Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Mariusz1979 -  21 lut 2012, 17:16
 -------
#63304
Witam. Dzisiaj zauwazylem dziwny niepokojacy objaw a mianowice rano zostawiłem auto pod pracą na hamulcu ręcznym i wstecznym biegu. Kiedy przyszedłem do auta po pracy nie mogłem tego wstecznego biegu wybic do pozycji "luz" jakby się coś zablokowało. Dopiero udało sie to po włożeniu w to sporej siły. Silnik nie był odpaony Pózniej sprawdzałem ten wsteczny klilka razy i wszytko było ok. Kiedys jakies 2 mce temu miałem podobny objaw pod domem ale wtedy wybicie wstecznego nie wymagało takiej siły i silnik był odpalony.
Co to moze byc?
Na co zwrócic uwage?
Dzieki
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2012, 17:28
 pomorskie
#63306
Mariusz1979 pisze: Co to moze byc?

nic :D , następnym razem jak coś takiego się wydarzy to popuść delikatnie sprzęgło, wciśnij jeszcze raz i delikatnie wybijaj bieg, na pewno wyjdzie, wybijanie na siłę niczego dobrego nie przyniesie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2012, 17:34
 pomorskie
#63309
Mariusz1979 pisze: Silnik nie był odpaony
nie wiem czy wiesz ale TDI powinno się odpalać z wciśniętym pedałem sprzęgła dla wydłużenia żywotności dumasy, odpalasz a potem delikatnie wybijasz bieg, jeśli nie idzie lekko to delikatnie popuszczasz pedał sprzęgła i próbujesz jeszcze raz, zobaczysz że pójdzie :D takie objawy się zdarzają, dam ci przykład: stań z górki, włącz jedynkę, wyłącz silnik i nie zaciągaj ręcznego, niech pojazd swoją masą "oprze" się na jedynce, zobaczysz że również zahaczy :D
By Mariusz1979 -  21 lut 2012, 18:13
 -------
#63317
teraz sie stało przy wyłączonym silniku. Ale raz miałem to samo podczas wjazdu do garazu i auto było odpalone i było to samo. Fakt ze zdarzylo sie dopierao albo aż 2 razy ale troche mnie to niepokoi.
Dzięki za wskazówki
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2012, 18:16
 pomorskie
#63319
poprzednio w Mk4 czy w Polo 6N też potrafiło mi przyhaczyć biegi, generalnie haczenie zdarza we volkswagenowskich skrzyniach, a czy u ciebie powodem jest coś innego, tego nie wiem, obserwuj
By Mariusz1979 -  22 lut 2012, 20:24
 -------
#63449
Dzisiaj klika razy wbijałem wsteczny i bez problemu z powrotem wyrzcałem i chodził elegenacko wiec nie wiem co sie wczoraj przyblokowało. ale normalnie ani drgnął. Moze troche utrudnialo to ze auto było nieodpalone. Dzisiaj nawet w garazu próbowałem na "sucho" wrzucac biegi i trójka i czwórka nie chciały w ogóle wejsc. Po odpaleniu silnika jak ręką odjął. To jest normalne?
Ps. Czy w swoich autach wymieniacie olej w skrzyni biegów? Skrzynia manulana. Jesi tak to co ile km?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 lut 2012, 21:33
 pomorskie
#63459
Mariusz1979 pisze:To jest normalne?
"na sucho" wg mnie tak
Ps. Czy w swoich autach wymieniacie olej w skrzyni biegów? Skrzynia manulana. Jesi tak to co ile km?
producent nie przewiduje ale ja wymieniałem przy 150 tyś km, olej nie wyglądał zbyt ciekawie
Awatar użytkownika
By Forest -  22 lut 2012, 22:14
 wielkopolskie
#63468
Hmm u mnie się też tak parę razy zdarzyło i chyba to normalne jest :) Trudno było zbić wsteczny albo czasem jest problem z wbiciem wstecznego ;) Zazwyczaj pomaga wciśnięcie ponownie sprzęgła ;) Według mnie tak jak pisze mettenos, to norma. A olej możesz śmiało wymieniać. Ja wymieniłem przy bodajże 120 tys i rzeczywiście za ciekawy nie był, także według mnie powinno się wymieniać olej w skrzyni.