Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By fredric -  27 kwie 2009, 19:57
 mazowieckie
#16511
hm dziwne nic mi w serwisie nie mowili o odgrzybianiu klimy.
z ciekawostek czesto ze mna jezdzi alergiczka i nie narzeka.
to odgrzybianie to mus czy jak zacznie dziwnie smierdziec z nawiewow??
By pawel_1977 -  28 kwie 2009, 11:46
 -------
#16526
krz_p pisze:jaki preparat kupi³e¶?
je¶li taki z wê¿ykiem zak³adanym na koñcówkê to aby go zastosowaæ musisz wyj±æ filtr przeciwpy³kowy i przez to miejsce w³o¿yæ wê¿yk, jak najbardziej poziomo w stronê przodu auta, jak ¼le w³o¿ysz to wyczy¶cisz jedynie miejsce na filtr
no i najlepiej wymieniæ przy tym filtr py³kowy
Kupilem preparat taki z wezykiem, tylko problem w tym ze nie moge zlokalizowac wlotu powietrza do ukladu wentylacji przy obiegu zamknietym. Wyjalem filtr i napryskalem tam troche wkladajac maksymalnie gleboko wezyk ale mozna to zrobic jedynie przy wylaczonej dmuchawie (wentylator jest przed filtrem). Poza tym czy ta operacja powinna byc przeprowadzona przy wlaczonej klimie czy wylaczonej?
By tom@ -  28 kwie 2009, 13:53
 -------
#16529
pawel_1977 jed¼ do konkretnego serwisu, np. TU i bêdziesz mia³ sprawê z g³owy.
U mnie golfik prawie roczny i te¿ ¶mierdzia³o.
200 pln z filtrem knechta mnie to kosztowa³o i mo¿na oddychaæ "pe³n± piersi±"
ps kiedy¶ jak mia³em e39 to chyba 4-y takie preparaty zu¿y³em i dalej ¶mierdzia³o
pzdr
Awatar użytkownika
By MaArek -  16 gru 2009, 21:16
 -------
#19386
Ja sikałem takim preparatem z wężykiem za 15-20 zł - wystarczy na 3-4 razy.
wiem że cena śmieszna. Pachnie ładnie - sikam do kanałów, zamykam je i włączam klimę na maksa - po 5 minutach wyłączam i otwieram nawiewy

Nie wiem czy ma to sens? Co sadzicie.Porządne odgrzybianie to 100-150 zl , mało to nie jest jak na usługę coroczną.
Awatar użytkownika
By MaArek -  17 gru 2009, 12:04
 -------
#19442
krz_p pisze:psikanie jedynie w nawiewy nic nie daje, środek musi dotrzeć do parownika

Tak też myślałem , w poprzednim aucie tak robiłem.

Możesz podpowiedzieć czy trudno się uporać z rozbiórką i gdzie tego szukać?
Zabawne ale technicznie jestem niezbyt dobry, wole nie grzebać, tutaj wszystko pięknie plastikiem obudowane - jak u Niemców.
Połamać można jaksię ma ręce z drewna, hehe !
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 gru 2009, 14:17
 wielkopolskie
#19449
nic nie trzeba rozbierać, wyjmujesz filtr pyłkowy i tak wkładasz wężyk jak najdalej do przodu
lub zdejmujesz zaślepkę deski rozdzielczej z boku, po stronie pasażera, włączasz obieg zamknięty, wtedy podnosi się klapka którą tam widać i tamtędy dajesz środek do dezynfekcji
tego drugiego rozwiązania jeszcze nie testowałem, pewnie na wiosnę spróbuję
Awatar użytkownika
By MaArek -  17 gru 2009, 18:31
 -------
#19483
krz_p pisze:nic nie trzeba rozbierać, wyjmujesz filtr pyłkowy i tak wkładasz wężyk jak najdalej do przodu
lub zdejmujesz zaślepkę deski rozdzielczej z boku, po stronie pasażera, włączasz obieg zamknięty, wtedy podnosi się klapka którą tam widać i tamtędy dajesz środek do dezynfekcji
tego drugiego rozwiązania jeszcze nie testowałem, pewnie na wiosnę spróbuję
Dziękuję - na wiosnę spróbuje :D jak będę wymieniał filtr pyłkowy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edytuję post:

Jak rozumuję lepiej wyczyścić/zdezynfekować klimatyzację w profesjonalnym serwisie niż samemu środkiem za 15 złotych bo to mało skuteczne.Tylko że obawiam się sugerowanego zabrudzenie tapicerki (plam).

