Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 maja 2020, 23:40
 śląskie
#281425
@VCX_7 sprzęt czy "Markowy" czy "samoróbka" nie ma znaczenia. widać ze w środku to samo. W tym co miałem były 4 płytki , wydajność jedynie większa ale funkcjonalność taka sama jak i skuteczność :oczko: :pepsi:
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  25 maja 2020, 17:50
 śląskie
#281722
Dex jeśli masz płytki w kształcie plastrów miodu to wytrzymują dłużej, aniżeli te tradycyjne jak moje (prostolinijne). Teraz po kilkudziesięciu ozonowaniach koronoświrusa ;) (moje dziewczyny walczą z wirusem) wydaje mi się po zapachu , że jest jeszcze słabszy.
Planuję wymienić płytki na krzemionkę jest dużo wydajniejsza (powierzchnia) i o wiele trwalsza ale skośnoocy nie chcą wysyłać do Polski za free :( , tak w ogóle to myślę też o czujniku/wskaźniku ozonu ...
By kuba94 -  24 wrz 2020, 11:18
 pomorskie
#283455
One są wszystkie robione na tych samych częściach. Wiec musisz dobrać sobie jaki Ci pasuje. Ja swoj ileś lat temu sam zrobiłem sobie . Części od chinczyka obudowę i wiatrak kupiłem na all... . Złożyć to już mały problem jedynie co mi brakuje to zegara a to dosyć istotna rzecz. Muszę dołożyć tylko ciągle brak czasu. Wejdź na forum ,, swiatelka.pl tam znajdziesz wszystko o ozonatorach jak zrobić i jaki polecaja od chińczyka. Tam testują te wynalazki
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  24 wrz 2020, 19:23
 śląskie
#283460
Ja sam zrobiłem sobie ozonator tylko egnerator 15gr kupiłem na all....
reszta w casto..... dodatkowo na pilota.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ozonuje auto, mieszkanie owoce nawet buty,papucie wkładając do worka.
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  26 wrz 2020, 18:29
 śląskie
#283495
W serwisach mają 5g i włączają na 20 min, masz większy to 5 min jak tylko do auta starcza 5g chyba że to autokar to mało.
Do mieszkania czy garażu musi być większy krócej działa bo wydajniejszy i płytki nie dostają po du.. . 15g w zupełności wystarcza.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 wrz 2020, 20:15
 pomorskie
#283497
Dziadek13 pisze:
26 wrz 2020, 18:29
W serwisach mają 5g i włączają na 20 min, masz większy to 5 min jak tylko do auta starcza 5g chyba że to autokar to mało.
Do mieszkania czy garażu musi być większy krócej działa bo wydajniejszy i płytki nie dostają po du.. . 15g w zupełności wystarcza.
No nie wiem, coś słabo, kilka razy byłem na ozonowaniu i uzywali 20 gramowych na czas 40-50 minut

Dodano po 13 minutach 24 sekundach:
Czas ozonowania typowego auta i odgrzybienia klimatyzacji przy użyciu generatora ozonu o wydajności 5 000 mg/h (5 g/h) wynosi około jednej godziny. Czas ozonowania należy proporcjonalnie skrócić przy użyciu ozonatora o większej wydajności.
źródło https://www.klimatyzacja.pl/auto-klima/ ... ty-procesu


a także:
Ozonator Korona A 10
Podstawowe ozonowanie samochodu, klimatyzacji trwa godzinę.

Ozonator Korona A 20
Podstawowe ozonowanie samochodu, klimatyzacji trwa 30 minut.

Ozonator Korona A 40
Podstawowe ozonowanie samochodu, klimatyzacji trwa 15 minut.
źródło https://www.koronaozon.pl/ozonowanie/oz ... samochodu/

Dodano po 25 minutach 34 sekundach:
Na Ali cena ponad 170 zł a w PL z przesyłką ponad 500 https://allegro.pl/oferta/generator-ozo ... 74bf5d6a8f
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 wrz 2020, 23:04
 pomorskie
#283537
Przetestuję, powącham, dam znać :) ale lepiej zapłacić za ten sam produkt na ali 162 zł aniżeli ponad 500 na alledrogo, to chyba nie podlega wątpliwości bez względu na moc

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
Dexter23pl pisze:
28 wrz 2020, 19:21

Hmm wydaje mi się że poprawkę trzeba wziąć dużą na ten produkt z ali bo na nim pisze na obudowie 48g/H - 100W.
Widać każdy ma swoją inną teorię,
Ozonator powietrza Korona A 40 Standard ma 250W więc zakładając przekłamanie chińczyka nawet jak będzie miał 15-20g to i tak będzie dobrze
Ozonator Korona A 40 Standard

Zastosowanie – półprofesjonalne, do dezynfekcji, deakaryzacji, dezodoryzacji kubatur do 400 m³ (160 m² o wysokości ± 2.5 m); ozonator posiada dwa króćce skierowane do góry (nie ma potrzeby stawiania aparatu na podwyższeniu) z możliwością montażu rur do transportu ozonu; wyłącznik czasowy w zakresie od 1 minuty do 99 godzin; ozonator nie zawiera zbędnych, elektronicznych gadżetów mogących być źródłem awarii

Napięcie zasilania – 230 VAC/50 Hz
Pobór mocy – 250 W
Bezpiecznik – 2 A
Kontrolery – podświetlany włącznik/wyłącznik 230 VAC, dioda zasilania, dioda pracy (ozonowania), bezpiecznik, timer (programowalny wyłącznik czasowy)
Gaz zasilający – otaczające powietrze
Metoda wytwarzania ozonu – ciche wyładowania koronowe, technologia własna (lampy stalowo-szklane powlekane stopem platyny z irydem są produkowane w naszym laboratorium)
Chłodzenie (rozprowadzanie ozonu) – wentylatory metalowe, niekorodujące, na łożyskach; plastykowe, tanie wentylatory ozon degraduje
Wymiary – 360/500/300 mm
Waga – 11 kg
Obudowa – galwanizowana stal dwukrotnie malowana proszkowo
Gwarancja bezwzględna (niezależna od liczby przepracowanych godzin) – 5 lat
Wydajność – 40 g ozonu/h (40 000 mg/h)
Czas pracy ciągłej – bez limitów
Certyfikat – CE
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 paź 2020, 13:21
 pomorskie
#283637
Ozonator dotarł w iście ekspresowym tempie. Wykonanie z blachy nierdzewnej wydaje się być bardzo dobre.
Obrazek
Obrazek

Czas wypróbować, nastawiam na 15 minut i zobaczymy jaki będzie odczuwalny efekt. Zastanawiam się tylko czy aby to miejsce wg internetowych instrukcji pod schowkiem jest prawidłowe, bo po wyjęciu filtra kabinowego napierdziela stamtąd powietrze do kabiny a powinno wciągać :hmmm:

Obrazek

Instrukcja załączona przez chińczyka
Obrazek
Obrazek

Dodano po 39 minutach 36 sekundach:
Co do samego procesu odgrzybiania:
* wyjąłem filtr kabinowy
* uruchomiłem silnik
* klima nadmuch na max, temp na min., obieg wewnętrzny ON

Po 15 minutach działania stwierdzam, że urządzenie się prawie wcale nie grzeje, odczucie ozonu we wnętrzu spore, strach włożyć tam głowę. Po przewietrzeniu czuć świeżość, nie czuć żadnych niepożądanych zapachów, nie czuć żadnej stęchlizny z klimy. Zobaczymy na jak długo. Dodam że filtr kabinowy czysty niedawno zakładany przy wymianie oleju
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12