Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez Wieslaw3 - 呕贸艂todzi贸b  -  
 wielkopolskie
Prosz臋 Was o informacj臋 czy do wymiany p艂ynu hamulcowego trzeba zaopatrzy膰 si臋 w taki wynalazek?:
Obrazek

Czy nie mo偶na tak jak kiedy艣 uczyli - dola膰 nowego p艂ynu do maxa, zaprosi膰 s膮siada na browca ;) 偶eby podpompowa艂 peda艂em i spuszcza膰 po kolei zaczynaj膮c od najdalej po艂o偶onego odpowietrznika?
Przecie偶 pompie nie powinno si臋 nic sta膰 bo jest ca艂y czas zalana p艂ynem.
Z g贸ry dzi臋ki za odpowied藕.
przez piter_ldz - Dyskutant  -  
 艂贸dzkie
co do tej czynnosci to chyba osobiscie zostawilbym to ASO bo za duzo sie po tym pojawia problemow jak pisali inni, chociaz ktos i nawet po ASO mial problem.
Awatar u偶ytkownika
przez malydaras - Dyskutant  -  
 mazowieckie
Wieslaw3, Twoja klasyczna metoda sprawdza si臋 w autach bez ABS-u, w golfie lepiej oddaj t膮 czynno艣膰 fachowcowi. Jak nie艣wiadomie uszkodzisz pomp臋 to koszty mog膮 by膰 wysokie.
przez Mario V - Fan Forum  -  
 pomorskie
Tajj ja zrobi艂em tak jak kolega Wieslaw3 czyli ...dola膰 nowego p艂ynu do maxa, zaprosi膰 s膮siada na browca ;) 偶eby podpompowa艂 peda艂em i spuszcza膰 po kolei zaczynaj膮c od najdalej po艂o偶onego odpowietrznika....

i mam auto z ABS ASR i innymi cudami :mrgreen: pompa dalej 艣miga jak szalona :lol:

poza tym 艂adnie jest opisane krok po kroku w ksi膮偶ce Sam naprawiam...

pozdrawiam domowych majsterkowicz贸w
przez kuba94 - Moderator  -  
 pomorskie
Sprz臋g艂o generalnie tak samo jak z hamulcami: najpierw odessac stary plyn ze zbiorniczka i nalac nowego, a potem:
1. wciskasz pedal i trzymasz
2. asystent otwiera odpowietrznik tloczka sprzegla na skrzyni
3. plyn wyplywa
4. asystent zamyka odpowietrznik tloczka
5. podnosisz podal sprzegla z podlogi (sam nie wroci - nie ma sprezyny powrotnej)
6. naciskasz pedal kilka razy, zeby wtloczyc plyn do przewodow i zaczynasz od poczatku az zacznie wyplywac czysty jasny plyn.
Tylko trzeba aku do tego zdemontowa膰 przynajmniej u mnie trzeba by艂o
przez Mario V - Fan Forum  -  
 pomorskie
malydaras pisze:A czy domowy majsterkowicz odpowietrzy艂 te偶 sprz臋g艂o przy okazji? :wink:

NIET nied艂ugo mam zamiar sie dobra膰 do tego p艂ynu ale musz臋 sie zapatrzy膰 w zbiornik do odpowietrzania :)
przez kuba94 - Moderator  -  
 pomorskie
Ja odpowietrza艂em tak jak opisa艂em przelata艂em 20 tys i wszystko gra i tr膮bi jak zespo艂 kombi 偶adnej aferki nie mam. Widocznie mo偶na tak ,zreszt膮 ,,maluszek " mi ten spos贸b poleci艂 u siebie robi艂 dok艂adnie tak samo, a kto jak kto ale maluszek zjad艂 z臋by na vw modach i mechanice jego blog to encyklopedia wiedzy o vw