Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By PotaS -  07 gru 2007, 21:09
 warmińsko-mazurskie
#7197
Ostatnio wykona³em przegl±d przy 29 000 km w serwisie Bosch.
W sk³ad przegl±du wchodzi³o :
1. Wymiana oleju i filtru oleju (materia³ w³asny: Motul Specific 504/507 5W-30 zu¿yto 4 litry, filtr Knecht OX 341D ECO)
2. Wymiana filtru powietrza (materia³ w³asny Knecht LX 1643)
3. Wymiana p³ynu hamulcowego (materia³ w³asny Motul DOT 5.1 break fluid zu¿yto 1 litr)
3. Wymiana p³ynu ch³odniczego (materia³ serwisu G12 4 litry koncentratu)
4. Pe³na geometria (co¶ mi siê nie podoba³o prowadzenie samochodu, zbie¿no¶æ poprawiona)
5. Sprawdzenia zawieszenia (wszystko OK)
6. Sprawdzenia hamulców i uk³adu hamulcowego (klocki jeszcze d³ugo pochodz± (zakupi³em FERODO Premier komplet przydadza siê w przysz³o¶ci), brak wycieków, przewody OK)
7. Sprawdzenie akumulatora (przed nastêpn± zim± do wymiany : aktualnie u¿ywany Starting Bull firmy Banner zamierzam zainstalowaæ Uni bull tez firmy Banner)
8. Sprawdzenie wzrokowe silnika (wycieków brak)

Zap³aci³em 350 z³ (serwis) + 200 z³ (4 l oleju) + 35 z³ (filtr oleju) + 48 z³ (filtr powietrza ) + 56 z³ (1 l p³ynu hamulcowego) = 689 z³

Za podobny przegl±d w ASO VW Koszalin "krzyknêli" 1 180 z³ bez geometrii .

Bez komentarza.
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 gru 2007, 21:23
 wielkopolskie
#7199
Potas gdzie tak tanio kupi³e¶ tego motula?
ja p³aci³em ok 270 (czy 280) za 5l w intercarsie

aha wymiana oleju w serwisie kosztowa³a mnie 75z³ + 43z³ (filtr oleju) + 270 (motul Specific 504.00/507.00)
Awatar użytkownika
By PotaS -  07 gru 2007, 22:44
 warmińsko-mazurskie
#7200
krz_p pisze:Potas gdzie tak tanio kupi³e¶ tego motula?
ja p³aci³em ok 270 (czy 280) za 5l w intercarsie
250 z³ za 5l zap³aci³em znajomemu który przywióz³ mi olej z Francji . wraca³ z kobiet± z Pary¿a wiêc go poprosi³em a dodatkowy baniak mu nie przeszkadza³. 250 z³ wychodzi po przeliczeniu z Euro. Kupi³em euro i w tym mu zap³aci³em. A ¿e zu¿y³em 4 litry to i kwota 200 z³.
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 gru 2007, 18:27
 mazowieckie
#7218
Zrobilem duzy przeglad, klocki byly dobre jeszcze na okolo 5 tys km.
Ale niestety nie mam czasu ciagle do nich jezdzic, podjalem decyzje wymiana.
Wiec, mnie przeglad po 25.000KM wyszedl: :evil: :evil: :evil:

- Przeglad duzy benzyna 282.86z³
- Czyszczenie przepustnicy 215.70 z³
- Klocki hamulcowe tyl 124.44 z³
- Czyszczenie klimatyzacji 165.92 z³
- Alarm sprawdzenie 74.42 z³
- Hamulce przód 124.44 z³
- Wymiana opon na zimowki 170.90 z³
- Plyn Hamulcowy wymiana 109.51 z³

Czesci:
- Olej Mobil ESP 5W30 264.88 z³
- Filtr oleju 41.44 z³
- Wk³ad filtra 62.38
- Wk³ad filtra 52.24 z³
- Srodek do klimatyzacji 53 z³
- Plyn hamulcowy 49.07 z³
- Srodki szyczace 19.58 z³ i 22.25 z³
- Filtr paliwa 85.06 z³
Lacznie 2200 z³.
Dostalem 15% rabatu.
Samochod serwisuje u Szewczyka w Warszawie.
Drugie auto u nich serwisuje, jestem zadowolony.
Jednak duzo zaplacilem :evil:
Chetnie sie dowiem gdzie w Warszawie mozna w miare tanio i dobrze serwisowac auto.
Bez lekow, ze cos spartola i nie da sie egzekwowac reklamacji.
By wojtek -  09 gru 2007, 21:13
 mazowieckie
#7221
Ja w Warszawie jeszcze nie serwisowa³em, ale wydaje mi siê rozs±dnie odwiedziæ np. autoryzowan± stacjê shela. Zabieraæ swoje p³yny i tam wszystko robiæ. Ceny maj± bardzo przyzwoite.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  09 gru 2007, 21:33
 -------
#7222
Ja akurat z serwisem Szewczyka mam negatywne doswiadczenia Poprzednie autko (Polo) próbowa³em tam naprawiæ na gwarancji (by³a uszkodzona poduszka pod silnikiem) Serwis chyba wymieni³ wszystko do oko³a poza wspomnian± poduszk± za ka¿dym razem oddaj±c mi auto jako sprawne .... Dopiero po stanowczych krokach (pisma) Serwis powiedzia³ ¿e ³askawie mi tê poduszkê wymieni
By Domi -  09 gru 2007, 22:04
 mazowieckie
#7223
Ja tez nie mam pozytywnych opini o Szewczyku...

