Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By adzi -  09 mar 2014, 11:19
 kujawsko-pomorskie
#123027
gabriell20 pisze:Witam, proszę o podpowiedź gdzie szukać symbolu jaki posiada moja skrzyni. Zamiaruję wymienić olej i nie wiem jaki kupić. Coś słyszałem,że tylko w serwisie jest dostępy ale nie wiem czy to prawda. Mam Golfa 2008 rok 1.9 tdi 105 kucy 6 biegów
w manualu.Pozdro

Tak najprościej to kod znajdziesz na wlepce w bagażniku obok kodu silnika
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 mar 2014, 20:32
 pomorskie
#123074
gabriell20 pisze: a czy poszczególne kody mają inne oleje czy jest to przeważnie jeden olej do skrzyni w manualu VW.??
tak, w zależności od rodzaju skrzynki biegów wlewa się odpowiedni olej VW o odpowiednim symbolu, można powiedzieć że najbradziej uniwersalnym olejem VW jest G052512A2 który został stworzony specjalnie do skrzyń z problemami z synchronizatorami
By gabriell20 -  10 mar 2014, 7:57
 śląskie
#123114
Ok to w takim razie zapytam czy wymiana oleju w skrzyni jest niezbędna co jakiś czas czy to tylko wymysł mechanika, który chce zarobić kasę. Nie mam najmniejszych problemów ze skrzynią, a pytam o wymianę dlatego, że obiło mi się o uszy, że co 150 tys. km trzeba to wykonać.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 mar 2014, 11:25
 pomorskie
#123129
gabriell20 pisze: obiło mi się o uszy, że co 150 tys. km trzeba to wykonać.
wymiana na olej z odpowiednią specyfikacją na pewno nie zaszkodzi, kwestia jeszcze o wiek, przebieg itp... bo czasami nadgorliwość nie jest wskazana, jak wymieniałem olej w dawnym Mk5 to po spuszczeniu wyglądał on tragicznie, jakieś ciemnobrązowe zawiesiny, natomiast wymieniałem oliwę niedawno w Touranie i olej był jednolity i czyściutki, więc trochę żałowałem tego kroku tym bardziej że dałem się namówić na zamiennik valvoline i raptem skrzynia zaczęła haczyć zwłaszcza synchronizator drugiego biegu, z powrotem wymieniłem na oryginał i jest OK
By bluemotion -  10 mar 2014, 23:03
 -------
#123207
Jak nie ma żadnych problemu ze skrzynią to nie warto wymieniać ja wymieniłem dopiero wtedy jak 3 i 5 nie chciały wskakiwać, nie było żadnych zgrzytów po prostu nie chciały wejść po wymianie oleju oczywiście na oryginał vw problem zniknął jak ręka odjął ;) Tym bardziej że zamienniki potrafią tez być droższe od oryginalnego oleju.
By Gomul89 -  13 cze 2014, 9:29
 mazowieckie
#134785
Panowie, w najbliższym czasie planuję wymienić olej z powodu haczenia biegów. Pisaliście o oleju z nr. G052512A2. Pytałem w ASO i mają tylko olej o nr. 070726A2. Znalazłem informacje, że jest to olej syntetyczny. Wie ktoś może jakie są dokładniejsze różnice między tymi olejami? może to ten sam a zmienił się numer?
By Gomul89 -  13 cze 2014, 15:46
 mazowieckie
#134813
Opinie są takie, że parę osób polecało wymianę oleju w pierwszej kolejności. Mam problem, że czasami haczy mi 3 i 1 bieg. Jeszcze biorę pod uwagę poduszkę ale to jak olej nie pomoże. Pytanie moje jaka różnica między olejami? po nr. VIN aso dobrało olej 070726a2 a na forum głównie mowa o tym drugim. Pytanie, czy w ogóle ktoś używał tego oleju co mi ASO poleciło? :wacko:

Edit: Kupiłem już olej G052512A2. Zdam relacje po wymianie.

Edit2: Zapomniałem zdać relacje :tooth: . Olej wymieniony, gdzie stary było koloru ciemne toffi. Po wymianie biegi przestały haczyć i poprawiła się ogólna praca podczas zmiany biegów. Obecnie przejechane po zmianie oleju ok. 1500 km.
By gabber -  29 lip 2014, 11:51
 lubelskie
#138628
Wymieniałem dzisiaj olej w skrzyni, samochód na podnośniku i po odkręceniu korka spustowego zleciało ok, 0,5 litra. Dlaczego tak mało? U was też tak było przy wymianie?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8