Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By legion94 -  21 lut 2016, 22:19
 łódzkie
#216768
Walka z wiatrakami trochę ale może się wystraszy :)

Krzysztof Janczewski, ul Słoneczna 22 w Ząbkach pod Wawą ;) Polecam

Dzięki panowie tak zrobię ;)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  21 lut 2016, 22:44
 dolnośląskie
#216774
legion94 pisze:Walka z wiatrakami trochę ale może się wystraszy :)

Krzysztof Janczewski, ul Słoneczna 22 w Ząbkach pod Wawą ;) Polecam

Dzięki panowie tak zrobię ;)
To jak tys w zabkach kolo wawy wyladowal?

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Pomiedzy wawa a łodzia jest vtec łowicz. Sporo osob z forum tourana go poleca. Mysle ze powinien ogarnac to auto kompleksowo
By wojniz -  22 lut 2016, 12:52
 podkarpackie
#216845
legion94 pisze:Wracałem z wakacji i mi strzelił rozrząd na s8 niedaleko ząbek
A tak z ciekawości, co było przyczyną? Przegapiłeś wymianę, czy wada fabryczna może?
By legion94 -  22 lut 2016, 16:10
 łódzkie
#216864
Dostałem golfa od taty przed śmiercią, mówił że wymieniał. ale miał raka mózg więc wyszło jak wyszło.
Stary pasek.
Faktycznie dobry ten mechanik w Łowiczu, kawałek mam, bliżej Łodzi kogoś dobrego nie ma czy ten jest naprawdę solidny?
By schmeichel -  27 kwie 2016, 15:08
 pomorskie
#226148
Witam Was Panowie... i Panie :)

Tydzień temu podczas jazdy po mieście, zapaliła mi się kontrolka oleju. Lekko zdziwiłem się, bo nigdy wcześniej, a mam go 2 lata nie brał mi oleju... Dolałem 2 razy, ale kontrola nie zgasła... Dzisiaj miałem więcej czasu to zszedłem do Golfa, ściągnąłem osłonę silnika i taki o to widok zastałem... Jestem laikiem, więc łatwo mi to stwierdzić, że na mechanice się nie znam. W portfelu posucha straszna, więc dlatego proszę Was o pomoc, zanim podjadę do Mechanika. Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl

Czy z tego powodu, pomimo wysokiego stanu oleju kontrolka nie gaśnie? Czy tym wyciekiem powinienem się mocno martwić? Czy naprawa mocno opróżni mój, już pusty potrfel?
Awatar użytkownika
By manki -  27 kwie 2016, 15:17
 śląskie
#226149
Masz nieszczelny egr,sprawdź dolot bo pewnie tam jest mokro,może turbo puszczać,jak nie gaśnie kontrolka przy prawidłowym stanie oleju to albo padł czujnik albo słabe ciśnienie oleju

pozdro
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 kwie 2016, 15:18
 pomorskie
#226150
schmeichel pisze:

Czy z tego powodu, pomimo wysokiego stanu oleju kontrolka nie gaśnie? Czy tym wyciekiem powinienem się mocno martwić? Czy naprawa mocno opróżni mój, już pusty potrfel?

standardowa przypadłość, to nie powód do większych zmartwień, tylko kwestia o jakiej kontrolce mówimy, jeśli pomarańczowej to nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem i ważne że na miarce jest stan prawidłowy po dolewce, jeśli o czerwonej to już może być problem, vcds-a proponuję podłączyć może coś podpowie

Dodano po 3 minutach 33 sekundach:
ps. pytanie poza tematem z czystej ciekawości - jaki masz kolor płynu w układzie chłodzenia?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 kwie 2016, 15:27
 pomorskie
#226152
schmeichel pisze:Kontrolka to pomarańczowa migająca na zmianę z godziną... Jak podłączyłem ODISa nie pokazało mi żadnego błędu w silniku

bo pomarańczowa to nie błąd, rozumiem że masz poziom prawidłowy a kontrolka i tak się świeci?
By schmeichel -  27 kwie 2016, 15:38
 pomorskie
#226154
Mettenoos pisze:
schmeichel pisze:Kontrolka to pomarańczowa migająca na zmianę z godziną... Jak podłączyłem ODISa nie pokazało mi żadnego błędu w silniku

bo pomarańczowa to nie błąd, rozumiem że masz poziom prawidłowy a kontrolka i tak się świeci?
Tak pomarańczowa się świeci, po dolewce nie zgasła
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15