Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Husarz -  08 gru 2016, 21:35
 dolnośląskie
#243998
Witam, nie wiedziałem gdzie dokładnie poruszyć swój temat więc zacznę go tutaj...

Przy prędkościach +90km/h w kabinie rozlega się jednostajne "buczenie".
Chcąc się go pozbyć zacząłem diagnozować problem i tutaj potrzebuję pomocy, bo już mi ręce opadają z braku pomysłów...

Mój GOLF 1,9 TDI BKC, skrzynia 5-cio biegowa GQQ, sprzęgło wymienione 70 tys. km temu na zamienne jednomasowe
----
- buczenie pojawiło się jakieś pół roku temu
- buczenie jest zależne od prędkości +90km/h
- nie ważne na którym biegu, czy 3/4/5
- nie ważne czy luz, bieg, czy sprzęgło wciśnięte itd...
pierwszą diagnozą były sprawdzenie łożysk - wszystkie okazały się ciche i ok (w próbie statycznej na podnośniku, bez obciążeń dynamicznych)
----
drugą diagnozą były szumiące opony - przetestowałem 2 komplety letnich opon i 1 zestaw zimowych opon - buczenie bez zmian dźwięku i natężenia więc opony raczej odpadają
----
- w podobnym czasie co buczenie pojawiło się ostre szarpnięcie z towarzyszącym mu metalicznym stukotem przy ruszaniu z 1 biegu, przy puszczaniu pedału gazu, przy redukowaniu biegu na niższy
przypuszczenie padło wtedy na mechanizm różnicowy w skrzyni biegów lub samą skrzynię biegów,
oddałem skrzynię do remontu - mechanizm różnicowy okazał się OK, natomiast wyszły na jaw zjechane bieżnie łożysk w skrzyni - wymieniłem 6/8 łożysk w skrzyni biegów za łączny koszt 1600zł

Niestety w niczym to nie pomogło - auto dalej szarpie, dalej buczy

Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma pomysł co jeszcze można sprawdzić.
Dostałem sugestie aby kupić całkiem inną skrzynię, ale nie chcę w ciemno utopić kolejnych 2 tys zł.

pozdrawiam Husarz!