Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Kuki -  26 lut 2016, 11:20
 śląskie
#217394
adek pisze:Mam pytanie - ma ktoś sposób na zdemontowanie całego ramienia wycieraczki przód bez użycia jakiś specjalnych narzędzi ?
Cierpliwość chyba jest tu najistotniejsza. Jak jest zapieczone to cholernie ciężko schodzi. Zrób tak jak pisze kolega wyżej a powinno być ok. Jak nie to mini ściągasz pomoże :ok:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 lut 2016, 21:44
 śląskie
#217484
Jak nie było nigdy ruszane to masakra. najlepiej ruszać góra-dół ramieniem bo one jest na stożku niż ciągnąć do góry.
Ja nie dawno musiałem zdjąć wycieraczki w caddy i po 30min się poddałem i wymontowałem całe plastikowe podszybie z całym mechanizmem wycieraczek :tooth:
Awatar użytkownika
By Kuki -  27 lut 2016, 0:13
 śląskie
#217506
adek pisze:U mnie to się nie sprawdzi, bo potrzebuję przestawić jedną wycieraczkę bo w maksymalnym wychyleniu nachodzi na słupek A :bad:
Poszukaj tego ściągacza albo za parę zł kup, bo serio jest dramat - tyle k**w co narzucałem przy tym ściąganiu to nawet jak w Polsce Euro grali nie poszło.. :censored:
By mar89 -  04 kwie 2017, 12:36
 wielkopolskie
#249999
Witam

Mam problem z wycieraczkami, a mianowicie wycieraczki bardzo wolno chodzą po szybie prawie się zatrzymują.
Przeszukałem forum i znalazłem informacje że należy przeczyścić mechanizm ale jaki?? może mi ktoś pomóc??