Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#290640
Hej,

Mam problem (chyba), kupiłem "nowe" 4 letnie auto. Przejechałem 1k i pojawił się dziwny dźwięk przy powolnym skręcaniu kierownicy. Dźwięk nie występuje przy szybszym obracaniu kierownicy, Pojawia się zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Poza dźwiękiem nie dzieje się nic więcej niepokojącego. Wiem z doświadczenia, że dźwięki w samochodzie lubią się przenosić tutaj słychać ten dźwięk tuż za kierownicą w kabinie wydaje się ze to nie elementy zawieszenia / układu kierowniczego. Przerabiałem wiele aut, wiele wymian części, czegoś takiego nie miałem. Daje link do filmu poniżej, ponieważ nie wiem jak nazwać ten dźwięk - skrzypienie, cykanie? - jakby ktoś za mocno obracał sprężynkę... , szarpnąłem się na w miarę drogie auto a po 3 tygodniach już coś.

https://photos.app.goo.gl/itd83sQas9evGJs76

Będę wdzięczny za wskazówki
#290644
Dexter23pl pisze:Możliwe że łożysko sprężyny mocowania mp .
Raczej nie, ten dźwięk dobiega naprawdę na łączeniu kierownicy z kolumną, kilka razy miałem w innych autach wymieniane łożyska MP i wiem ze to nie to, to skrzypienie tak jak na filmie jest turbo dziwne i względnie ciche ale na tyle słyszałne ze wk.. ;) Nie znam się, może jakaś taśma jest jakoś na coś nawijana i tam jest jakiś mechanizm który może taki dźwięk wydawać?
#290646
Tak, dosłownie za kierownicą masz taśmę, miałem podobny dźwięk tyle ze w Fiacie, i wtedy była uszkodzona taśma kierownicy, ale to również odbija się na działaniu manetek kierunkowskazów/wycieraczek.
musiałbyś zdemontować kierownicę aby mieć dostęp do taśmy i wtedy sprawdzisz sobie czy ona nie powoduje tych dźwięków. Tylko jeśli to nie taśma to musisz być delikatny aby jej nie uszkodzić.