Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By maciekandr -  09 maja 2011, 21:18
 mazowieckie
#44009
witam w związku z tym, iż powoli zaczyna się sezon letni wczoraj zabrałem się za odgrzybianie klimatyzacji, kupiłem preparat f-my furth z dozownikiem wyjąłem filtr kabinowy i wsunąłem rurke w strone radia az chaczyla o zeberka parownika wypryskalem tam cala butelke(okolo 10sekund chociaz na butelce bylo napisane ze ma starczyc na 30sekund dozowania:/) po tym zabiegu wlaczylem klime na okolo 20 min w ustawielnu LO(ckimatronic) na maxa a po tym spowrotem zalozylem filtr tyle ze nowy-weglowy. od tej pory jak jade autem to zaczelo mnie bolec gardlo a z nawiewów zaczelo zlatywac kurzem:/ po wyjeciu filtra zauwazylem ze z jednej strony(od strony radia) jest masa zielonych kropek z drugiej nic:/ teraz pytanie czy przypadkiem za wczesnie nie zalozylem filtra i caly syf wyladowal na nim a te kropki to grzybek? czy to moze ten aktywny wegiel? bo przed zalozeniem go nie obejzalem byc moze od nowosci taki byl? czy mozna cos poradzic na zapach tego kurzu?
By piter_ldz -  10 maja 2011, 0:19
 łódzkie
#44023
bylem dzisiaj wiec moge powiedziec jak bylo.
moze posluze sie krotka instrukcja bo kolejnosc byla podobna z tego co widze:
Otwórz pokrywę silnika i drzwi samochodu.
2. Wyjmij filtr przeciwpyłkowy aby całkowicie otworzyć kanał wlotowy.
3. Sprawdź czy przewody klimatyzatora nie są zapchane.
4. Uruhom silnik z wyłączoną klimatyzacją.
5. Włóż sondę do kanału wlotowego i powoli wyjmując wtryśnij CRC Airco Cleaner, aż piana zacznie wychodzić na zewnątrz - po zniknięciu piany czynność można powtarzać.
6. Jeśli nie zużyłeś całego środka można również oczyścić kanały wentylacyjne (wylotowe) wewnątrz samochodu - technika podobna jak w punkcie 5. Stosuj niewielka ilość środka aby nie dopuścić do wydostawania się piany przez kratki wentylacyjne.
7. Wyłącz silnik i poczekaj kilkanaście minut.
8. Włącz silnik z klimatyzacją i wentylacją ustawioną na maksimum.
9. Po upływie co najmniej 10 minut wyłącz silnik i załóż nowy filtr przeciwpyłkowy