Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#274084
Poszukuję numeru części dwóch wężów płynu chłodniczego wychodzących z grodzi między kabiną pasażerską, a przedziałem silnika - te od nagrzewnicy. Auto to VW Rabbit/Golf V 2.5 l 2007 r. Byłem dziś w dwóch sklepach motoryzacyjnych i klapa bo sprzedawcy nie mogą się doszukać :-/ Mówią, że może po numerze części dałoby radę.
#274086
morfeusz747 pisze:
08 maja 2019, 19:00
Cimek pisze:
03 maja 2019, 10:28
@morfeusz747 Dizl nie ma przepustnicy. Jest to klapa gasząca namber 3. Polecam wziąć uszczelki do tego.
Obrazek
@Cimek orientujesz się czy klapa gaszaca z końcówką np G, L, M czymś się różnią, bo wyglądają tak samo? U mnie jest G :O
G i L to jest to samo do silnika BRU/BKC tylko ze zmianą (po 2008 bodajże )na L. M nie łączy się z tymi dwoma, głębiej nie sprawdzałem, pewnie dizl 2.0 czy bls lub podobne.
#274089
@morfeusz747 Czyli zamówiłeś i teraz liczysz, że będzie ok? :laugh: jeżeli się niczym nie różnią, to czemu dali inne numery (nie mówię tu o zmianach z powodu wycofania i zastąpienia nowym)? "M" może ma jakiś starszy odpowiednik, ale na pewno nie są to wyżej wspomniane. Wydaje mi się, że tam jest kwestia sterownika niż wyglądu i jak przypasuje na mocowania, tak z wysterowaniem może być różnie. Być może jest to zamienne, piszemy co ETKA podaje.
#274101
MichalVRL pisze:
08 maja 2019, 19:14
Poszukuję numeru części dwóch wężów płynu chłodniczego wychodzących z grodzi między kabiną pasażerską, a przedziałem silnika - te od nagrzewnicy. Auto to VW Rabbit/Golf V 2.5 l 2007 r. Byłem dziś w dwóch sklepach motoryzacyjnych i klapa bo sprzedawcy nie mogą się doszukać :-/ Mówią, że może po numerze części dałoby radę.
Numer zmienia się na A -> C po 2008
Obrazek
#274108
Dzięki za odzew. Ale chyba się źle wyraziłem, bo z tego co widzę to chyba pokazałeś mi węże od strony deski rozdzielczej/nagrzewnicy? A ja szukam węży od strony silnika. Widać je po otwarciu maski i łączą się chyba z obudową termostatu. Sprostuj mnie jeśli się mylę.
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 112