Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By lisik -  24 kwie 2007, 21:37
 -------
#4508
Chc±c, niechc±c wpakowa³em siê w to ustrojstwo.
Pe³en obaw chcia³bym zapytaæ, jakie macie do¶wiadczenia z tymi skrzyniami?
Czy drogi jest serwis takiej skrzyni?
S± tam dwa sprzêg³a. Czy jak siê wysypie które¶ z nich to mo¿na kupic jaki¶ zamiennik- jak np w manualu sachs, luk itd.
Pierwotnym planem bylo wrzucenie chipa ale powoli zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej te dwa kafle zostwaic sobie na czarna godzinê jak sie skrzynia sypnie :p

Kolejne pytanie to czy wszystkie 2.0 TDI maj± fap?
Auto z poczatku 2005r wersja 140km.
Po ilu kkm siê taki filtr wymienia?
Na razie to tyle...

Dzieki!
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 kwie 2007, 22:00
 mazowieckie
#4509
lisik pisze:S± tam dwa sprzêg³a. Czy jak siê wysypie które¶ z nich to mo¿na kupic jaki¶ zamiennik- jak np w manualu sachs, luk itd.
Nie jestem pewien, ale wydaje mi siê, ¿e wymiana tylko w ca³o¶ci. To nie s± dwa oddzielne sprzêg³a, tylko jedno podwójne (bodaj¿e jedno w drugim). Swoj± drog± nie s³ysza³em jeszcze, ¿eby komu¶ pad³o.
lisik pisze:Pierwotnym planem bylo wrzucenie chipa ale powoli zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej te dwa kafle zostwaic sobie na czarna godzinê jak sie skrzynia sypnie :p
Bodaj¿e HPA sprzedaje jakie¶ mocniejsze sprzêg³a DSG do R32. Oczywi¶cie za cenê sprawnej nerki. Ale tunerzy powinni wiedzieæ ile skrzynka wytrzymie, wiêc ja bym siê nie obawia³.
lisik pisze:Kolejne pytanie to czy wszystkie 2.0 TDI maj± fap?
Auto z poczatku 2005r wersja 140km.
Po ilu kkm siê taki filtr wymienia?
Na pewno BMM i BMN (turbina u góry). Chyba jeszcze BXE. BKD chyba nie ma (turbina na dole).

FAP siê sam regeneruje, chyba, ¿e go zapchasz do koñca. Polecam artka na: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.ph ... c0e12a065f
By lisik -  24 kwie 2007, 22:09
 -------
#4512
maluszek pisze:
lisik pisze:
Bodaj¿e HPA sprzedaje jakie¶ mocniejsze sprzêg³a DSG do R32. Oczywi¶cie za cenê sprawnej nerki. Ale tunerzy powinni wiedzieæ ile skrzynka wytrzymie, wiêc ja bym siê nie obawia³.
No wlasnie co do tych tunerow to nie chcialbym zeby eksperymentowali na moim aucie.

Bo na streetracing.pl np masters co post na temat DSG to inne teorie wysnuwa :/
Awatar użytkownika
By krz_p -  25 kwie 2007, 8:48
 wielkopolskie
#4525
lisik pisze:
maluszek pisze:
lisik pisze:
Bodaj¿e HPA sprzedaje jakie¶ mocniejsze sprzêg³a DSG do R32. Oczywi¶cie za cenê sprawnej nerki. Ale tunerzy powinni wiedzieæ ile skrzynka wytrzymie, wiêc ja bym siê nie obawia³.
No wlasnie co do tych tunerow to nie chcialbym zeby eksperymentowali na moim aucie.

Bo na streetracing.pl np masters co post na temat DSG to inne teorie wysnuwa :/
przecie¿ masters ma ju¿ DSG opanowane, robi fury z DSG bez problemów
tak wiêæ nie masz siê co obawiaæ i rób program, bo jak siê co¶ stanie ze skrzyni± to dwa klocki to na pewno bêdzie du¿o za ma³o
z drugiej jednak strony czyta³em na octaviaclub topic o tym jak to ASO skody nie mia³y pojêcia jak siê tak± skrzyniê serwisuje :shock:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 kwie 2007, 12:59
 kujawsko-pomorskie
#4532
Moim zdanie skrzynia DSG jest ju¿ sprawdzona i daje nawet lepszy komfort zarówno jazdy jak i osi±gów ni¿ manual. Czyta³em gdzie¶ na ten temat i my¶lê ¿e nie masz siê co martwiæ na zapas.