Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By leszek158 -  21 lut 2021, 8:51
 lubelskie
#285204
Pablo pisze:
20 lut 2021, 23:34
Mam taką w1,6 MPI. Trzeba utrzymywać stan na żeberkowanej części. Nie jest to wygodne do sprawdzania, ale da się to zrobić :)
No właśnie, nawymyślali te świecące bzdety a przy tym gładkie i chromowane, że dokładny poziom oleju można dostrzec trzymając miarkę pod światło, a jak jest świeży olej to już mało co widać;
na tradycyjnych miarkach ciemno matowych z oksydą nawet na świeżym oleju widoczność jest w sam raz, nawet dla laika.
By Warmia -  21 lut 2021, 9:52
 warmińsko-mazurskie
#285207
Dziękuję za odpowiedzi :)
Taki oryginalny a mi naprawdę bardzo ciężko tym zmierzyć... Kupię jutro na allegro zamiennik z inną końcówką
Awatar użytkownika
By leszek158 -  21 lut 2021, 10:08
 lubelskie
#285209
@Warmia oj, ostrożnie z tym zakupem zamiennika, przeważnie różnią się one długością względem oryginału, a to prowadzi do złych odczytów co do faktycznego poziomu oleju w misce olejowej;
czy nie lepiej nauczyć się odczytywać na oryginalnym (odczyt rzeczywisty-stan faktyczny), jak kombinować na zamienniku (odczyt prawdopodobny-może mniej/może więcej), niech któryś z kolegów na miejscu wytłumaczy co i jak.
By Warmia -  21 lut 2021, 10:19
 warmińsko-mazurskie
#285210
leszek158 pisze:
21 lut 2021, 10:08
@Warmia oj, ostrożnie z tym zakupem zamiennika, przeważnie różnią się one długością względem oryginału, a to prowadzi do złych odczytów co do faktycznego poziomu oleju w misce olejowej;
czy nie lepiej nauczyć się odczytywać na oryginalnym (odczyt rzeczywisty-stan faktyczny), jak kombinować na zamienniku (odczyt prawdopodobny-może mniej/może więcej), niech któryś z kolegów na miejscu wytłumaczy co i jak.
Oczywiście, że lepiej byłoby na oryginale, ale uwierz ze jest to dla mnie prawie niewykonalne. Właśnie próbowałam, kilka razy wyciągałam, wyciągałam i efekt ciągle jak na zdjęciu poniżej. Nie chcę mi sie wierzyć, ze mam tyle ponad stan oleju. Zwłaszcza, ze raz jakiś czas temu udalo mi sie i bylo w połowie spiralki.

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Wybaczcie, nie dodało sie zdjęcie do poprzedniej wiadomości
Obrazek
Awatar użytkownika
By leszek158 -  21 lut 2021, 11:16
 lubelskie
#285212
Obrazek

Zdjęcie miarki jak i pokazany poziom oleju na niej jest bardzo czytelny - masz nadmiar oleju w silniku ponad stan +- ok. 7-10 mm, pewnie mierzyłaś na zimnym silniku, jak zmierzysz na rozgrzanym, to spadnie o ok. 5 mm (wartości przybliżone); można od biedy z tym jeździć, nie rozwalisz uszczelnień silnika, a jak chcesz być "książkowa" to najprościej - strzykawka z dłuższym wężykiem w otwór po miarce i wyssać ok. 0,1 l. oleju i będzie git. A tak na marginesie - nie przejmuj się, będzie dobrze. Aha, staraj się mierzyć poziom oleju na zimnym silniku - będzie pomiar faktyczny stanu oleju, oraz na w miarę poziomej nawierzchni.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, 11:17 przez leszek158, łącznie zmieniany 1 raz.
By arianm -  21 lut 2021, 11:16
 mazowieckie
#285213
Bagnet "zapaćkany" - przy wyciąganiu zgarnia pozostałości oleju co są w obudowie ( kanał co siedzi bagnet)
Rada - mierzyć po postoju
- nie sprawdzone - okopcić choćby świeczką bagnet
:hmmm:
By Warmia -  21 lut 2021, 11:31
 warmińsko-mazurskie
#285214
leszek158 pisze:
21 lut 2021, 11:16
Obrazek

Zdjęcie miarki jak i pokazany poziom oleju na niej jest bardzo czytelny - masz nadmiar oleju w silniku ponad stan +- ok. 7-10 mm..... A tak na marginesie - nie przejmuj się, będzie dobrze. Aha, staraj się mierzyć poziom oleju na zimnym silniku - będzie pomiar faktyczny stanu oleju, oraz na w miarę poziomej nawierzchni.
Trochę mnie uspokoiłeś. W tygodniu usunę trochę oleju jak pisałeś powyżej.
Zawsze mierze na zimnym i na równej powierzchni :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2021, 21:05
 pomorskie
#285221
leszek158 pisze:
20 lut 2021, 22:31
Nie straszcie ludzi:

"ORYGINALNA MIARKA OLEJU
1.6 MPI 8V
KOD SILNIKA: BGU BSE BSF
NR OEM: 06A115611P
ZASTOSOWANIE
AUDI A3 8P
VW GOLF V, TOURAN, CADDY III
SEAT LEON II
SKODA OCTAVIA II"

a co do poziomów, to też jest na nim A, B i C

Obrazek

aha, nazwę Warmia zmieńcie z koloru białego na różowy . Warmia
Co za szit :tooth: