Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By miodek89 -  14 cze 2017, 21:24
 mazowieckie
#253323
Hej,

dzisiaj pierwszy raz zaświeciła mi się kontrolka od oleju (pomarańczowa) odkąd mam golfa. Sprawdziłem olej i był trochę nad MIN, dolałem i poziom był na środku. Odpaliłem auto - kontrolka się świeci. Znowu dolałem stan MAKS lub nawet troszkę więcej - kontrolka się świeci...

Mam uszkodzony mikrowłącznikk w zamku maski i jak otwieram ją to na liczniku nic nie pokazuje. Więc odpiąłem kostkę od zamka i na chwilę połączyłem dwa przewody, że "niby maska otwarta". Niestety nadal się świeci kontrolka..

Czy otwarcie maski trzeba robić na włączonym silniku czy tylko włączonym zapłonie a może w ogóle w stacyjce ma nie być kluczyków?

Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 cze 2017, 23:17
 opolskie
#253329
miodek89 pisze:Hej,

dzisiaj pierwszy raz zaświeciła mi się kontrolka od oleju (pomarańczowa) odkąd mam golfa. Sprawdziłem olej i był trochę nad MIN, dolałem i poziom był na środku. Odpaliłem auto - kontrolka się świeci. Znowu dolałem stan MAKS lub nawet troszkę więcej - kontrolka się świeci...

Mam uszkodzony mikrowłącznikk w zamku maski i jak otwieram ją to na liczniku nic nie pokazuje. Więc odpiąłem kostkę od zamka i na chwilę połączyłem dwa przewody, że "niby maska otwarta". Niestety nadal się świeci kontrolka..

Czy otwarcie maski trzeba robić na włączonym silniku czy tylko włączonym zapłonie a może w ogóle w stacyjce ma nie być kluczyków?

Proszę o pomoc
Ogólnie to chyba nie ma znaczenia kiedy otwierasz maskę, byle prąd dochodził (podłączone aku). Vcds nie pluje błędem? Odłącz na chwilę aku, komp wymusi autodiagnostykę.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 cze 2017, 12:18
 śląskie
#253342
raczej będzie coś z czujnikiem w misce od poziomu oleju albo jego wtyczką okablowaniem.
Lub czujnikiem ciśnienia oleju.
w vcds można w blokach pomiarowych sprawdzić poziom oleju ile pokazuje czujnik.
Ciśnienia oleju raczej już nie da się tak sprawdzić.
Awatar użytkownika
By Cimek -  15 cze 2017, 13:35
 opolskie
#253350
miodek89 pisze:A powiedz mi, gdzie dokładnie w blokach można to sprawdzić? Numer bloku czy coś takiego.

Drogie są takie czujniki? Zna ktoś numer OE?
ok 100zł zamiennik, ori ok 250zł, numer to chyba 1J0907660C(u mnie chyba jest napisane na czujniku. Wlazuj pod auto i zobacz.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  15 cze 2017, 19:08
 mazowieckie
#253357
Dziękuję ślicznie. Tak zrobię. Tylko proszę powiedzieć, gdzie w VCDS można sprawdzić poziom oleju.

I jakiej firmy zamiennik polecacie?

Dodano po 2 godzinach 32 minutach 31 sekundach:
Czytając posty z linku zastanawiam się nad tym:
Jedni mówią, że po otwarciu maski kontrolka znika inni, że po przejechaniu ok 70-100 km. Więc jak to jest?
Awatar użytkownika
By Cimek -  16 cze 2017, 6:29
 opolskie
#253378
miodek89 pisze:Dziękuję ślicznie. Tak zrobię. Tylko proszę powiedzieć, gdzie w VCDS można sprawdzić poziom oleju.

I jakiej firmy zamiennik polecacie?

Dodano po 2 godzinach 32 minutach 31 sekundach:
Czytając posty z linku zastanawiam się nad tym:
Jedni mówią, że po otwarciu maski kontrolka znika inni, że po przejechaniu ok 70-100 km. Więc jak to jest?
Jak masz niski poziom oleju, to kontrolka się ZAPALI. Powinna zniknąć po otwarciu i zamknięciu (komputer myśli, że była dolewka). Po ok 100km sprawdza stan.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 cze 2017, 23:27
 śląskie
#253529
Truło mnie to i chyba znalazłem.
co myślicie?
Całą noc stało i na bagnecie 50/50
Obrazek

Dolane ok 100ml Oleju i sprawdzenie po ok minucie
Obrazek

silnik uruchomiony i przegazowane
Obrazek
Obrazek

Auto stało ok 7 godz pochylone na prawą stronę i lekko przodem w dół.
Obrazek

A tu w liczniku jakaś Adaptacja do czujnika.
Obrazek

co ciekawe. w blokach pomiarowych wychodzi że czujnik jest na magistrali danych funkcjonuje.
By firemantom -  13 lis 2017, 7:13
 lubuskie
#258803
Panowie nie ogarniam już tej kontrolki. Przypomnę że już od ponad roku czasu mryga mi pomarańczowa przy przekręceniu zapłonu. Zamryga kilka razy i po odpaleniu auta gaśnie.
Przy ostatniej wymianie oleju wymieniłem czujnik poziomu na nowy (nowy- nieużywany). Miałem na czas wymiany odłączony akumulator. Po wszystkim włączam zapłon i kontrolka nie mrygała. Niestety już przy następnym przekręceniu zapłonu znów sie pojawiła. Zabrałem się za zamek, z tymże kontrolka od otwarcia maski normalnie mi się świeci po otwarciu i nigdy z tym nie było problemu. Odkręciłem zamek maski, wyczyściłem wszystko, do zamka idzie jeden przewód do jakiegoś mikrostyku który wyglada jak magnes i jakby był na stałe przytwierdzony do zamka... Jakby nie było wyczyściłem, spsikałem środkiem do styków elektrycznych i ... kontrolka się nie pojawiła. Szczęscie i radość trwała jednak tylko jeden dzień i wróćiłem do punktu wyjścia bo kontrolka znów sie pojawiła. Oczywiście stan oleju jest pod max.
Ktoś ogarnął już ten temat może?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15