Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By maluszek -  01 paź 2007, 15:12
 mazowieckie
#6552
larix pisze:Czy samem mo¿na wymieniæ ten filtr czy jako¶ to skomplikowane.
Mo¿na. Wymiana jest prosta: odkrêciæ piêæ ¶rub (po kilka obrotów ka¿d±). Zdj±æ wieczko. Wywaliæ star± uszczelkê na wieczku (mog³a zostaæ w obudowie) i t± ma³± precelkowat± co le¿y na filtrze (nowe s± w pude³ku z filtrem - a przynajmniej powinny byæ). Podwa¿yæ lekko filtr ¶rubokrêtem i wyci±gn±æ go powoli, najlepiej ci±gn±c kombinerkami za ko³nierz. Teraz sprawa najwa¿niejsza: trzeba odessaæ/wylaæ wszystko co zosta³o w zbiorniku. Najpro¶ciej odkrêciæ ca³± obudowê i wylaæ wszystko. Sprawdziæ czy nie ma w ¶rodku jakiego¶ gnoju, dziwnych substacji itd. itd. Czyta³em rozmaite historie co mo¿na znale¼æ na filtrze paliwa :-).

Potem zostaje w³o¿yæ nowy wk³ad, za³o¿yæ obie uszczelki (jedn± po³o¿yæ na filtr, drug± na wieczko) i dokrêciæ wieczko, znów krêc±c po przek±tnej ka¿d± ¶rubê po dwa obroty. Dokrêciæ z wyczuciem (5Nm jak masz klucz dynamometryczny).

Przekrêciæ kluczyk w stacyjce, ale nie zapalaæ. Odczekaæ kilka minut. W tym czasie pompa paliwa nape³ni filtr. Zapaliæ silnik i mo¿na jechaæ.

Zalecam okulary ochronne, rêkawiczki gumowe i du¿o szmat roz³o¿onych wokó³ filtra, ¿eby chroniæ gumowe elementy, które nie specjalnie siê lubi± z olejem napêdowym.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  26 paź 2007, 18:16
 kujawsko-pomorskie
#6798
larix pisze:Czy samem mo¿na wymieniæ ten filtr czy jako¶ to skomplikowane.
Oczywi¶cie ¿e tak. Sam to robi³em. Wszystko co napisa³ maluszek powinno Ci wystarczyæ do samodzielnej pracy przy tym filtrze.
Odezwij siê jak sobie poradzi³e¶.
Awatar użytkownika
By npb -  19 sty 2008, 21:11
 -------
#7705
rozumiem ze tu omawiany jest filtr ropy, macie silniki tdi, jednak ostatnio chcialem wymienic w 1,4 fsi i napotkalem problemy, nie jest to wklad, jest to aluminiowy walec z wyjsciami w obu wieczkach, na filtrze nadrukowany jest kierunek przeplywu, generalnie problem mam z wyjeciem starego filtra, tzn przewody ciezko schodza i boje sie ze je uszkodze, podjade z tym do serwisu ale czy ktos moze to robil we wlasnym zakresie? chetnie poslucham, bedzie na przyszlosc
Awatar użytkownika
By malydaras -  20 sty 2008, 8:56
 mazowieckie
#7707
W benzynach do zdjêcia przewodów z filtra paliwa potrzebny jest przyrz±d w kszta³cie kombinerek (zak³adamy na koñcówkê przewodu z blokad±, ¶ciskamy i schodzi razem z przewodem), bez tego niektórzy te¿ zdejmuj± ale nie wiem jaki jest efekt koñcowy. Jak mia³em benzynkê je¼dzi³em na wymiany do stacji szybkiej obs³ugi, szybko, tanio i r±czki czyste :lol:.

http://moto.allegro.pl/item295951457_sz ... _ford.html
Awatar użytkownika
By npb -  20 sty 2008, 14:48
 -------
#7714
dzieki, bardzo mi pomogla twoja odp, jutro grzeje do zaprzyjaznionych mech i zrobia to w pare minut, napewno maja takie szczypce
Awatar użytkownika
By MATI709 -  15 lis 2008, 16:34
 -------
#13083
O kurcze to tak powinno siê wymieniaæ filtr paliwa ?
Robi³em nie dawno taki ma³y przegl±d wymiana oleju i prawie wszystkich filtrów w tym filtr paliwa. Go¶æ który to robi³ za³o¿y³ mi filtr w inny sposób.
Wyci±gn±³ stary nie wybra³ tego paliwa co by³o w puszce tylko wsadzi³ nowy nie widzia³em ¿eby wymienia³ uszczelki.
By³em przy wymianie i powiem szczerze ze teraz siê trochê martwiê czy tak wymieniony filtr nie sprawi mi jakiej¶ niespodzianki.