Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By lisik -  12 sie 2007, 10:36
 -------
#6174
Cze¶æ,

Na trasie zapali³a mi siê kontrolka poziomu oleju. Je¼dzi³em z poziomem troche nad minimum wiêc zaskoczony nie by³em. Nie dolewa³em bo za bardzo nie wiedzia³em czego a lada dzieñ wymiana.
Stan±³em, wyci±gn±³em bagnet i by³o trochê poni¿ej minimum- mo¿e jakby ¶ciek³ to minimum by osi±gn±³. Kupi³em na stacji jaki¶ syntetyk bo podobno syntetyki wszystkie sie ze sob± mieszaj± jak stwierdzili panowie ze stacji- ale nie wiem czy to prawda.
Wla³em pó³ litra- by³o mniej wiêcej na po³owie miêdzy min a maks. Ale kontrolka poziomu nie zgas³a. Wla³em reszte- jest na maksie i nadal sie pali.
Jest to kontrolka poziomu- taka pomarañczowa, nie ci¶nienia.
Co zrobiæ ¿eby zgas³a? Wykrêciæ ¿aróweczke? :wink:
Awatar użytkownika
By Bruce -  12 sie 2007, 11:25
 mazowieckie
#6175
lisik pisze:Cze¶æ,

Na trasie zapali³a mi siê kontrolka poziomu oleju. Je¼dzi³em z poziomem troche nad minimum wiêc zaskoczony nie by³em. Nie dolewa³em bo za bardzo nie wiedzia³em czego a lada dzieñ wymiana.
Stan±³em, wyci±gn±³em bagnet i by³o trochê poni¿ej minimum- mo¿e jakby ¶ciek³ to minimum by osi±gn±³. Kupi³em na stacji jaki¶ syntetyk bo podobno syntetyki wszystkie sie ze sob± mieszaj± jak stwierdzili panowie ze stacji- ale nie wiem czy to prawda.
Wla³em pó³ litra- by³o mniej wiêcej na po³owie miêdzy min a maks. Ale kontrolka poziomu nie zgas³a. Wla³em reszte- jest na maksie i nadal sie pali.
Jest to kontrolka poziomu- taka pomarañczowa, nie ci¶nienia.
Co zrobiæ ¿eby zgas³a? Wykrêciæ ¿aróweczke? :wink:
Moze masz gdzies wyciek oleju, przywaliles na krawezniku etc...
Na Twoim miejscu nie bagatelizowalbym problemu.
Jedz do ASO.
Awatar użytkownika
By fredric -  12 sie 2007, 15:24
 mazowieckie
#6176
mialem tak samo zostaw auto na pare dobrych godzin i bedzie ok. u mnie bylo podobnie zapalila sie kontrolka dolalem prawie litr i nie zgasla. wieczorem bylem zdecydowany na servis a rano bylo juz ok.
a co sie tyczy wykrecania zaroweczki to lepiej ¶rubokrêtem od czo³a najpierw przewierc szybke potem prosto w kontrolke i po problemie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Bruce -  12 sie 2007, 18:15
 mazowieckie
#6177
fredric pisze:mialem tak samo zostaw auto na pare dobrych godzin i bedzie ok. u mnie bylo podobnie zapalila sie kontrolka dolalem prawie litr i nie zgasla. wieczorem bylem zdecydowany na servis a rano bylo juz ok.
a co sie tyczy wykrecania zaroweczki to lepiej ¶rubokrêtem od czo³a najpierw przewierc szybke potem prosto w kontrolke i po problemie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No prosze w Golfie samo sie wszystko naprawia :wink:
Apropo kontrolek.
Po umyciu Karscherem auta, wywalilo mi kontrolke zarowki.
Sprawdzilem i nie palila sie postojowa lewa zarowka.
Wiec pojechalem do sklepu po 30 min, wkrzony.
I tuz pod sklepem kontrolka zgasla.
Wyszedlem na zewnatrz i widze, ze znow sie pali. :lol:
Czary
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By fredric -  12 sie 2007, 22:37
 mazowieckie
#6178
nasze autka sa jak kobiety po prostu sie nami bawia :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
By aro001 -  06 mar 2009, 21:42
 -------
#15480
Witam, mam ma³y problem. Dzisiaj zapali³a mi siê kontrolka poziomu oleju. Sprawdzi³em stan i jest dobry. Co mo¿e byæ przyczyn±, ¿e nie ga¶nie???
Proszê o jakie¶ porady. Dziêki.
Awatar użytkownika
By Ostry -  06 mar 2009, 21:51
 -------
#15482
ja mia³em podobnie, po chwili zgas³a, ale za dwa dni znów siê zapali³a. Sprawdzi³em poziom i tym razem faktycznie by³o go za ma³o.
By AdamekS -  06 mar 2009, 22:01
 -------
#15484
aro001 pisze:Witam, mam ma³y problem. Dzisiaj zapali³a mi siê kontrolka poziomu oleju. Sprawdzi³em stan i jest dobry. Co mo¿e byæ przyczyn±, ¿e nie ga¶nie???
Proszê o jakie¶ porady. Dziêki.
Wa¿ne jest, ¿eby sprawdzaæ stan na p³askim terenie. Ja w swoim sprawdzi³em na lekkiej pochy³o¶ci i siê wystraszy³em, ¿e mam ledwo min.
Po sprawdzeniu tam gdzie zwykle,stan by³ taki jak zwykle,czyli prawie max 8)
By aro001 -  06 mar 2009, 22:52
 -------
#15486
dodam tylko, ¿e na bagnecie oleju jest stan powy¿ej po³owy
By grz -  09 mar 2009, 13:48
#15494
polecam Ci dolac z setke - dwie mimo ze stan masz ok. u mnie pomogla taka mala dolewka. tez mi sie zapalala lampka, tez mialem stan powyzej polowy, wiec jezdzilem nie dolewalem i sie stresowalem czemu ta lampka sie zapala do czasu do czasu, skoro stan jest ok. ktoregos dnia dolalem z setke moze i od tamtej pory problem z kontrolka zniknal.

