Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  06 wrz 2019, 15:19
 zachodniopomorskie
#276843
Dziękuje wszystkim za pomoc !!!
Wersja 1KO 825237AG fabrycznie .
Komplet śrubek muszę zdobyć.
Jak mam nr to zakup staje się bardzo prosty -za każda śrubką dzwonić do ASO?
Nie dysponuje Etką, a na darmowych stronach z Etka nie znajduje wersji Trend z stąd problem .
Spokojnie większość usterek z pomocą forum usunąłem. Nie lubię grzebać w aucie ale awarie i usterki staram się usuwać od razu.
:pepsi: :clap
#276852
Mettenoos pisze:
06 wrz 2019, 10:27
jihaad pisze:
06 wrz 2019, 8:02
Czepiłeś się tego TERENDA, jakby VW robił 17 rodzajów osłon dla jednego golfa V, a tymczasem robi jedną dla 17 model
:clap:

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
rozumiem że wątpliwości można by mieć posiadając wersję R32 ewentualnie 4Motion ale mając FWD z BKC pod maską?! Jedź do ASO i kup po VIN za ładnych kilka stów czym rozwiejesz swoje wszelkie wątpliwości na ten temat

Obrazek

Dodano po 14 minutach 19 sekundach:
SZARWUS pisze:
06 wrz 2019, 7:57
Moglby ktos sprawdzic czy oslony nadkoli 1K4867765 C/D/E roznily sie kolorami?
nie sądzę, wszelkie osłony nadkoli i podwozia są w jednym kolorze, w ETKA nie ma oznaczeń kolorów dla nich
Moze zle sie okreslilem.
Podalem numer czaesci. To sa boczki tylnej kanapy (na allegro nazywane oslonami nadkoli).
Awatar użytkownika
By jarek60 -  07 wrz 2019, 12:55
 zachodniopomorskie
#276860
Postanowiłem napisać ten post tylko dla tego iż sam popełniałem błąd szukając części w etce online.
NIE ZNAJDYWAŁEM SWEGO GOLFA BO NIE WIEDZIAŁEM ZE TRZEBA BYŁO SZUKAĆ GOLF V JAKO "GOLF 4 MOTION/1K ...."
Nie wszyscy są serwisantami i mechanikami myślę że ta drobna uwaga pomoże innym. Dzięki wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 wrz 2019, 16:20
 dolnośląskie
#276892
Wg mnie w Pirelli była zwykła. Być może weszła później, albo jako pakiet dodatkowy, nie wiem, nieistotne.

Ta, o której piszesz to: 1K1713203ARXPR
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 wrz 2019, 16:29
 zachodniopomorskie
#277064
1. Potrzebne nr etka osady mocowań wkrętów (chyba wkręt fi 5) mocujących reflektor (od strony grilla lampy prawej lewej) oraz osady wkrętów mocujących grilla.
Po prostu śruba mocująca lewy i prawy reflektor nie trzyma go jest luźna skręciłem podkładając kawałek przewodu pod gwint właśnie gniazda tych wkrętów wyrobione.
2. Tak samo gniazda mocowań grilla też wyrobione wkręty luźno wchodzą.
Naprawiłem doraźnie trzeba wymienić te mocowania wkrętów. Tak namiętnie musiał chyba regulować ustawienie reflektora poprzedni właściciel.
3. Etka wnętrza boku tyłu (3 drzwiowy) jak go rozebrać mam trochę wgnieceń karoserii (odcinek przed tylnym nadkolem) przydało by się to rozebrać i trochę wyprostować (młotkiem) od wewnątrz auta -przyssawka z tymi wgnieceniami już nie radzi lakier ok.
#277070
jarek60 pisze:
19 wrz 2019, 16:29
1. Potrzebne nr etka osady mocowań wkrętów (chyba wkręt fi 5) mocujących reflektor (od strony grilla lampy prawej lewej) oraz osady wkrętów mocujących grilla.
Po prostu śruba mocująca lewy i prawy reflektor nie trzyma go jest luźna skręciłem podkładając kawałek przewodu pod gwint właśnie gniazda tych wkrętów wyrobione.
2. Tak samo gniazda mocowań grilla też wyrobione wkręty luźno wchodzą.
Naprawiłem doraźnie trzeba wymienić te mocowania wkrętów. Tak namiętnie musiał chyba regulować ustawienie reflektora poprzedni właściciel.
3. Etka wnętrza boku tyłu (3 drzwiowy) jak go rozebrać mam trochę wgnieceń karoserii (odcinek przed tylnym nadkolem) przydało by się to rozebrać i trochę wyprostować (młotkiem) od wewnątrz auta -przyssawka z tymi wgnieceniami już nie radzi lakier ok.
Jakie "osady"? Proszę, zrób zdjęcie o co chodzi, bo jakoś nie dociera do mnie co chcesz :tooth:
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 112