Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By piegusek -  15 lis 2010, 19:56
 -------
#32190
Witam mam taki problem a mianowicie ciężko mi wchodzą wszystkie biegi. gdy stoję na postoju a mam silnik załączony lub wyłączony i dam sprzęgło a później obojętnie który bieg to czuć opór ale gdy już wejdzie obojętnie jaki bieg to później jestem wstanie bez oporu wrzucić każdy bieg. chyba ze znów wezmę nogę ze sprzęgła i znów wcisnę to jest opór ale gdy wejdzie to jest już dobrze. a gdy auto jest w ruchu to samo się dzieje. Pozdrawiam wie może ktoś co jest powodem tego oporu i jak to zlikwidować. Pozdrawiam i dzięki za odp.
By kuba94 -  15 lis 2010, 21:10
 pomorskie
#32196
Mam podobnie zdaje mi sie ze to coś z dzwignia zmiany biegów obstawiam że to jak pzresmaruje to hula idealnie ale pewnie cos sie juz wytarlo
By kuba94 -  16 lis 2010, 21:33
 pomorskie
#32242
podnosisz mieszek pozniej wygluszenie i jest tam taka kóla biala a na niej drazek zmiany biegów .Trzeba przesmarowac ta kóle ja na to leje smar do zamkow bialy ico jakis czas i jest ok .Z tego cowiem to tak i tak bede musial to naprawic bo coś tam sie wytarło ale czeakma do wiosny
By halunder -  10 gru 2010, 19:02
 -------
#33612
Hej witam
Mam podobny problem, tylko w przeciwnym kierunku, Moje biegi ciezko wychodza, a najbardziej ze wstecznego i z jedynki. Zaczelo sie tak dziac dopiero teraz jak zaczely sie mrozy, Czy to ma cos z tym wspolnego , czy moze to calkiem co innego, czy sprzeglo mi siada ???
Co myslicie ??
Pozdrawiam
By stepniak.p -  10 gru 2010, 22:56
 -------
#33638
halunder prawdopodobnie masz to co ja :D tzn. sprzęgło mówi powoli 'dobranoc' :D powoli trzeba się przymierzać do jego wymiany :)
Też masz tak że jak toczysz się nawet trochę do tyłu to nie możesz (albo bardzo ciężko) zrzucić z wstecznego na np. luz ?
By pagong -  11 gru 2010, 15:17
 podlaskie
#33653
a jezeli wrzucanie wstecznego od czasu do czasu nie chce wejsc tzn jak popuszcze sprzeglo i znow wrzuce wsteczny od nowa zaskakuje to tez znaczy ze sprzeglo powoli siada?
By LeszekR -  13 gru 2010, 13:13
 wielkopolskie
#33738
pagong pisze:a jezeli wrzucanie wstecznego od czasu do czasu nie chce wejsc tzn jak popuszcze sprzeglo i znow wrzuce wsteczny od nowa zaskakuje to tez znaczy ze sprzeglo powoli siada?
Tez tak mam czasami
By snap -  13 gru 2010, 14:14
 -------
#33740
pagong pisze:a jezeli wrzucanie wstecznego od czasu do czasu nie chce wejsc tzn jak popuszcze sprzeglo i znow wrzuce wsteczny od nowa zaskakuje to tez znaczy ze sprzeglo powoli siada?
chyba kazdy tak ma :)wsteczny jest bez synchronizatora i dlatego tak jest
By pagong -  13 gru 2010, 15:41
 podlaskie
#33743
nie chcac zakladac nowego topicu mam pytanie jak wam sie zamyka klapa bagaznika? mam na mysli czy lekko na zasadzie ze delikatnie pociagniecie ja ku dolowi i sie zamyka czy musicie trzasnac mocniej zeby sie zamknela? bo u mnie jest tak ze musze mocniej trzasnac bo jak delikatnie opsuzczam to mam wrazenie ze sie nie zamyka moze mam uszkdozone silowniki?
Awatar użytkownika
By PotaS -  13 gru 2010, 19:04
 warmińsko-mazurskie
#33756
pagong pisze:nie chcac zakladac nowego topicu mam pytanie jak wam sie zamyka klapa bagaznika? mam na mysli czy lekko na zasadzie ze delikatnie pociagniecie ja ku dolowi i sie zamyka czy musicie trzasnac mocniej zeby sie zamknela? bo u mnie jest tak ze musze mocniej trzasnac bo jak delikatnie opsuzczam to mam wrazenie ze sie nie zamyka moze mam uszkdozone silowniki?
od zawsze muszę użyć siły żeby domknąć klapę. Jak puszcze delikatnie to niby załapie ale nie jest zamknięta do końca.
By pagong -  13 gru 2010, 20:25
 podlaskie
#33759
PotaS pisze:
pagong pisze:nie chcac zakladac nowego topicu mam pytanie jak wam sie zamyka klapa bagaznika? mam na mysli czy lekko na zasadzie ze delikatnie pociagniecie ja ku dolowi i sie zamyka czy musicie trzasnac mocniej zeby sie zamknela? bo u mnie jest tak ze musze mocniej trzasnac bo jak delikatnie opsuzczam to mam wrazenie ze sie nie zamyka moze mam uszkdozone silowniki?
od zawsze muszę użyć siły żeby domknąć klapę. Jak puszcze delikatnie to niby załapie ale nie jest zamknięta do końca.

wlasnie o to mi chodzi czy to normalne u wszystkcih czy trzeba cos wyregulowac albo zmienic czesc?
Awatar użytkownika
By fredric -  13 gru 2010, 20:27
 mazowieckie
#33760
generalnie u wszystkich jest podobnie ale kiedyś na forum był temat że regulacja zamka pomogła.
wiec raczej nic do wymiany nie masz.
By stepniak.p -  14 gru 2010, 14:27
 -------
#33791
Temat "BIEGI CIĘŻKO WCHODZĄ" a się pyta o klapę bagażnika :cry: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :shock: :shock:

pagong sorry ale czytać nie nauczyli czy jak ? ręce opadają.......................... :roll: