Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  04 kwie 2022, 8:31
 zachodniopomorskie
#288688
Wysłałem pytanie w innym temacie ale tu właściwe miejsce Etka.
Potrzebuję dowiedzieć się jakie wkręty są w moim Golfie V Czerwiec 2006 do przykręcenia silniczka klimatyzacji V158, oraz takie same do osłonki plastykowej klimatyzacji zasłaniającej nagrzewnice i nagrzewnicę pomocniczą.
Ja odkręcałem je kluczem M6 ale prawdopodobnie są ich dwa rodzaje z łbem M6 I M5,5.
Wkręt wizualnie średnica około 3mm, długości około 16mm z łbem pod klucz M6? -M5,5 nie sprawdzałem.
Zagubiłem parę wkrętów podczas montażu silniczka -więc skorzystałem z tych takich samych z osłonki plastikowej -teraz brakuje kilku i potrzebuję je dokupić.
Proszę o pomoc. :hi:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  04 kwie 2022, 11:48
 zachodniopomorskie
#288694
jihaad pisze:
04 kwie 2022, 10:59
N10424102 Blachowkręt 4X16-H.
A ten drugi typ?
Na oko było widać że ma nie więcej niż 3mm grubości -mogę się mylić?
Dla porównania miałem blachowkręty śruby do półki u kierowcy tam jest 4,2 mm grubości (tyle pamiętałem z poprzedniego zakupu).
Dużo osób podaje ten nr katalogowy obawiam się że blednie.
#288781
Potrzebuję kupić lewą osłonę fotela kierowcy,
5m0 881 313 d
taką jak ja zdjęciu. Problem polega na tym, że samej osłony nigdzie nie jestem w stanie dostać, akurat dla lewej strony. Przeboleję i zamówię w ASO może, ale tu pojawia się kolejny problem - problem koloru - bo w jaki sposób mam wiedzieć, czy to szary art czy antracyt? Po czym to rozpoznać? Na odwrotnej stronie tej osłony, poza numerem części żadnych innych numerów nie ma.
A kod tapicerki wg mojej wlepki to 06
Obrazek
#288782
Oznaczenia tapicerki i plastików to litery HA - to antracyt , HB - to taki niebieski antracyt, a typowo szary HC lub HD . Ze zdjęcia wyglada na niebieski antracyt czyli HB, no ale to zdjęcie różnie może być. Przy części wyglada to tak np. 5M0881313D71N ( antracyt) ,szary antracyt 3U6 końcówka , beżowy 7G8.U mnie jest w aucie kolor szary ten jaśniejszy to oznaczenie 71N
#288783
No ale tam jest tylko albo antracyt albo szary - jaśniejszy czy ciemniejszy antracyt nie ma czegoś takiego. I w którym miejscu we wlepce będzie ten kod plastików? Bo mi wychodzi 06 a to zupełnie co innego niż piszesz...
A to zdjęcie z poprzedniego postu jest tylko przykładowym z neta - co zdjęcie to inne ujęcie i inny odcień na tym zdjęciu. Ale jak dla mnie to jedno i to samo... chyba...

Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112