Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By emiter -  03 sie 2007, 13:22
 łódzkie
#6131
Bard pisze:jak sie dostac, gdzie sie znajduje pompka spryskiwacza ?
Pompka znajdujê siê przy zbiorniku p³ynu do spryskiwaczy. Dostaæ siê do niej naj³atwiej bedzie od spodu auta. Jak masz mo¿liwo¶æ to wjed¼ na kana³ i ewentualnie obejrzyj od spodu. Pewnie bez zdjêcia os³ony sie nie obejdzie.
Awatar użytkownika
By Bard -  06 sie 2007, 9:53
 -------
#6146
emiter pisze: Pompka znajdujê siê przy zbiorniku p³ynu do spryskiwaczy. Dostaæ siê do niej naj³atwiej bedzie od spodu auta. Jak masz mo¿liwo¶æ to wjed¼ na kana³ i ewentualnie obejrzyj od spodu. Pewnie bez zdjêcia os³ony sie nie obejdzie.
wczoraj zagladalem tam, masz racje chyba najszybciej od spodu. Problem z kanalem. Myslalem ze moze by zdjac zderzak ale to wyglada na troche wiecej zabawy wiec chyba wariant kanalowy bedzie lepszy.
problem sie pojawil kiedy jakis "machanior" przy okazji wymiany wachacza pobawil sie zbiornikiem i pompka spryskiwacza i zamienil albo kabelki na pompce albo przewody odchodzace i mam spryskiwanie zamienione :(
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  06 sie 2007, 11:02
 -------
#6147
To idz do tego "mechaniora" i niech swoj blad poprawi.
Awatar użytkownika
By Bard -  06 sie 2007, 11:39
 -------
#6148
Lanumisu pisze:To idz do tego "mechaniora" i niech swoj blad poprawi.
"mechanior" to robil kiedy nie bylem wlascicielem, jedynie wiem ze ktos tam grzebal :) wiec musze polegac na swoim - malym - doswiadczeniu technicznym.
Mam nadzieje ze zamiana kabelkow lub wezykow mnie nie przerosnie :)
By emiter -  06 sie 2007, 12:12
 łódzkie
#6150
Bard pisze: wczoraj zagladalem tam, masz racje chyba najszybciej od spodu. Problem z kanalem. Myslalem ze moze by zdjac zderzak ale to wyglada na troche wiecej zabawy wiec chyba wariant kanalowy bedzie lepszy.
problem sie pojawil kiedy jakis "machanior" przy okazji wymiany wachacza pobawil sie zbiornikiem i pompka spryskiwacza i zamienil albo kabelki na pompce albo przewody odchodzace i mam spryskiwanie zamienione :(
My¶lê ¿e zosta³y zamienione wê¿yki, s± na nich takie plastikowe zatrzaski. Zamieniæ raczej nie trudno. W przypadku odwrotnego pod³±czenia kabelków (s± w kostce wiêc odwrotne w³o¿enie kostki - trzeba sie wykazaæ bo kostki maj± wyciêcia) pomyliæ trudno...
Awatar użytkownika
By Bard -  06 sie 2007, 12:52
 -------
#6153
emiter pisze:
My¶lê ¿e zosta³y zamienione wê¿yki, s± na nich takie plastikowe zatrzaski. Zamieniæ raczej nie trudno. W przypadku odwrotnego pod³±czenia kabelków (s± w kostce wiêc odwrotne w³o¿enie kostki - trzeba sie wykazaæ bo kostki maj± wyciêcia) pomyliæ trudno...
Super, dzieki :) przynajmniej nie bede probowal walczyc z kabelkami :)