Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Pidzers -  20 sie 2010, 23:28
 dolnośląskie
#29037
mettenos pisze: Pidzers a jest jakiś opis do tego?
Do flokowania ? PiTT u siebie w kartotece pisał, że 60plnów go ta zabawa wyniosła i efekt w pełni go zadowala, ale po szczegóły to do niego :) W czarnym futerku też źle by nie wyglądało, ja przy najbliższej okazji rozeznam się w temacie, bo moje trzymanie od pasażerki to :evil: :evil:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 sie 2010, 20:48
 pomorskie
#29248
Wykorzystując dziś wolny czas zdemontowałem uchwyt z drzwi pasażera, potem szmatka + rozcieńczalnik NITRO, coś plastikowego do drapania - i w ten sposób pozbyłem się tej gumowej warstwy, ciężko było ale teraz wygląda OK - bez żadnej rysy, w niedługim czasie mam zamiar zabrać się za uchwyt drzwi kierowcy
By Pidzers -  26 sie 2010, 23:55
 dolnośląskie
#29264
mettenos pisze:Wykorzystując dziś wolny czas zdemontowałem uchwyt z drzwi pasażera, potem szmatka + rozcieńczalnik NITRO, coś plastikowego do drapania - i w ten sposób pozbyłem się tej gumowej warstwy, ciężko było ale teraz wygląda OK - bez żadnej rysy, w niedługim czasie mam zamiar zabrać się za uchwyt drzwi kierowcy
Może jakieś foto kolego zachęcające do tego moda :D Ja też się coś nie mogę zabrać za ten uchwyt :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2010, 7:15
 pomorskie
#29268
Pidzers pisze: Może jakieś foto kolego zachęcające do tego moda
niestety nie pomyślałem o tym w trakcie :oops: co najwyżej pozostaje mi dać foto teraz czyli stan "po fakcie"

a tak na szybko z opisu - dolna część uchwytu drzwi pasażera jest na zatrzaskach więc nie było problemu z wyjęciem i czyszczeniem natomiast górna część jest zintegrowana z boczkiem drzwi czarnymi wkrętami od wewnątrz więc ją zostawiłem na miejscu, zabezpieczyłem tylko materiał tapicerki drzwi folią i guzik sterowania szybą taśmą foliową ...... i do dzieła. W ogóle "gumowanie" tych elementów przez fabrykę teraz widzę jako bezsensowną
By Hulaj -  27 sie 2010, 9:02
 mazowieckie
#29270
mettenos pisze:
Pidzers pisze: Może jakieś foto kolego zachęcające do tego moda
niestety nie pomyślałem o tym w trakcie :oops: co najwyżej pozostaje mi dać foto teraz czyli stan "po fakcie"

a tak na szybko z opisu - dolna część uchwytu drzwi pasażera jest na zatrzaskach więc nie było problemu z wyjęciem i czyszczeniem natomiast górna część jest zintegrowana z boczkiem drzwi czarnymi wkrętami od wewnątrz więc ją zostawiłem na miejscu, zabezpieczyłem tylko materiał tapicerki drzwi folią i guzik sterowania szybą taśmą foliową ...... i do dzieła. W ogóle "gumowanie" tych elementów przez fabrykę teraz widzę jako bezsensowną
Tylko że pod tą gumą której się pozbyłeś już więcej warstw nie ma, więc kolejne uszkodzenia będą już na trwałe. Lepiej to sobie jakoś zabezpiecz, flokowanie czy coś.
By Pidzers -  31 sie 2010, 18:18
 dolnośląskie
#29403
mettenos pisze:hm, pytam bo wyczytałem na forum passata że podobno w ETCE 7.0 można :?:
Własnie 7.0 posiadam z "VW 806", "Seat 334" i za każdym razem "nieznany nr podwozia", ale po wklepaniu tego vin'a to jakaś altea, ale chyba dokładnej daty nie przeczyta
Obrazek
coś takiego jeszcze tam jest:
Obrazek
Awatar użytkownika
By malydaras -  31 sie 2010, 18:39
 mazowieckie
#29406
mettenos pisze:patrząc po końcówce nadwozia czyli ....017xxx wychodzi na to że połowa 2005 roku - hm to by się zgadzało, choć auto ma wszystkie szyby z 2004 :idea:
To akurat jest proste do wyjaśnienia. Na początku produkcji golf V b.słabo się sprzedawał więc i części w magazynach poddostawców zalegały na stoku.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 112