Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By PotaS -  12 maja 2007, 20:01
 warmińsko-mazurskie
#4955
Witam,

Poniewa¿ od niedawna mam Golfa V i brak do¶wiadczenia co do tego modelu wiêc mam pytanie.

Wrzucanie biegów - mam wra¿enie ¿e wrzucaj± siê do¶æ ciê¿ko.
Nie wiem czy siê tylko czepiam V-ki ale takie mam odczucia. Mo¿e standardowo biegi w V-ce wchodz± z oporem.

Jakie macie do¶wiadczenia i ewentualnie jakie mog± byæ przyczyny.

Pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
By miszi -  12 maja 2007, 20:07
 -------
#4956
PotaS pisze:Witam,

Poniewa¿ od niedawna mam Golfa V i brak do¶wiadczenia co do tego modelu wiêc mam pytanie.

Wrzucanie biegów - mam wra¿enie ¿e wrzucaj± siê do¶æ ciê¿ko.
Nie wiem czy siê tylko czepiam V-ki ale takie mam odczucia. Mo¿e standardowo biegi w V-ce wchodz± z oporem.

Jakie macie do¶wiadczenia i ewentualnie jakie mog± byæ przyczyny.

Pozdrawiam,
Mariusz
U mnie moim zdaniem wchodz± bradzo lekko. Jedyne co zaobserwowa³em to bardzo delikatny opór i co¶ jakby lewarek sam wskakiwa³ po prze³amaniu tego oporu. Jedynym biegiem który wchodzi ciê¿ej ni¿ reszta jest 1. Je¶li samochód jest w ruchu wtedy trzeba u¿yæ odobinê si³y ¿eby go wbiæ- nie wiem czy to normalne.
Awatar użytkownika
By korniewicz -  12 maja 2007, 22:41
 -------
#4962
Ciê¿ko?
A wolicie miec luzy w skrzyni:) Wed³ug mnie biegi wchodz± bardzo precyzyjnie, wcale nie za ciêzko.
Jê¶li chodzi o efekt "haczenia" - to po prostu ten typ tak ma:D
Awatar użytkownika
By PotaS -  12 maja 2007, 22:48
 warmińsko-mazurskie
#4964
korniewicz pisze:Ciê¿ko?
A wolicie miec luzy w skrzyni:) Wed³ug mnie biegi wchodz± bardzo precyzyjnie, wcale nie za ciêzko.
Jê¶li chodzi o efekt "haczenia" - to po prostu ten typ tak ma:D
To co pozostaje sie przyzwyczaiæ do efektu "Haczenia" ? 8)

Nie¼le :evil:
Awatar użytkownika
By maluszek -  12 maja 2007, 23:40
 mazowieckie
#4965
PotaS pisze:Wrzucanie biegów - mam wra¿enie ¿e wrzucaj± siê do¶æ ciê¿ko. Nie wiem czy siê tylko czepiam V-ki ale takie mam odczucia. Mo¿e standardowo biegi w V-ce wchodz± z oporem.
Fura nowa? To normalne, musi siê dotrzeæ. A profilaktycznie mo¿na spróbowaæ wyregulowaæ kable. Jak ka¿da linka lubi± siê rozci±gn±æ, a i samo mocowanie przy wybieraku nie jest zbyt rewelacyjne. Samo ustawianie wymaga wyjêcia akumulatora i pó³ki pod nim, ¿eby siê dostaæ do wybieraka, i zdjêcia mieszek przy lewarku. Potem to ju¿ 5 minut roboty, trzeba mieæ tylko kawa³ek prêta bodaj¿e 5mm, ale muszê siê upewniæ.
miszi pisze:Jedynym biegiem który wchodzi ciê¿ej ni¿ reszta jest 1. Je¶li samochód jest w ruchu wtedy trzeba u¿yæ odobinê si³y ¿eby go wbiæ- nie wiem czy to normalne.
A kto wbija jedynkê w ruchu? :D
Normalnie nie powinno siê tego robiæ, chocia¿ w korkach sam to czasem robiê. Nie wiem czy jedynka ma synchronizatory i byæ mo¿e to jest przyczyna ciê¿kiego wbijania (w ruchu).
Awatar użytkownika
By miszi -  12 maja 2007, 23:48
 -------
#4966
maluszek pisze:
miszi pisze:Jedynym biegiem który wchodzi ciê¿ej ni¿ reszta jest 1. Je¶li samochód jest w ruchu wtedy trzeba u¿yæ odobinê si³y ¿eby go wbiæ- nie wiem czy to normalne.
A kto wbija jedynkê w ruchu? :D
Normalnie nie powinno siê tego robiæ, chocia¿ w korkach sam to czasem robiê. Nie wiem czy jedynka ma synchronizatory i byæ mo¿e to jest przyczyna ciê¿kiego wbijania (w ruchu).
Mo¿e niezbyt precyzyjnie siê wyrazi³em, ale chodzi³o mi raczej o powolne toczenie siê a raczej dotaczanie w³a¶nie w sytuacjach typu korek
Awatar użytkownika
By PotaS -  12 maja 2007, 23:50
 warmińsko-mazurskie
#4967
maluszek pisze:
Fura nowa? To normalne, musi siê dotrzeæ.
Nie nowa 1,5 roku. 11/2005.
A tzw. "haczenie" szczególnie widoczne jest przy jedynce i wstecznym.
Awatar użytkownika
By miszi -  12 maja 2007, 23:52
 -------
#4968
korniewicz pisze:Ciê¿ko?
A wolicie miec luzy w skrzyni:) Wed³ug mnie biegi wchodz± bardzo precyzyjnie, wcale nie za ciêzko.
Jê¶li chodzi o efekt "haczenia" - to po prostu ten typ tak ma:D
Mi nie przeszkadza haczenie ju¿ siê przyzwyczai³em
Awatar użytkownika
By PotaS -  13 maja 2007, 0:03
 warmińsko-mazurskie
#4971
maluszek pisze:a co to jest efekt haczenia?
Dzwignia zmiany biegów idzie nagle jest przyblokawanie pokonujesz i wpada bieg. :wink:
Awatar użytkownika
By miszi -  13 maja 2007, 0:17
 -------
#4973
PotaS pisze:
maluszek pisze:a co to jest efekt haczenia?
Dzwignia zmiany biegów idzie nagle jest przyblokawanie pokonujesz i wpada bieg. :wink:
JA bym tego nie nazywa³ przyblokowaniem tylko lekkim oporem. Wcze¶niej je¼dzi³em astr± i tam biegi pomimo i¿ egzemplarz by³ w stanie idealnym wchodzi³y tak jak w golfie w czasie "haczenia" wiêc dla mnie golf i tak jest na +
By Sandi -  13 maja 2007, 11:17
#4979
Skrzynia w golfiku musi siê dotrzeæ po prostu, jak to ju¿ przedmówcy wspomnieli, parê tysiêcy i poczujesz ró¿nicê :) ale jak ju¿ to biegi wchodz± prawie ¿e same, tylko przy 1 odczuæ mo¿na pewien opór. Jednak skrzynia golfa w porównaniu np z a3 (8P) wychodzi bardziej na plus
Awatar użytkownika
By PotaS -  13 maja 2007, 19:27
 warmińsko-mazurskie
#4986
No có¿ z waszych wypowiedzi wynika ¿e nie ma co siê martwiæ.
W takim razie poczekam i zobacze jak siê rozwinie ;)