pozdr, grz
By aro001 -  09 mar 2009, 19:59
 -------
#15502
grz pisze:polecam Ci dolac z setke - dwie mimo ze stan masz ok. u mnie pomogla taka mala dolewka. tez mi sie zapalala lampka, tez mialem stan powyzej polowy, wiec jezdzilem nie dolewalem i sie stresowalem czemu ta lampka sie zapala do czasu do czasu, skoro stan jest ok. ktoregos dnia dolalem z setke moze i od tamtej pory problem z kontrolka zniknal.

pozdr, grz
W sobotê dola³em oko³o 200ml ale kontrolka nie zgas³a. Teraz mam stan powy¿ej dozwolonego. Dopiero nastêpnego dnia rano zgas³a. Podejrzewam, ¿e mo¿e to byæ tylko kontrola bo niedawno kasowa³em informacjê o serwisie za 1000km.
Awatar użytkownika
By npb -  11 kwie 2009, 13:03
 -------
#16111
od kilku dni mam podobny problem, pomimo dwukrotnej dolewki raz 100 ml a nastepnego dnia 150 ml kontrolka potrafi mignac trzy razy przy zaplonie tylko i wylacznie, podczas jazdy nie, oczywiscie na bagnecie 3/4 stanu, no i auto raczej stoi na równym, czyzby ta czujka fixowa³a?
Awatar użytkownika
By MATI709 -  04 paź 2009, 20:01
 -------
#17228
npb pisze:od kilku dni mam podobny problem, pomimo dwukrotnej dolewki raz 100 ml a nastepnego dnia 150 ml kontrolka potrafi mignac trzy razy przy zaplonie tylko i wylacznie, podczas jazdy nie, oczywiscie na bagnecie 3/4 stanu, no i auto raczej stoi na równym, czyzby ta czujka fixowa³a?
tak jak koledzy pisali lubi czasami zaświecić jeżeli masz na bagnecie 1/2 dolej do pełnego jeżeli dalej będzie świecić to podejrzewam czujnik sprawa może być blach przeczyścić styki na łączach .
Awatar użytkownika
By MaArek -  16 gru 2009, 20:44
 -------
#19381
Miałem to samo ale działo się tylko latem, podczas wysokich temperatur.

Moim zdaniem wpływ na to ma rzadki olej - stosuje Castrol Edge 5W/40 - norma VW 505.01
Jest chyba gęstszy niż ten którym zalewa się na okresy przeglądowe co 30 tyś - long life (czyli 0W/30)

Jesli po ostrej jeździe - staniemy to po powtórnym uruchomieniu silnika zapala sie lampka, to znaczy że olej nie ściekł do końcai jest przekłamanie.

Podobno - informowałem się w serwisie - należy otworzyć i zamknąć maskę aby czujnik zaczął mierzyć poziom raz jeszcze. (nie wiem czy to prawda czy żart). Jeśli dolewamy na chodzącym silniku i przy otwartej masce to nic nie daje.

Raz dolałem nawet pól litra i później okazało się ze jest za dużo.

a według was czujnik jak wykazuje "przekłamania" to jest do wymiany czy zabrudzony? Bo nie pali się non stop.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15