Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  29 lip 2014, 21:01
 dolnośląskie
#138668
tom19821004 pisze:witam jaki jest czas i koszt wymiany oleju w skrzyni manual benzyna robocizna aso w porównaniu innych mechaników
no proszę Ciebie - weź telefon, zdzwoń do ASO i do najbliższego mechanika. Odejmij jedną kwotę od drugiej i będziesz znał różnicę. Trochę własnej inwencji też się przyda...
By piet -  29 lip 2014, 22:18
 lubuskie
#138672
nie popełniaj mojego błędu, nie jedź do aso,
ja za wymianę (olej + nowy korek spustowy + usługa) w TDI zapłaciłem 340zł :cray2:
a średnio rozgarnięty mechanik z podnośnikiem zrobi to pewnie za flaszkę rudego
By maverick -  30 lip 2014, 19:27
 lubelskie
#138745
Mam 2 litry oleju do skrzyni o numerze G052145S2.
Olej jest oryginalny od VW. Google mowi,ze to syntetyk,tak samo jak olej o ktorym pisal mettenos.
Jednak ma inny numer niz ten od mettenosa.Wie ktos co to za oliwa?
Co prawda skrzynia smiga dobrze,ale palce swedzá zeby moze jednak wymienic. :pepsi:
By Gomul89 -  30 lip 2014, 22:19
 mazowieckie
#138762
maverick pisze:Mam 2 litry oleju do skrzyni o numerze G052145S2.
Olej jest oryginalny od VW. Google mowi,ze to syntetyk,tak samo jak olej o ktorym pisal mettenos.
Jednak ma inny numer niz ten od mettenosa.Wie ktos co to za oliwa?
Co prawda skrzynia smiga dobrze,ale palce swedzá zeby moze jednak wymienic. :pepsi:
Rodzaje oleju do skrzyni można wstępnie dobrać z tej strony http://www.skrzynie.com.pl/info-vw.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Jest tam opcja do wyboru oleju na podstawie modelu skrzyni oraz są też podane zamienniki (oleje do skrzyni dla VW robi firma Fuchs). Numer oleju, który podawany jest na forum G052512A2, stosowany był podczas akcji serwisowej związanej z synchronizatorami- ja taki kupiłem i wlałem mimo, że nie było akcji dla mojej skrzyni i ETKA podawała inny nr. oleju jaki powinienem kupić. Jeżeli olej, który posiadasz ma inny nr. niż polecany to ja bym go nie stosował bo może pogorszyć pracę skrzyni. Oleje różnią się dodatkami, które odgrywają kluczową rolę podczas pracy skrzyni i nie należy się sugerować tylko rodzajem oraz lepkością oleju. :pepsi:
Co do leju G052512A2 to mam wrażenie, że traktowany on jest jako uniwersalny, więc albo stosować G052512A2 albo polecany z ASO-takie moje zdanie :tooth:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 22:24 przez Gomul89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 lip 2014, 22:24
 pomorskie
#138763
lać taki olej, jaki producent przewidział do poszczególnych skrzyń, lać oryginał żadne zamienniki, już to przechodziłem jak mi zaczęły zgrzytać synchronizatory po wymianie na inny niz ori VW
piet pisze: w TDI zapłaciłem 340zł
ja cież pier....e, to ja zapłaciłem za 2 litry oliwy jakąś stówę a wymiana za free więc zaoszczędziłem ze 240 zł :tooth:
By Gomul89 -  30 lip 2014, 22:30
 mazowieckie
#138764
mettenos pisze:lać taki olej, jaki producent przewidział do poszczególnych skrzyń, lać oryginał żadne zamienniki, już to przechodziłem jak mi zaczęły zgrzytać synchronizatory po wymianie na inny niz ori VW
Dokładnie, ale co do zamienników to jak napisałem można wziąć jeszcze pod uwagę oleje firmy Fuchs, ponieważ oni robią oleje dla VW i najprędzej będą one zbliżone parametrami. Dodatki,które są zastosowane w oleju nie są podane dla informacji publicznej a jak napisałem wcześniej, to one odgrywają kluczową rolę dla poprawnego działania skrzyni. Do skrzyń 1.9 cena oleju w ASO jest jeszcze na akceptowalnym poziomie więc zalecam jednak skupić się tylko na firmowym oleju z ASO. :P
By maverick -  30 lip 2014, 22:51
 lubelskie
#138775
Hmm,tylko na tej stronie podanej w linku nie ma ani slowa o tym oleju co mam G052145S2
Wlasnie nie wiem,co oznacza te ostatnie S2,bo wszystkie z reguly koncza sie na A2

Jeszcze jutro poszperam w necie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 lip 2014, 23:06
 pomorskie
#138778
maverick pisze: wszystkie z reguly koncza sie na A2
może się mylę ale wydaje mi się, że oznaczenie A1/A2 ma związek chyba z pojemnością bańki w którą jest zalany
By Gomul89 -  31 lip 2014, 6:28
 mazowieckie
#138791
mettenos pisze:
maverick pisze: wszystkie z reguly koncza sie na A2
może się mylę ale wydaje mi się, że oznaczenie A1/A2 ma związek chyba z pojemnością bańki w którą jest zalany
Dokładnie i A1 było 0,5 L a A2 1L.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  01 sie 2014, 17:16
 małopolskie
#138938
najlepsze że nawet w ASO musiałem sprzedawce uświadamiać co one oznaczają, mina bezcenna :)
Awatar użytkownika
By komand1306 -  08 sie 2014, 16:27
 opolskie
#139476
Panowie podepne sie do tematu z pytaniem jaki olej do skrzyni ?
Znajomy mechanik powiedzial mi ze powodem glosnej pracy skrzyni w moim aucie moze byc niski stan oleju.
Bylem w sklepie zeby kupic litr oleju ,ale powiedzieli mi ze to produkt specjalny i tylko w serwisie wiedza jaki to olej.
Wiec pytanie do was mam jakim olejem jest oryginalnie zalewana skrzynia w mk5 1,6 FSI ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8