzałem jak są zbudowane plastiki: one są wkładane do pasa przedniego i zamocowane z tyły podkładką samo kontrującą sprężynową nie idzie tego wyjąć bez zniszczenia podkładki mocowania. :yahoo:
Potrzebny tylko opis jak zdjąć tapicerkę boczki z tyłu wersja 3 drzwiowa.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  15 paź 2019, 10:08
 warmińsko-mazurskie
#277688
kuba94 pisze:
14 paź 2019, 20:16
wojtas4589 pisze:
27 wrz 2019, 19:05
Mógłby ktoś pomóc w ustaleniu nr. oringu korka spustowego skrzyni biegów i oringu czopa łożyskowego tego co trzeba odkręcić przy wymianie oleju? BKC 2005r. Kodu skrzyni nie znam, 5 biegowa :)
Korki są takie same tu masz numer WHT001937 oring N90362001 ale dobierałem pod swoją skrzynie 5 GQQ
Dzięki, przyda się na pszyszłość, bo już jestem po wymianie. Już wiem, że mam też GQQ. Wstawiłem ten sam oring wyglądał bardzo dobrze, a korek wkręca się bez uszczelki. W ASO mówili, że smarują gwint jakimś uszczelniaczem.
#277980
Witam.
Czy błotniki przednie do golfa plus są takie same w wersji przedliftowej i poliftowej (golf 5 plus i golf 6 plus)?

Pozdrawiam Michał
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 112