Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By swiIP -  05 gru 2022, 19:43
 dolnośląskie
#289899
west5009 pisze:
01 gru 2022, 13:38
Blok pomiarowy w silniku, numer 29 temperatura i poziom oleju - rubryka z Oil Level jest pusta. Czyli, albo w złym miejscu jestem, albo czujnik jednak padnięty?
W dobrym miejscu jesteś.
Kup dobry czujnik. Zamienniki potrafią płatać figle.
Awatar użytkownika
By west5009 -  10 gru 2022, 22:12
 pomorskie
#289920
No właśnie często dochodzą mnie słuchy, że te czujniki w zamiennikach to padaki. Nie tylko w VW. Pytanie więc czy ktoś przy 1.9TDI zmieniał go na nieoryginalny i pracuje wszystko elegancko? Jeśli tak - jaka firma? No i jak będzie blisko cenowo do ori to wiadomo, że już będę wolał ten oryginalny wziąć. Jeszcze nie rozglądałem się za nimi więc nie wiem jak tam cenowo to wygląda, a do wymiany oleju jeszcze ten rok do końca pojeżdżę także czas na poszukiwania mam (nie widzi mi się babrać w oleju i na szybko zmieniać czujnik z pełną misą) :tooth:
Awatar użytkownika
By west5009 -  13 lip 2023, 12:27
 pomorskie
#290488
Wracam z aktualizacją- co prawda trochę spóźnioną, bo już jakiś czas temu ogarnąłem temat, ale lepiej późno niż wcale.

Okazało sie, że w misce olejowej miałem zainstalowany jakiś chiński zamiennik czujnika. Nie miał on nawet żadnych numerów na sobie, ani nic takiego. Kupiłem używkę oryginalną VW, ale po regeneracji (czyszczeniu w UV i takie tam) oraz dokupiłem nową uszczelkę Elringa w razie czego. Od tamtej pory suchutko przy czujniku i żadnego błędu komputer nie wyświetla, nawet gdy olej jest gdzieś w połowie od min.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15