Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By pszczolek -  20 wrz 2011, 15:27
 mazowieckie
#50160
Witam
Czy ktoś wymianial z was 2 poduszki (górna i dolna) w aluminiowym wózku ?
Jezeli tak to opiszcie czy duzo jest zabawy :)
Awatar użytkownika
By fredric -  20 wrz 2011, 20:25
 mazowieckie
#50173
Pszczołek jest dużo zabawy na początek mnóstwo odkręcania a potem wizyta u mechanika i prasa obowiązkowa. U mnie przy wkładaniu połamała się jedna i kupowałem następną. Ogólnie używałem takiego ścisku-obejmy na śrubkę jak do zaciskania rurek do tego oleju troszkę i wlazło.
By rosk -  21 wrz 2011, 19:32
 -------
#50211
pszczolek pisze:Czy sa jakies trudnosci przy zdejmowaniu wózka?
jak odkręcisz wszystkie śruby (trochę ich jest)to wózek sam ci prawie spadnie,zapomniałem dodać że po całej operacji dochodzi jeszcze zbieżność.
By robbson -  07 sie 2013, 23:08
 małopolskie
#103491
pszczolek, jak ci poszło z wymianą tej poduszki/poduszek?

Odswieżam temat bo sam mam w planach podobną wymianę ale mało jest dostępnych informacji co i jak...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 sie 2013, 23:15
 pomorskie
#103493
te poduszki bardzo rzadko kwalifikują się do wymiany chyba że auto ma kosmiczny przebieg albo w wyniku nieustannego szarpania motorem przy odpalaniu szlag ją trafił, jaki powód u ciebie?
By robbson -  08 sie 2013, 21:14
 małopolskie
#103590
Wymieniłem już dwa mocownia w komorze silnika ale dalej mam postukiwania podczas ruszania.
Teraz przyszła kolej na te dwie poduszki w sankach - mają pęknięcia na łączeniach gumy.
1:30 godz to dobry wynik.

Czyli pozostaje wymontowanie sanek i zabawa z wciskniem?
Awatar użytkownika
By piotrekp -  19 sie 2016, 10:22
 małopolskie
#237336
Przepraszam, że odgrzewam ale nie chce robić nowego tematu - jakiego producenta poduszkę warto kupić? Lemforder podobno przeniósł produkcję do Chin i w sklepach polecają meyle hd. Warto?
By xline0 -  05 wrz 2016, 21:05
 wielkopolskie
#238555
Witam zauważyłem u siebie w golfie że ma luz na tej gumie w lizaku a z tego co wyczytałem to trzeba cały lizak wymieniać. Moje pytanie czy istnieje możliwość wymiany samego lizaka bez ruszanie pozostałych poduszek sanek i odkręcanie sanek ponieważ pozostałe poduszki w sankach są ok ?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  06 wrz 2016, 10:02
 warmińsko-mazurskie
#238591
Oczywiści że możesz odkręcić sam ten lizak :yes2:
Odkręca się te 2 śruby chyba 19-18 mm :unsure: jedna z silnika, druga z tych sanek, ale najpierw musisz zdemontować osłonę silnika która jest przykręcona na kilka wkrętów Torx, jak odkręcisz tę osłonę silnika to wtedy będzie widać poduszkę( metalowo-gumową) tych sanek trzeba by popatrzeć czy nie jest gdzieś naderwana :unsure: wtedy trzeba by pomyśleć o wymianie :oczko:
Awatar użytkownika
By mmx166 -  02 cze 2018, 11:26
 małopolskie
#265303
Witam
Odkopie troche temat, wyminilem te dwie poduszki na Lemfordera.. pytanie mam takie Lizak ma na srodku tyleje gumowa ona jest troche postrzelana nalezy ja wymieniac? Za co odpowiedzialny jest ten lizak?
Pozdrawiam