Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By alu16 -  03 lut 2012, 14:08
 -------
#61604
Witam chciałbym w swoim golfie v 1,9tdi 105 BLS przedłożyć przełożenie skrzyni 6b a mianowicie szóstego biegu. Ewentualnie może zamiana skrzyni na FJW a mianowicie z silnika 130 konnego. Byłoby coś takiego możliwe? Jeżeli nie to może znacie jakąś firmę która trudni się przerabianiem skrzyni biegów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lut 2012, 16:04
 pomorskie
#61612
alu16 pisze:wydaje mi sie ze tak jesli dałoby się założyć skrzynie od 130 PD do byłoby świetnie spalanie na trasie!!
Silnik znacznie ciszej by pracował

każdy silnik jest odpowiednio zestrojony ze skrzynią biegów, skąd wiesz jak będzie się zachowywać auto na poszczególnych przełożeniach, jak chcesz wydłużyć przełożenia to szukaj skrzyni od wersji bluemotion
By alu16 -  03 lut 2012, 16:13
 -------
#61614
Tylko że mam 6 biegową a bluemotion miał 5 biegową wiec jak w miarę tanie dałoby się zmodyfikować skrzynie to ok. Bo przy zmianie z 6iegowej na 5biegową byłoby tez wiele zabawy. Jakie oznaczenie skrzyni jest w bluemotion ??
By alu16 -  03 lut 2012, 17:20
 -------
#61621
Jeśli tak to ok. Wielkie dzięki za rade oraz opinie :)

Mam takie jeszcze jedno pytanko po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki spada mi wskazówka na obrotomierzu poniżej 0 tak ok 1 mm oraz jak włożę kluczyk to nigdy do zera nie dociera a na biegu jałowym wg wskazań obrotomierza mam 650 obr/min. Co mogę z tym zrobić ? trzeba wymienić zegary ? Można zrobić test zegarów bez vcds?
Pozostałe zegary ok bez żadnych przekłamań

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
By alu16 -  03 lut 2012, 17:54
 -------
#61628
nie podpinałem vcds'a ale wyciągałem zegary i przestawiałem wskazówkę na 0 lecz kiedy tylko wpoiłem zegary od razu wróciła do tego poziomu co na zdjęciu ;/ jak będę miał okazje to sprawdzę vcds'em lecz nie możliwe żebym miał obroty rzędu 650 ?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 lut 2012, 18:08
 małopolskie
#61633
jestem ciekaw jak przestawiałeś tą wskazówkę po prostu przepchnąłeś na zero i tyle?? jak byś miał takie niskie obroty to by Ci silnikiem telepało... podepnij pod kompa i będzie wiadomo....