Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Forest -  01 paź 2010, 13:42
 wielkopolskie
#30572
Witam. Wystąpił u mnie problem z awarią pompki spryskiwacza. Na diagnostyce pokazuje spięcie lub zerwanie przewodu. Nowa część w ASO 160 zł. W Inter Cars kosztuje 75 zł, tylko sprzedawca powiedział, że są 2 rodzaje. Jedno stopniowa i dwu stopniowa, niewiem jak to wygląda i niewiem którą zamówić?

I jeszcze mniej ważne pytanie. Jak się dostać do spryskiwacza z przodu? Będzie mi to robił elektryk, ale on będzie szedł drogą przed nadkole, czy to dobra droga?
Awatar użytkownika
By Forest -  01 paź 2010, 15:41
 wielkopolskie
#30573
Jeszcze jedna sprawa. Nie działa też tylna wycieraczka, nie obraca się. Z przodu działa normalnie.

Więc jeszcze raz dla porządku.

Nie działa spryskiwanie z przodu i z tyłu i nie działa tylne obracanie wycieraczki.
Awatar użytkownika
By fredric -  01 paź 2010, 20:35
 mazowieckie
#30578
Jest parę opcji z tym dostaniem się do pompy, przez nadkole,przez reflektor albo zdjąć zderzak.
Ja robiłem przez reflektor ale tak sobie ręce poobdzierałem że szok.
Najwygodniej zdjąć zderzak ale to też czasochłonne.
Awatar użytkownika
By Forest -  01 paź 2010, 22:30
 wielkopolskie
#30582
Auto u mechanika, dzwoniłem przed chwilą. Więc tak:

- pompka spryskiwaczy OK
- silniczek tylnej wycieraczki OK
- bezpieczniki OK

Więc co może być przyczyną tej awarii. Czy to może być uszkodzona manetka?
Awatar użytkownika
By Forest -  01 paź 2010, 22:38
 wielkopolskie
#30585
kuba94 pisze:sprawdz kable w gumie co ida do tylnej klapy po lewej stronie pewnie kabel przetarty to nie dziala silniczek to znana przypadłość w golfach
Ale nie działająca wycieraczka z tyłu to tylko jeden problem. Tak jak pisałem nie działa też spryskiwanie szyb z przodu i z tyłu, natomiast wycieraczka z przodu działa ok. Stawiałbym na manetkę. W ogóle od początku ona tak "cykała" jak włączałem spryskiwanie, u Was też tak jest w Golfach?
By Krzysiek -  03 paź 2010, 17:11
 -------
#30621
Witam miałem kiedyś podobny problem od razu po kupnie autka a mianowicie nie działały spryskiwacze przedniej szyby pompka działała bo lał się płyn z przodu przy nadkolu dziurawy przewód więc chciałem się z tym uporać i tak odkręciłem przednie nadkole ale do kabelka się nie dostałem dopiero od góry tzn od silnika podniosłem podszybie wyciągłem plastikowy element którym przechodzi powietrze do kabiny i znalazłem walnięty przewód przetarty albo przegryziony nie pamiętam naprawiłem tą usterke wkładając plastikową złączke i zaizolowałem działa do dziś nic nie leje bardzo ciężkie dojście Aha i lepiej nie ściągajcie przednich wycieraczek samemu chciałem mieć lepsze dojście ale nic to nie dało raz że bardzo ciężko się je ściąga i rękami ich nie wyciągniecie trzeba kombinować ściągaczem a po drugie kombinowałem młotkiem i cud że szyba nie pękła tak jak znajomemu tyle tylko że w golfiku 4 w ten sposób ominołem ASO i zbędne wydatki chociaż troche nerwów mnie to kosztowało Pozdrawiam :D

Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By Forest -  03 paź 2010, 22:01
 wielkopolskie
#30635
Sprawa trafiła od elektryka do lepszego elektryka. Sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana niż się mogło wydawać. Wszystkie pompki, silniczki, kable i wężyki są ok. Powodem jest spięcie płytki (sterownika, układu elektrycznego czy jak to nazwać) odpowiedzialnej za sterowanie wycieraczkami a nawet wspomaganiem i wszystkim co związane z obsługą urządzeń przy kierownicy. Sprawa poważna bo taki układ kosztuje nie mały kasy jakby się miało sprowadzić w ASO a lutowanie to wyższa szkoła jazdy bo to wysoka precyzja co do minimetra by ten cały układ (płytka) weszła z powrotem w swoje miejsce. Jutro będę coś więcej wiedział co z autkiem to napiszę.
Awatar użytkownika
By Forest -  04 paź 2010, 17:22
 wielkopolskie
#30656
Płytka naprawiona, ale problem pozostał, czyli to nie była wina płytki. Jutro na 9 rano zostawiam auto u profesjonalnego elektryka, który się tym zajmie, dodatkowo dzisiaj wyskoczył mi jeszcze błąd airbaga. Mam nadzieję, że jutro wszystko wróci do normy.
Awatar użytkownika
By bartek933 -  12 sty 2016, 15:26
 wielkopolskie
#209991
Koledzy mam problem przestała działać Mi pompka spryskiwaczy a mianowicie po wciśnięciu spryskiwaczy na przód wycieraczki się załączają lecz płyn nie leci, po wciśnięciu spryskiwaczy na tył też zero odzewu plus dodatkowo przestała działać tylna wycieraczka. Kupiłem nową pompkę spryskiwaczy podłączyłem na krótko i jest sprawna natomiast po zamontowaniu w samochodzie nie daje oznak życia, sprawdziłem próbówką kostkę od pompki i nie dochodzi napięcie, podłączyłem też samochód pod komputer i wyświetliło błąd przerwa na obwodzie pompa przód, tył i tylna wycieraczka więc zrobiłem obwód zamknięty na mierniku i prąd niby przechodzi. Miał może ktoś podobny problem ?
By Stefan1232 -  14 mar 2016, 15:58
 łódzkie
#219963
Ja miałem ze jak wlaczalem żeby płyn lecial z tyłu to tylko wycieraczka działała A płyn za to leciał z przodu? Wg mnie ratuje Cię wymiana pompki. Ja u siebie będę już 2 raz wymieniał. :bad:
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 kwie 2016, 19:12
 mazowieckie
#224387
Od kilku dni zauważyłem, że ciśnienie spryskiwacza przedniej szyby jest słabsze, ale nie zawsze. Dziś po pracy wsiadam, uruchamiam spryskiwacz na przód, plyn słabiej leci, ale dodatkowo w gratisie leci też płyn na tylną szybę :sleepy:
Awatar użytkownika
By Tyson -  15 kwie 2016, 20:12
 mazowieckie
#224592
Dziś przód juz w ogóle nie działa, tył OK.
Słychać, że pompka pracuje. Możliwe, że dysze się przytkały?
Jutro planuję zabrać się za to. Od czego zacząć, jakieś pomysły? :hmmm: