Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By kubae -  10 lis 2011, 0:09
 -------
#53761
witam, widzialem tu temat podobny, lecz dotyczyl on przelozenia klimy z VI do V, a ja mam pytanie co jest potrzebne, by zmienic climatic w golfie V na climatronic z golfa V oraz czy w ogole jest to mozliwe/oplacalne finansowo, posiadam gti z usa i ten climatic strasznie mnie denerwuje bo mialem kiedys taki w polo i jakos to mnie razi jak krece tymi tandetnymi pokretlami ;)
By mwsoft -  10 lis 2011, 1:05
 dolnośląskie
#53763
kubae pisze:witam, widzialem tu temat podobny, lecz dotyczyl on przelozenia klimy z VI do V, a ja mam pytanie co jest potrzebne, by zmienic climatic w golfie V na climatronic z golfa V oraz czy w ogole jest to mozliwe/oplacalne finansowo, posiadam gti z usa i ten climatic strasznie mnie denerwuje bo mialem kiedys taki w polo i jakos to mnie razi jak krece tymi tandetnymi pokretlami ;)
Do takiej przekładki musisz zrobić tak (foto z mojego auta) :mrgreen:
Obrazek

Dalej chętny ? :)
To jest wersja hard, bez rozłączania układu klimatyzacji. W wersji wg. instrukcji serwisowej trochę mniejsza masakra, ale nabijanie klimy dochodzi itp.
Moduł nagrzewnicy ma więcej silniczków, inne dzwignie itp.

Jeśli robić climatic->climatronic to tylko od razu z panelem z VI, no chyba że komuś się nie podoba ;)
By marmi m -  10 lis 2011, 22:34
 śląskie
#53796
kubae pisze:masakra :D
Bez przesady z ta masakrą :D
Jeden weekend i jest wszystko zrobione a przyjemność z samodzielnego montażu bezcenna...

Do montażu trza panel, wiązki, nagrzewnice pod klimatronica, czujnik nasłonecznienia, centralny nawiew zamiast półki i dwa czujniki do kratek nawiewu zewnętrznych, ramka odpowiednia i tyle...

Jeśli panel sterowania idzie z 6-stki to jeszcze trza radio, żeby się wyswietlały informacje z panelu...

Wogóle to przy okazji tej roboty pokusiłbym się o zmianę konsoli na tą z jetty 2010(czyli taka jak w 6-tce) , o ile da się to zrobić ale chyba jest to wykonalne...
By piter_ldz -  11 lis 2011, 12:53
 łódzkie
#53801
mwsoft pisze:
kubae pisze:witam, widzialem tu temat podobny, lecz dotyczyl on przelozenia klimy z VI do V, a ja mam pytanie co jest potrzebne, by zmienic climatic w golfie V na climatronic z golfa V oraz czy w ogole jest to mozliwe/oplacalne finansowo, posiadam gti z usa i ten climatic strasznie mnie denerwuje bo mialem kiedys taki w polo i jakos to mnie razi jak krece tymi tandetnymi pokretlami ;)
Do takiej przekładki musisz zrobić tak (foto z mojego auta) :mrgreen:
Obrazek

Dalej chętny ? :)
To jest wersja hard, bez rozłączania układu klimatyzacji. W wersji wg. instrukcji serwisowej trochę mniejsza masakra, ale nabijanie klimy dochodzi itp.
Moduł nagrzewnicy ma więcej silniczków, inne dzwignie itp.

Jeśli robić climatic->climatronic to tylko od razu z panelem z VI, no chyba że komuś się nie podoba ;)
hehe zdjecie zachecajace :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lis 2011, 13:19
 pomorskie
#53809
kubae pisze:masakra :D

dlaczego się od razu załamujesz :D dalej, do roboty :D

a tak na poważnie to nie rozumiem ludzi robiących taki miszmasz, climatic radzi sobie równie dobrze jak klimatronik, po co sobie utrudniać życie, ale ja wiem - niektórzy chcą mieć poprostu panelod klimatronika :D
By mwsoft -  11 lis 2011, 19:44
 dolnośląskie
#53830
mettenos pisze:
kubae pisze:masakra :D
dlaczego się od razu załamujesz :D dalej, do roboty :D