Co to jest czyszczenie przepustnicy ???

Zwroc uwage ze na tablicy w serwisie jest taka smieszna karta

Jakis flotowy klient (Leasingodawca) ktory serwisuje u szewczyka vw
pisze ....
prosze:
nie czyscic przypustnicy
nie czyscic hamulcow
nie dolewac plynu do spryskiwaczy
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 gru 2007, 22:12
 mazowieckie
#7224
Domi pisze:Co to jest czyszczenie przepustnicy ???
Paliwo mamy zlej jakosci, zapycha sie ponoc przepustnica w benzynie z tego powodu... :evil: :evil: :evil:
Silnik mam FSI, jest wrazliwy na jakosc paliwa.
Jak bylem ostatnio u Szewczyka, tak sie zlozylo, ze serwisant dzwonil przy mnie do klienta...
Mowil, ze klocki starcza na 2 tys km i mozna jeszcze zostawic etc...
Wiec z tego co zauwazylem nie wmuszaja na sile nowych czesci.
Kiedy do nich nie pojade maja w cholere aut, nie ma gdzie zaparkowac.
Moga jakies fuszerki odstawic, maja bardzo duzo klientow.
Domi pisze:Jakis flotowy klient (Leasingodawca) ktory serwisuje u szewczyka vw
pisze ....
prosze:
nie czyscic przypustnicy
nie czyscic hamulcow
nie dolewac plynu do spryskiwaczy
Nie zauwazylem tej kartki.
Nie ma to jak dbajacy o swoich klientow leasingodawca.
Pewnie chodzi o leasing operacyjny, leasing finansowy.
Klient kozystajacy z takiej formy leasingu jak w/w musi dzwonic i pytac, czy plyn do spryskiwaczy jest zgodny z wymogami producenta etc...
Miliony telefonwo i wiekszosc klientow ma serdecznie dosc takiego leasingodawcy, trzeba sie pytac o byle *******.
Wiec klienci olewaja i leja co chca.
Domi ta kartka ktora widziales, moze dotyczyc tez najmu dlugoterminowego.
W kazdym razie w 3 w/w przypadkach leasingodawca jest potworna sknera.
Akurat w przypadku tej kartki, nie sugerowalbym sie, tym, ze Szewczyk wymienia wszystko na nowe czesci, plyny etc... bez uzgodnien.
Leasingodawcy poprostu przeginaja.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  10 gru 2007, 0:03
 -------
#7225
Ta kartka (przy pierwszym stanowisku po lewej na tablicy) dotyczy Aut wynajmowanych od Prime Car Management S.A. Ja przykro wspominam ten serwis gdy¿ by³em pewien na 100% ze usterka w moim aucie to poduszka i to sugerowa³em wymieniæ (wiedzia³em bo jeszcze wcze¶niej mia³em Fabie i by³o to samo ¶rednio co 12 - 15 K) Mimo moich sugestii serwis wymieni³ dr±¿ki stabilizatora, ³±czniki itp .... ale nie to jest najgorsze .... najgorsze by³o to ¿e pomimo i¿ In¿ynier Testowy s³ysza³ objawy to i tak za ka¿dym razem starano mi sie oddaæ auto jako sprawne .... tak tylko ¿eby sie klienta pozbyæ :( Wcze¶niej mia³em (zaraz po zakupie) problem z klockami i tarczami (przebieg by³ 600 Km) i te¿ tylko teoretycznie usuniêto zg³oszon± usterkê i oddano auto w takim stanie jak by³o . Ja polecam serwis u Chyliñskiego .... Wszystko to czego "partacze" u Szewczyka nie potrafili nie chcieli zdiagnozowaæ i/lub naprawiæ u Chyliñskiego zosta³o usuniête "od reki" Niestety serwis nie prowadzi us³ug blacharskich. To akurat ¿e u Szewczyka maj± du¿o aut mo¿e w³a¶nie wp³ywaæ na jako¶æ oferowanych us³ug .... id± na ilo¶æ .... ujmê to tak VW tam nie oddam o Audi ju¿ bym nie wspomnia³ .... swoj± droga Szewczyk stawia osobny serwis dla AUDI a ten który jest bedzie tylko dla VW