Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#262823
Mettenoos pisze:
mkapilkr pisze:
12 mar 2018, 21:59
Mettenoos pisze:do skrzyni z której zlano olej leje się o 0.2l mniej niż do skrzyni suchej. Skoro fabryka dla JHT przewiduje 2 litry to powinieneś wlać 1,8 litra
Do jht przewiduje 1.9 litra

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
ETKA mówi o 2,0 litra dla skrzyni suchej
Ok dziekuje

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka



Dodano po 27 sekundach:
mkapilkr pisze:
Mettenoos pisze:
mkapilkr pisze:
12 mar 2018, 21:59
Do jht przewiduje 1.9 litra

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
ETKA mówi o 2,0 litra dla skrzyni suchej
Ok dziekuje

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
A wlewam przez czujnik wstecznego?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
#270002
Naszło mnie jeszcze jedno pytanie. Bo trochę dziwne jest dla mnie to, że do tego samego oznaczenia skrzyni wlewa się inny olej. Myślałem że skoro mam 1.6 bse + jht to wygląda to tak samo jak w golfie 5.
A pytanie jakie chcę zadać, to co w przypadku wymiany skrzyni ? Czy każda skrzynia z portalu aukcyjnego z oznaczeniem JHT będzie pasowała do mojego varianta ? I jaki później zalać do niej olej ?
#271391
Witam, szukam informacji na temat oleju do 5-cio biegowej skrzyni biegów (wymiana tzw. "konserwacyjna"). Auto jak z podpisu (VW Rabbit 2.5l). Udało mi się ustalić na razie, że kod skrzyni to JCT. W 1-szym poście niestety nie widzę nic na ten temat. Chciałbym wiedzieć jaki olej powinien być fabrycznie i w jakiej ilości?
#271403
MichalVRL pisze:
30 sty 2019, 9:26
Witam, szukam informacji na temat oleju do 5-cio biegowej skrzyni biegów (wymiana tzw. "konserwacyjna"). Auto jak z podpisu (VW Rabbit 2.5l). Udało mi się ustalić na razie, że kod skrzyni to JCT. W 1-szym poście niestety nie widzę nic na ten temat. Chciałbym wiedzieć jaki olej powinien być fabrycznie i w jakiej ilości?


Obrazek
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8