a tak na poważnie to nie rozumiem ludzi robiących taki miszmasz, climatic radzi sobie równie dobrze jak klimatronik, po co sobie utrudniać życie, ale ja wiem - niektórzy chcą mieć poprostu panelod klimatronika :D
Ja to zrobiłem głównie dlatego że nie chciałem ciągnąć po partyzancku wiązek do innych modów - potem naglę się okazuje że trzeba wyjąć deskę bo np. właśnie padł silniczek od klimy i zaczyna się cięcie kabelków :) A tak to wszystko poszło razem z fabrycznymi wiązkami.

A co do climatronica - ja jestem bardzo uradowany z tego wynalazku - w aucie ciągle były przepychanki z moją lubą o ciepło/zimno :mrgreen: Teraz są dwie strefy i problem w zasadzie zniknął :)
Jak miałem climatica to praktycznie non stop machałem pokrętłem temp. bo jak już się nagrzało/schłodziło to zaczynało być nieprzyjemnie i trzeba było korygować.
Climatronic bardzo fajnie reguluje nie tylko temperaturę ale i siłę nawiewu - także gdy na AUTO na początku dmucha na 3 kreski to po uzyskaniu temperatury sam zmniejsza się stopniowo do 1. Tak samo automatyczny rozkład nogi/góra - praktycznie nigdy nie dotykam guzików żeby to zmienić. Czujnik oświetlenia - też rewelacja - gdy tylko słoneczko przygrzeje to zaczyna przyjemnie dochładzać. Świetny też jest MAX Defrost - gdzieś czytałem że climatronic ma czujnik wilgotności w środku i na tej podstawie oblicza najoptymalniejszą temperaturę do odparowywanie szyb - działa to niesamowicie, jeden guzik i 10s później nie ma śladu po parze na szybach :)

Działa to wszystko praktycznie bez obsługowo i nawet nie zauważasz jego działania - cały czas jest komfort.

O bajerze z ustawieniami na radiu itp. nie wspominam już ;P IMO - warto.
By kubae -  13 lis 2011, 16:59
 -------
#53961
mettenos pisze:
kubae pisze:masakra :D

dlaczego się od razu załamujesz :D dalej, do roboty :D

a tak na poważnie to nie rozumiem ludzi robiących taki miszmasz, climatic radzi sobie równie dobrze jak klimatronik, po co sobie utrudniać życie, ale ja wiem - niektórzy chcą mieć poprostu panelod klimatronika :D
moze i bym sie podjal, ale potrzebowalbym kogos kto sie na tym choc troche zna, ja boje sie, ze 3/4 zaczepow połamie itd, pozniej cos nie spasuje, cos bedzie trzeszczec itd itd ... a co do samego climatronica chcialbym go miec bo taki klimatic mialem w polo kiedys i jest po prostu brzydki i starodawny :D
By Bolek10 -  14 lis 2011, 21:17
 śląskie
#54073
W mojej okolicy jest gość, co przekłada deski, całe kokpity, zawodowo. Pracuje dla miejscowych blacharzy. Cena za przekładkę kokpitu w np. AudiQ7 to ok. 200 zł.

Wiem, bo mi pomagał przy moim kokpicie - zdjąć przełączniki w kolumnie kierownicy.

Z taką osobą rzeczywiście człowiek czuje się bardziej pewny.
By marmi m -  14 lis 2011, 22:40
 śląskie
#54091
Jak juz jest temat to wrzucilibyście schemat podłączenia elektryki dokładny i programowania...

Zaraz na wiosnę chce rozbebeszyć autko i zająć się zabawą...
By marmi m -  29 gru 2011, 18:34
 śląskie
#58247
Jaro pisze:Widzę temat ucichł, ale chciałem sie dowiedzieć czy ktoś już coś kombinował w tym kierunku lub planuje?
Planuje planuje i będzie robić bo to skandal żebym przesiadł się do auta bez klimatronica :P

Tylko że na wiosne jak dojdzie jakieś 15 celsjuszy na dworze :D