Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  22 mar 2007, 11:10
 -------
#3319
Ja ju¿ ma 30ty¶ a ju¿ wymienia³em i by³ strasznie za syfiony, polecam wszystkim wymianie, mówi± ¿e po wymianie mniej paruj± szyby i jak jest bardzo brudny mo¿e nawet ¶mierdzieæ…. A koszt prawie ¿aden
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  22 mar 2007, 12:42
 kujawsko-pomorskie
#3324
Te¿ tak uwa¿am i dlatego na Allegro go kupi³em i jak tylko wiosna na dobre zago¶cie w naszym kraju to go wymienie. :) :)
By way4 -  22 mar 2007, 14:04
 -------
#3325
Witam ale nie chce nic mowic orginalny filtr w salonie VW kosztuje 52zl czyli mniej niz ten z allegro. Wiem ze roznica zadna w jakosci, ale zawsze to orginal i do tego taniej (oczywiscie po doliczneiu kosztow przesylek do aukcji) Cene znam poniewa¿ ostatnio kupowalem i wymieniam na dniach, ale to juz w salonie Seata bo tam najtaniej a tak przy okazji ten sam filtr jest w seacie i skodzie na to wychodzi ze w tych salonach by sie moze i nawet taniej dostalo!
Awatar użytkownika
By maluszek -  22 mar 2007, 14:31
 mazowieckie
#3326
BRUNO55 pisze:Instrukcja obs³ugi przewiduje wymianê filtra kabinowego co 60000km lub co 2 lata.
Czy dokonywali¶cie takiej wymiany ??
U nas instrukcja przewiduje wymianê co 20 tys. mil. Ja ju¿ swój wymienia³em kupa syfu na nim siê zbiera. Instrukcjê (ze zdjeciami) znajdziesz np. tu: http://furmanka.blogspot.com/2006/08/20k-swonick.html

Zreszt± trzeba przyznaæ, ¿e ca³a konstukcja wentylacji w pi±tce (zw³aszcza w porównaniu do czwórki) jest dosyæ debilna: filtr znajduje siê ZA wentylatorem. Ciekawe jak wygl±da wentylator po jakim¶ czasie...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  22 mar 2007, 14:39
 kujawsko-pomorskie
#3327
Ja wyjmowa³em wentylator po przebiegu 39000km bo popiskiwa³ i musia³em nasmarowaæ ³o¿yska silnika. Okaza³o siê ¿e sam wentylator nie by³ mocno zapylony. W sumie nie by³o tak ¿leale profilaktycznie go oczy¶ci³em.
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 mar 2007, 19:27
 wielkopolskie
#3335
ja wymieniam co kilka miesiêcy i przy okazji dezynfekujê nawiewy (plakiem), sama wymiana jest b. ³atwa
aha u mnie w jednym z serwisów kosztuje tylko 34z³ :D
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  23 mar 2007, 18:50
 -------
#3351
Witam,
chcia³bym zwróciæ uwagê na to, ¿e wszystkie znane mi instrukcje obs³ugi klimatyzacji przewiduj± wymianê filtra kabinowego co 15,000km, nie rzadziej ni¿ raz na 1 rok. Ja stosujê siê do tego i nie mam problemu z "zapachami" i parowaniem szyb.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  10 kwie 2007, 21:51
 kujawsko-pomorskie
#4021
maluszek pisze:
Zreszt± trzeba przyznaæ, ¿e ca³a konstukcja wentylacji w pi±tce (zw³aszcza w porównaniu do czwórki) jest dosyæ debilna: filtr znajduje siê ZA wentylatorem. Ciekawe jak wygl±da wentylator po jakim¶ czasie...
Po 39000km kiedy zmuszony by³em wyj±æ wentylator bo mi popiskiwa³ to trochê zanieczyszczeñ na wirniku by³o ale nie by³o tak ¿le. My¶lê ¿e z racji na bardzo ³atwy demonta¿ mo¿na go okresowo oczy¶ciæ.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2007, 22:00 przez BRUNO55, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  08 maja 2007, 21:58
 kujawsko-pomorskie
#4882
Dzisiaj wymieni³em filtr kabinowy. Faktycznie jego stan delikatnie okre¶lê by³ fatalny. Przy okazji sprawdzi³em zanieczyszczenie wirnika wentylatora.
No niestety by³ ju¿ na nim do¶æ spory osad. Samo czyszenie pêdzelkiem nic nie da³o. Zmuszony by³em zastosowaæ wodê z ludwikiem a przy okazji profilaktycznie nasmarowa³em ³o¿yska silniczka.
My¶lê ¿e na jaki¶ czas wystarczy
:P :P