Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By lisik -  30 wrz 2007, 12:34
 -------
#6533
Czesc,

Niedawno pobutowalem troche auto i nagle poczulem ze jak wcisne do konca gaz to pozniej jest drugie dno- ze jak jeszcze mocniej nacisne to tak z cm sie ugnie jakby na takiej mocnej sprezynie bo mocno wcisnac trzeba.
Czy auta z manualna skrzynia tez to maja?
Jak jade na D to zauwazylem ze przelacza sie wtedy na tryb sportowy.
Na S nie probowalem bo nie mam warunkow do tego bo caly czas pelno aut dookola.

Czy ktos wie do czego naprawde to sluzy? A moze mam popsuty pedal gazu hahaha ;)
Awatar użytkownika
By team-am -  30 wrz 2007, 14:49
 łódzkie
#6537
Nie wiem dokladnie czy tak jest w golfie(pewnie tak), ale np w innych samochodach jest to tzw kickdown (moglem zrobic blad) czyli w trybie D po wcisnieciu pedalu gazu na max'a komputer daje maksymalna moc, zrobione jest to pewnie z mysla o jakies awarynje sytuacje itp.

Pozdr
Micha³
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  30 wrz 2007, 17:27
 -------
#6541
lisik pisze:Czesc,

Niedawno pobutowalem troche auto i nagle poczulem ze jak wcisne do konca gaz to pozniej jest drugie dno- ze jak jeszcze mocniej nacisne to tak z cm sie ugnie jakby na takiej mocnej sprezynie bo mocno wcisnac trzeba.
Czy auta z manualna skrzynia tez to maja?
Jak jade na D to zauwazylem ze przelacza sie wtedy na tryb sportowy.
Na S nie probowalem bo nie mam warunkow do tego bo caly czas pelno aut dookola.

Czy ktos wie do czego naprawde to sluzy? A moze mam popsuty pedal gazu hahaha ;)
To jest uk³ad redukcji prze³ozenia Kick-down pozwala maksymalnie przyspieszyc
Je¿eli peda³ przyspieszenia zostanie ca³kowicie wci¶niêty, uk³ad automatyczny w przek³adni, w zale¿no¶ci od prêdko¶ci jazdy i liczby obrotów silnika, w³±cza ni¿szy bieg, aby w pe³ni wykorzystaæ przyspieszenie samochodu.
Manualne skrzynie tego nie maj±.
U mnie przy je¼dzie na D i zadzia³ania Kick-down ,nie wchodzi tryb S, tylko samochód gwa³townie przyspiesza na D.
Wci¶n±æ peda³ przyspieszenia do koñca ,tak aby zadzia³a³ Kick-down
mo¿na przy ka¿dej prêdko¶ci -na ka¿dym biegu zarówno przy je¼dzie na D lub S. /na S tego nie próbowa³em- muszê to sprawdziæ/
Pozdrawiam