W VW pytałem i przepuszczenie gazu przez jakąś maszynę, sprawdzanie ciśnienia w układzie to koszt 240 złotych. O odgrzybianiu nic nie mówili - chyba nie wykonują tej usługi.Dla mnie 240 to zbyt dużo - za taka kasę zapewne w innym serwisie klimatyzacji wymieniłbym czynnik chłodzący na nowy oraz odgrzybił układ.

Auto ma już ponad 3,5 roku - śmierdzi mi teraz po zimie bardzo nieprzyjemnie w środku - zastanawiam się czy aby sprawność układu nie spadła - bo podobno pomimo że chłodzi to spadek ciśnienia czy zmniejszenie ilości czynnika chłodzącego wpływa na gorszą pracę układu i jego zużycie.

Nie wystarczy podłączyć komputera do gniazda diagnostycznego aby to sprawdzić ? A odgrzybianie profesjonalne to zapewne poniżej stówki wyjdzie
Awatar użytkownika
By MaArek -  26 lut 2010, 22:53
 -------
#22105
Proszę o odpowiedz - co warto "zrobić" w prawie 4 letnim climatroniku i jak kształtują się koszty.
Filtr węglowy i odgrzybianie układu na pewno zastosuję
By Tomasz -  26 lut 2010, 23:37
 -------
#22110
Odgrzybiania klimy nie trzeba robić koniecznie w ASO. Niemal każdy mechanik u którego nie strach zostawić coś lepszego niż rower ma sprzęt do odgrzybiania i całego serwisu klimy a koszt na pewno będzie dużo niższy niż w ASO.
Awatar użytkownika
By PotaS -  27 lut 2010, 10:24
 warmińsko-mazurskie
#22117
MaArek pisze:Proszę o odpowiedz - co warto "zrobić" w prawie 4 letnim climatroniku i jak kształtują się koszty.
Filtr węglowy i odgrzybianie układu na pewno zastosuję
Rok temu zapłaciłem (cytat z mojej wypowiedzi o ASO w Płocku):

3. Przegląd klimatyzacji (wymiana czynnika, przegląd sprążarki, czyszczenie/odgrzybianie instalacji) - 333,85 zł
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 lut 2010, 17:15
 mazowieckie
#22135
mi mechanik z ASO powiedzial zebym sam sobie odrzybial klime. Kupil tzw granat stawiasz go kolor recznego, odpalasz fure na 15 min, zamykasz i obieg zamkniety (zreszta instrukcja postepowania jest na produkcie) i po robocie, ze oni tak samo robia... :roll:
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 lut 2010, 17:20
 wielkopolskie
#22137
Tysonq pisze:mi mechanik z ASO powiedzial zebym sam sobie odrzybial klime. Kupil tzw granat stawiasz go kolor recznego, odpalasz fure na 15 min, zamykasz i obieg zamkniety (zreszta instrukcja postepowania jest na produkcie) i po robocie, ze oni tak samo robia... :roll:
ten granat to mechanik powinien wsadzić sobie w .....
taka jest jego skuteczność
Awatar użytkownika
By MaArek -  27 lut 2010, 17:35
 -------
#22139
Dzieki, to wiem wszystko.
Dzisiaj pytałem w specjalistycznym zakładzie - zajmuje się naprawą i przeglądami klimatyzacji w autach od 10 lat, koleś pracował za granicą i raczej wie wiele o tym czym się zajmuje.

Przegląd klimatyzacji (wymiana czynnika, sprawdzenie ciśnienia i szczelności, przegląd sprężarki, czyszczenie/odgrzybianie instalacji) - 180 zł czyli prawie połowa kwoty jaką zapłacił kolega Potas w serwisie VW.

Polecam wszystkim taką inwestycję i filtr węglowy - oczywiście filtry najlepiej kupić jeśli oryginalne to w salonie Skody - 15 % taniej a to samo co w Vw
By AdamekS -  28 lut 2010, 11:14
 -------
#22150
MaArek pisze: Polecam wszystkim taką inwestycję i filtr węglowy - oczywiście filtry najlepiej kupić jeśli oryginalne to w salonie Skody - 15 % taniej a to samo co w Vw
Teraz jest promocja na niektóre akcesoria do Golfa i filtr oryginalny węglowy kosztuje 50zł. Wiem bo kilka dni temu kupowałem. Wcześniej połaszczyłem się na papierowy zamiennik Knechta i zapłaciłem 47zł- chytry dwa razy traci :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12