Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By djseba3 -  24 kwie 2019, 16:08
 świętokrzyskie
#273671
Nie będzie skrzypienia. Wystarczy w miejscu łączeń plastików, śrub psiknąć wazeliną techniczną czy HHS od Wurtha. Męczyłem się ze skrzypiącymi boczkami drzwi i skrzypiącymi uchwytami drzwi. Gdy wygłuszałem drzwi właśnie tak zrobiłem. Od pół roku nie trzeszczy. Można opierać się i ciągnąc za uchwyty w każdym miejscu a i tak nie zaskrzypi. Kolejna sprawa że kable prowadzone luźno pod deską też mogą wpadać w rezonans. Pomaga prowadzenie kabli razem i oklejenie taśmą + standardowo trytytka :D
Z HHS trzeba ostrożnie żeby nie pobrudzić tapicerki. Ten środek jest nie do zmycia. Pomógł mi również na skrzypiący lewarek zmiany biegów
By djseba3 -  27 kwie 2019, 19:21
 świętokrzyskie
#273779
Zdemontowałem nagrzewnice i parownik. Czyli najgorsze przede mną :D Odnośnie tej wtyczki do panelu climatronic. W przeróbce climatic->climatronic muszę przerobić tylko tą wtyczkę i odpowiednio ustawić piny. @Dexter23pl przeróbka przy bezpiecznikach dotyczy braku klimy czy doprowadzenie CAN na climatronic też przy całkowitym braku klimy?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 kwie 2019, 15:00
 śląskie
#273798
@djseba3
Jeśli klimy nie było to ciągniesz can do wtyczki panela.
jesli była manualna klima to can już tam jest.
z bezp ciągniesz jeden przewód chyba zasilający pod panel.
do tego czujnik do prawej kratki nawiewu i 4 przewody do czujnika słońca w kratce nad radiem.
przepinasz pin w skrzynce bezpieczników z bezp nr 40 do wyżej nr 22.
jesli zostawiasz swoją wtyczke panela to NIE ZAPOMNIJ przepiać przewodów we wtyczce do panela zasilających, bo w manualu zasilanie jest na odwrót.
By djseba3 -  29 kwie 2019, 20:36
 świętokrzyskie
#273830
@Dexter23pl
Climatronic już działa :D. Jutro kończę składać auto i napiszę o odczuciach i czy było warto, ale myślę że tak :) dziś przejechałem 150km z climatroniciem i jestem zadowolony. W nogi bardzo grzeje, góra delikatny chłodny nawiew. Nareszcie nie łzawią mi oczy podczas jazdy :D
By esiu2111 -  12 cze 2019, 13:57
 pomorskie
#274948
Witam.
Zmienilem panel climatronica z mk6 i oczywiscie nie dziala sprezarka.
Takie pytanko mam sterownik po chipie czy pójdzie po wgraniu softu nowszego skopiowac mape itd aby " wzmocnienie " zostalo ???
golf 2004 r
Awatar użytkownika
By Ramzes -  12 cze 2019, 17:08
 kujawsko-pomorskie
#274957
esiu2111 pisze:
12 cze 2019, 13:57
Witam.
Zmienilem panel climatronica z mk6 i oczywiscie nie dziala sprezarka.
Takie pytanko mam sterownik po chipie czy pójdzie po wgraniu softu nowszego skopiowac mape itd aby " wzmocnienie " zostalo ???
golf 2004 r
A wymieniłeś kanał ssący? Jeśli nie to sam sterownik silnika nie pomoże
By esiu2111 -  14 cze 2019, 18:35
 pomorskie
#275026
Ma ktos z was rozpiske panelu climatronika? chodzi o ta duza kostke do golfa 5/

Dodano po 14 minutach 57 sekundach:
i czy wiecie od czego jest pin 20? chodzi o wersje na panel z golfa 5