Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By maluszek -  12 cze 2007, 20:36
 mazowieckie
#5615
Bruce pisze:Vw zalewa nowe auta specjalnym olejem febrycznym.
Bardzo drogim w produkcji i nie da sie go dostac w sklepach ASO etc...
Fabrywa VW nie produkuje go masowo, bo bylby za drogi w produkcji.
Bruce, wybacz, normalnie nie mam w zwyczaju wyprowadzaæ nikogo z b³êdu (najlepiej siê uczyæ na swoich), ale Twoje stwierdzenie brzmi trochê absurdalnie. Niby gdzie ta fabryka oleju VW mia³aby siê znajdowaæ? Przecie¿ to by siê nijak nikomu nie op³aca³o. Czy inne p³yny te¿ wlewaj± "magiczne"?

Z tego samego powodu, dla którego seryjny Tiguan bêdzie wygl±da³ jak ubogi krewny konceptu producentowi samochodów nie op³aca siê produkowaæ oleju (na upartego jaki¶ koncern samochodowy móg³by kupiæ koncern naftowy), wiêc projektanci opracowuj± normê, wysy³aj± do producentów i kto zrobi najtaniej bez utraty jako¶ci, ten dostaje kontrakt na dostawê do fabryki i zazwyczaj do dealerów. Ot i wspó³czesna ekonomia. A ten co dostanie kontrakt skwapliwie wykorzystuje to, ¿e ma dostêp do receptury i wypuszcza na rynek taki sam olej.
Awatar użytkownika
By Bruce -  12 cze 2007, 22:29
 mazowieckie
#5619
maluszek pisze:Bruce, wybacz, normalnie nie mam w zwyczaju wyprowadzaæ nikogo z b³êdu (najlepiej siê uczyæ na swoich), ale Twoje stwierdzenie brzmi trochê absurdalnie. Niby gdzie ta fabryka oleju VW mia³aby siê znajdowaæ? Przecie¿ to by siê nijak nikomu nie op³aca³o. Czy inne p³yny te¿ wlewaj± "magiczne"?
Wczesniej juz pisalem, ze mailowalem z fabryka Vw, miedzy innymi w sprawie oleju.
Nie mam pojecia jak to technicznie wyglada.
Czy Vw bierze olej od Castrola i dodaje w swoich laboratoriach skladniki ktore polepszaja parametry tego oleju etc... tego nie wiem.
maluszek pisze:Z tego co mi wiadomo VW zalewa silniki TDI (przynajmniej te z wymian± oleju co 15 tys.) tym:

Obrazek

http://www.olejesamochodowe.com.pl/shop ... php?id=262
maluszek skad masz informacje o tym, ze Vw'wagen zalewa swoje auta tym Castrolem, ktory kazdy moze kupic w sklepie ?
By lisik -  13 cze 2007, 9:06
 -------
#5622
Wiem ze na przyklad do wspomagania vw ma swoj wlasny olej i juz niefabrycznym mobilem rozwalilem pompe- teraz strasznie rzêzi (polo).
I wiem ze nie jedna osoba zrobila podobnie.
A jak jest z olejem silnikowym to nie wiem.
Moze dolewaj± motorlife :twisted: lub motodoktor :lol:
Ale szczerze mowiac mysle ze to zwykly aral lub mobil.

BTW olej mobil i klocki hamulcowe VW wlasnie kupilem u zachodnich sasiadow, podobno lepsza jakosc.
Awatar użytkownika
By maluszek -  13 cze 2007, 17:09
 mazowieckie
#5626
Bruce pisze:maluszek skad masz informacje o tym, ze Vw'wagen zalewa swoje auta tym Castrolem, ktory kazdy moze kupic w sklepie ?
Czyta³em kiedy¶ gdzie¶ na jakim¶ forum. Ale ¿eby nie byæ go³os³ownym postaram siê to jeszcze sprawdziæ.
Awatar użytkownika
By Bruce -  13 cze 2007, 18:30
 mazowieckie
#5628
maluszek pisze:Czyta³em kiedy¶ gdzie¶ na jakim¶ forum. Ale ¿eby nie byæ go³os³ownym postaram siê to jeszcze sprawdziæ.
Nie widze problemow, wystarczy napisac maila do fabryki Vw'gena i zweryfikowac informacje o olejach.
Odpisuja tez po angielsku.
Podaje maila: [email protected]
Bardzo jestem ciekaw czy sie myle.
Awatar użytkownika
By maluszek -  13 cze 2007, 19:33
 mazowieckie
#5630
Bruce pisze:
maluszek pisze:Czyta³em kiedy¶ gdzie¶ na jakim¶ forum. Ale ¿eby nie byæ go³os³ownym postaram siê to jeszcze sprawdziæ.
Bardzo jestem ciekaw czy sie myle.
A wiêc Bruce, zwracam honor. Otó¿ jest co¶ takiego jak fabryczny olej, którym zalewane s± silniki przy wyje¼dzie z fabryki.

Na swoje usprawiedliwienie mogê dodaæ, ¿e to nie VW go produkuje i ¿e ma bardzo podobne w³a¶ciwo¶ci do 506.01 (0W-30). Mój b³±d, za du¿o czytam :wink: .

VW ma dwie normy oleju: fabryczne nape³nianie i nape³nianie przez serwisy. Norma fabrycznego nape³niania dla silników PD to TL 521.83 (wy³±cznie 0W-30, lepko¶æ w skali HT/HS 2.9-3.4, spe³nia normy ACEA A1 i B1-98 ).

Olej ten produkuje dla VW firma Fuchs Lubricants. Je¶li dobrze pamiêtam maj± mieszalniê w Gliwicach, wiêc je¶li kto¶ ma blisko mo¿na do nich podskoczyæ i zapytaæ, czy mo¿na to normalnie kupiæ, ewentualnie zapytaæ o ró¿nice pomiêdzy TL 521.83 i 506.01.

Swoj± drog±: nikt z Was nie zalewa silnika ELFem?