Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By leszek158 -  20 kwie 2012, 20:29
 lubelskie
#70291
Co roku, na wiosnę po wymianie filtra kabinowego zlecam ozonowanie, cena wacha się w granicach 30-50 PLN za usługę, ale efekt jest znakomity, powietrze w kabinie długo utrzymuje kapitalną świeżość (jak po burzy) a wszelakie grzybki czy inne świństwa tracą swoją egzystencję. Lepsze jak te wszystkie pianki lub inne preparaty.
By kupszczelisty -  21 kwie 2012, 17:04
 wielkopolskie
#70380
Ja używam pianki firmy CRC, wyjmujesz filtr kabinowy i tam pompujesz bezpośrednio na chłodnicę.
By leoncjo -  21 kwie 2012, 21:34
 małopolskie
#70403
Forest pisze:Te wszystkie spreje to półśrodki. Tylko ozon do końca wyrzuci grzyba i smród.
Na odwrót :) jak masz zagrzybiałą wentylacje to nawet wydajny generator ozonu nie poradzi sobie
Awatar użytkownika
By Forest -  21 kwie 2012, 21:45
 wielkopolskie
#70408
Ja w zeszłym roku kupiłem coś takiego - http://allegro.pl/liqui-moly-klima-fres ... 09791.html
Kładzie się na podłodze, włącza się nawiew na maksa, włącza sprey i chyba 10 minut psika, zamykamy auto i czekamy. Ogólnie mi smród grzybów znikł, ale gdy klimę wyłączałem to taki leciutki swąd jeszcze czułem, więc dopiero ozon załatwił sprawę i miałem spokój na całe lato i teraz po zimie znowu mi wali :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tyson -  21 kwie 2012, 22:06
 mazowieckie
#70415
ja na jesieni ozonowałem i teraz jak włączyłem klimę to lekko zaczęło cuchnąć. Przemęczyłem się tak niecały dzień (jeździłem z włączoną klimą i uchylonym oknem) i już nie cuchnie. Możliwe, że na parowniku coś zalegało. Teraz klima włączona będzie non stop, aż do późnej jesieni, bo jak wyłączę ją na kilka dni to pewnie znowu zacznie cuchnąć.
By darecki -  24 kwie 2012, 14:00
 mazowieckie
#70762
U mnie jak odgrzybiali to wyjęli filtr kabinowy i taką długą rurką psikali jakiś specyfik na parownik.
Klima włączona, wentylator na maksa i z nawiewów szedł "dymek".

Jak pytałem o ozonowanie to powiedział, że może mi w cenie zrobić (robiłem akurat trochę rzeczy), ale generalnie to pic na wodę. Podobno jak się pali w aucie to daje super efekt ozonowanie, ale odgrzybiać jest najlepiej na parownik.
Awatar użytkownika
By tajpej -  16 lis 2013, 9:31
 małopolskie
#111140
odgrzybianie zaczyna się od znalezienie rurki która wychodzą skropliny z parownika znajduje się ona pod nogami pasażera i przez tą rurkę wpychamy sondę i rozpylamy preparat do parownika bo głównie tam jest grzyb i przez to jest przykry zapach
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12